Süleyman Arif Emre Hakk'a yürüdü

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın yakın dostlarından siyasetçi Süleyman Arif Emre, 96 yaşında Hakk’a kavuştu.

21 Temmuz 2019 Pazar 11:43
Süleyman Arif Emre Hakk'a yürüdü

Siyasetçi Süleyman Arif Emre, 96 yaşında vefat etti. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşı olan Emre’nin cenazesi 22 Temmuz Pazartesi İkindi namazını takiben Ataşehir deki Mimar Sinan Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

Süleyman Arif Emre kimdir?

Süleyman Arif Emre, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Serbest avukatlık yaptı. Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yaptı. Milli Nizam Partisi'nin kurucu genel başkanı, Milli Selamet Partisi'nin kurucu üyesiydi.

Türkiye siyasi hayatının yaklaşık son elli yılına tanıklık eden, Hürriyet Partisi’nde siyasete başlayıp Yeni Türkiye Partisi’nde devam eden Arif Emre; asıl hizmetini Milli Görüş Hareketi'nin temellerini atmakla yaptı.

Eski Bakan Hasan Aksay Hakk'a yürüyen Süleyman Arif Emre'yi anlattı

Milli Görüş’ün efsane lideri Necmettin Erbakan önderliğinde kurulan Milli Nizam Partisi’nin programını hazırlayan, bu partinin kapatılmasından sonra Milli Selamet Partisi’ni kurup başkanlığını üstlenen, daha sonra sırasıyla Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi yönetiminde görev alan, beş dönem milletvekilliği yapan Süleyman Arif Emre, “Siyasette Otuzbeş Yıl” kitabıyla, hatıralarını belgeleyip yayınladı.

Emre, Mehmet Emin Ay’ın seslendirdiği Kan Tutar isimli ilahinin de yazarıydı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2019 Pazar 11:43

YORUM YAZ

 • sade vatandaşsade vatandaş29 gün önce
  sana allah rahmet eylesin asas yanına alıp götürmen gereken bir kara ... var
 • sadece hakikatsadece hakikat29 gün önce
  o da mi gitti.ah! Allahu teala rahmet eylesin.ruhuna 3ihlas 1fatiha okuyalım arkadaşlar.
 • AliAli29 gün önce
  Allah mekânını cennet eylesin. Aruzla yazabilen az sayıda kişiden biriydi.
 • hercaihercai29 gün önce
  Allah rahmet etsin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019