Bakan çiftçileri rahatlattı: Gereken her adım atılacak

Geçtiğimiz günlerde Ordu'da yaşanan sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındıkta zararın 600-700 ton civarında olabileceğini belirterek ''Çıkacak zarar neyse bunun telafisi yönünde gereken her adım atılacaktır. Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun." dedi.

10 Ağustos 2018 Cuma 11:01
Bakan çiftçileri rahatlattı: Gereken her adım atılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz Ordu'da yaşanan sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu. Pakdemirli "Fındık rekoltesi 200 bin ton civarında, yağış alan, özellikle felaketin yaşandığı Perşembe, İkizce, Çaybaşı, Ünye ve Fatsa ilçelerinde normal şartlarda 72 bin ton rekolte bekleniyordu. Çıkacak rekoltenin üçte biri bu yağış alan bölgedeydi. Bakanlık yetkililerimiz çok hızlı şekilde 950 çifti ile görüştü. Görüşmelerimizin sonunda muhtemel zararın 600-700 ton civarında olabileceği tespit edildi. Çıkacak zarar neyse bunun telafisi yönünde gereken her adım atılacaktır. Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun." dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 11:01

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019