• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya Taliban’dan ne istedi? Lavrov açıkadı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan görüşmeleri hakkında açıklamada bulundu. Lavrov, Taliban’a yaptığı çağrıyı duyurdu.

Yeniakit Publisher
2021-10-20 18:52:00 -
Rusya Taliban’dan ne istedi? Lavrov açıkadı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Afganistan görüşmeleri için Moskova'ya gelen Taliban heyetiyle yaptığı görüşmede Afganistan'daki tüm siyasi güçlerin yer aldığı kapsayıcı bir hükümet çağrısında bulunduğunu söyledi.

Heyetle Taliban'ın kapsayıcı hükümet kurulması, Afgan vatandaşlarının temel haklarının sağlanması konularındaki vaatlerini ele aldıklarını belirten Lavrov, "Afganistan'da sürdürülebilir barışa ulaşma görevi güncelliğini koruyor. Bunun başarılması, her şeyden önce ülkenin sadece etnik değil, aynı zamanda siyasi güçlerinin de çıkarlarını tam olarak yansıtması gereken gerçekten kapsayıcı bir hükümetin kurulmasıyla mümkün" dedi.

Sputnik'in haberine göre, kitlelerin desteğinin alınmasının iyi bir sosyal politikayla, vatandaşların temel hak ve özgürlüklerinin sağlanmasıyla da ilişkili olduğunu kaydeden Lavrov, "Taliban hareketini Afganistan topraklarının birileri tarafından başta komşular olmak üzere üçüncü ülkelere karşı kullanılmasını önleme politikasına sıkıca bağlı kalınması çağrısı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın yeni Afgan hükümetiyle etkileşim seviyesinden memnun olduğunu belirten Lavrov, mevcut aşamada bunun, Afganistan'daki Rusya vatandaşlarının güvenliğini, Kabil'deki Rusya ve diğer ülkelerin elçiliklerinin çalışmalarına kesintisiz olarak devam etmelerini sağlamaya yönelik en önemli görevleri etkili şekilde yerine getirme imkanı sunduğunun altını çizdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Koray

YAKINDA Bizde Taniriz herhalde.. Bizede yakisir vallahi.. Yöneticileri karanlık, ama kendisi aydınlık bir ülke varsa gostersin birisi..YOK, hiç olmadı..OLAMAZ!! Çağdaş olmayan insanların peşine takılıp, çağdaşlığa nasıl varılır?
 • Yanıtla

Fatıh

Küffarı yerle yeksan edin, hainlerin kafalarına sıkın namussuzları ipe götürün.. Taviz vermeyin. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23