• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Putin ve Lukaşenko’nun, ‘elektrik kesintisi’ şakası güldürdü

Rusya lideri Putin ile Balerus mevkidaşı Lukaşenko’nun Soçi’de yaptıkları görüşme sırasında elektrikler kesildi. Putin, şakacı bir ifadeyle binadaki elektriğin tükendiğini söyledi. Lukaşenko ise olayda Kremlin Sözcüsü Peskov’un parmağı olduğu şeklinde karşılık verince, bir anlık gergin ortamın yerini gülüşmeler aldı..

2019-12-08 12:55:00 -
Putin ve Lukaşenko’nun, ‘elektrik kesintisi’ şakası güldürdü

Ekranlarda genellikle soğuk yüzünü gördüğümüz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, ‘şakacı' yönü de ortaya çıktı.

Putin ve Belarus mevkidaşı Aleksandr Lukaşenko'nun Soçi'de yaptıkları görüşme sırasında birden kısa süreli elektrik kesintisi yaşandı. İki liderin açılış konuşmasından sonra yaşanan bir saniyelik elektrik kesintisi, karşılıklı şakalaşmalara yol açtı. Putin şakacı bir ifadeyle binadaki elektriğin tükendiğini söyledi. Lukaşenko ise olayda Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un parmağı olduğu şeklinde karşılık verdi: “Tüm bunları Dima (Dmitriy) Peskov yapıyor, biliyorum.”

Karşılıklı gülüşmelerden sonra heyetler müzakerelere devam etti.

Rusya lideri Vladimir Putin ve Belarus mevkidaşı Aleksandr Lukaşenko'nun Soçi'de yaptıkları ve beş buçuk saatten fazla süren görüşme sona erdi.

Sputnik'in haberine göre Putin ayrıca Rusya ve Belarus'un Birlik Devleti Anlaşması'nın 20. Yıldönümü dolayısıyla müzakerecileri özel yemeğe davet etti.

Beklendiği üzere taraflar, Rusya ve Belarus başbakanlarının eylül ayında Birlik Devleti Anlaşması'nı uygulamak için ortak eylem programını imzalamasının ardından yol haritasının üzerinde görüşmeye devam ediyor. Ele alındığı tahmin edilen diğer konular ise iki ülke arasındaki yatırım projeleri ve gaz.

Ekonomik Kalkınma Bakanı Oreşkin: Rusya ve Belarus, petrol ve gaz konularında daha da yakınlaştı

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, basın mensuplarına Soçi'de iki ülke liderinin gerçekleştirdiği görüşme ile ilgili bilgi aktardı.

Oreşkin, “Bugün (dün) yoğun bir gündü. Verimli bir çalışma yaptık. Birçok alanda, tarım, iletişim, gümrük, petrol piyasası düzenlemeleri konusunda gerçekten de ciddi bir ilerleme sağlandı, hatta petrol ve gaz konularında da tarafların pozisyonları birbirlerine yakınlaşmış oldu” diye konuştu.

Oreşkin ayrıca iki liderin bir sonraki görüşmeyi 20 Aralık'ta St. Petersburg'da yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı