• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Prens Selman bunu hiç beklemiyordu! Geri adım atabilir

Uluslararası Af Örgütü, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın sahibi olduğu Newcastle United'in yeni formasına tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2022-05-14 14:50:00 -
Prens Selman bunu hiç beklemiyordu! Geri adım atabilir

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle United’ın gelecek sezonda giyeceği yeni deplasman forması sosyal medyaya sızdırıldı. Siyah-beyazlı olan kulübün renklerinden çok farklı olarak yeşil-beyaz bir forma tercih edilmesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Suudi Arabistanlı iş insanı Yasir Al-Rumayyan tarafından alınan kulüp, satın alma sürecinde de sancılı bir dönem yaşamıştı. Büyük borçların olduğu kulüpte bazı taraftarlar bu satın almayı memnuniyetle karşılaşmış, bazı kesimler ise Suudi yatırımcıları Premier Lig’de istemediklerini açıkça belirmişti.

Forma tartışma konusu oldu

Newcastle United resmi olarak yeni sezon formalarını tanıtmasa da sponsor tarafından deplasman forması tasarlandı. Takımın dış saha maçlarında giyeceği yeni formanın boyun ve yan şeritlerin yeşil renkte, vücut kısmı ise beyaz renkte olmasıyla Suudi Arabistan bayrağı tartışmaları da başladı.

Uluslararası Af Örgütü sözcüsü, “Newcastle United’ın deplasman takımını Suudi Arabistan’ın ulusal renklerine uyacak şekilde değiştirdiği doğruysa, bu Suudi dolarının gücünü ve krallığın acımasız, kana bulanmış insan hakları sicilini sömürme kararlılığını ortaya koyuyor” dedi.

Kulübün taraftarları bölünmüş durumda ve birçoğu durumu sosyal medyayı protesto ediyor.

Premier Lig yönetimi, bir takımın formalarını ancak iç saha formasının renklerine çok benziyorsa onaylamıyor. Yönetim iç ve dış saha formalarının yüzdesel olarak farklı olmasını istiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emine Selim

Suudi Arabistan, Türkiye'den İsteyen gelsin dese, Kaç kişi gider? Aynı öneriyi İngiltere, Almanya, Fransa vb. yapsa kaç kişi gider? NEDEN?

Mehmet Ertürk

Suudi yöneticiler! Bodrum'a milyon dolarlık teknelerle geliyorlar. Orada neler olduğunu herkes biliyor. Müslümanlık bu mu?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23