İslâm ümmetinin başı batıyla dertte

24 Nisan 2019 Çarşamba

Asrımızda Batı, İslâm topraklarında kendine alan açmak için bahaneler icad etmenin peşindedir. Batı, yalancı ve talancıdır. Batı, İslâm âlemine karşı başlatmış olduğu istilâ hareketlerinin insanlığın nezdinde kabul görmesi için Müslümanlardan terörist icad etmeye çalışıyor. Batının bilmediği ve de anlamadığı bir şey vardır. O da, Müslümanın asla terörist olamayacağıdır. Müslümandan mücahid/mücahide olur, ama terörist olmaz. Terörist olan da Müslüman kalmaz. Terörist kimdir? Terörist; batıl bir hedefi gerçekleştirmek için masum insanların kanlarını akıtandır.

Terörist; kendisine kutsal olarak belirlediği bir hedef uğruna binlerce masum insanı gözünü kırpmadan öldürme hakkını kendisinde görendir.

Batı medyası, terörist Yahudi ve Hıristiyanları masum göstermek için şeytani algı operasyonları yürütmektedir. Müslümanların emperyalist dile mahkûm olmaları, başlı başına bir felakettir. Batı, sömürgeci özelliğinin yanında inhisarcı, benmerkezci, kibirli ve ötekileştiricidir. Hakikat karşısında inhisarcı, hayata bakışta benmerkezci, insan ve toplum ilişkilerinde kibirli ve ötekileştiricidir. Batının bu özelliği firavunluğunun bir tezahürüdür. Batı, İslâm ümmetini Allah’sız, Vahiysiz, Rasûlsüz, Ahiretsiz, Haramsız-Helalsiz bir dünyayı kabullenmeye zorluyor. Bu noktadan bakıldığında İslâm ümmetinin batı ile başının ciddi manada dertte olduğu görülür. Rabbimiz uyarıyor:

“Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, imanınızdan sonra sizi döndürüp kâfir yaparlar.” (Âl-i İmran Sûresi/100)

Batı, İslâm âlemini kendisi gibi gâvur ve katil yapmak istiyor. Batı dünyasında sıkça konuşulan İslâmofobi ve anti-İslâm, tarihsel temelleri ve uzun bir geçmişi olan bir vakıadır. İslâmofobi’nin tarihini, İslâm’ın doğduğu ve Hristiyanlıkla temasa geçtiği günlere kadar geri götürmek mümkündür. Müslümanlar olarak bütün camilerimizi yıksak, okuduğumuz kulluk kitabımız Kur’ân’ı yaksak dahi batı bizden razı olmaz. Batının bizden razı olması için tıpkı batı gibi gâvurlaşmamız ve fiilen olanların dinlerine tabi olmamız gerekir. Rabbimiz uyarıyor:

“Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar.” (Bakara Sûresi/ 120)

Batı, Müslümanlara İslâm’ı inkâr ettirip kendisinin dinine girmelerini sağlamak için ne gerekiyorsa onu yapmaktadır. İslâmiyet’in ortaya çıkışına kadar “Doğu” ve “Batı” kavramları negatif yük ve çağrışımlardan uzaktır. Kur’an’ın ifade ettiği gibi “Doğu da, Batı da (tüm yeryüzü) Allah’ındır. Nereye dönerseniz Allah’ın yüzü işte oradadır. Şüphesiz Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.” (Bakara Sûresi/115). Fakat “kutuplaştırıcı” düşünce tarzı, bu iki dünyayı birbirine karşıt bir hale getirmiştir. “Bilinmeyen bir şeyi izah etmek için oldukça sık kullanılan yöntem, zıtlaştırma yöntemidir. Yani bilinen bir kavramın karşıtını bulmaktır. Batı’da İslâm, bütün yönleriyle Hıristiyanlığın bir karşıtı olarak tasarımlanmaktadır. Sözgelimi, Hıristiyanlar barışseverdir, Müslümanlar savaşçıdır; İsa ruhbandı, Muhammed çok evliydi; İncil aslidir, Kur’an kopyedir vs. Bu batılıların İslâm hakkındaki düşüncesidir. Batılılar, İslâm’ı önceki peygamberlerin getirdiği dinlerin bir devamı olarak görmüyorlar. İslâm’ı Mekke ve Medine’de başlatıyorlar. Onlara göre İslâm, manevi boyutu olmayan maddeci bir dindir: Fetih ve dine zorla sokmanın adıdır. Bu şekilde batılılar, İslâm’ı ve Müslümanları savunma pozisyonuna itmekte ve Hıristiyanlarla sonuna kadar ayrıntılarda bir çekişmeyi sürdürmek istemektedirler.” (Van Bommel, A., “Müslüman Doğu” ile “Hristiyan Batı”nın Birbirleri Hakkındaki İmajları, Sh. 264, Beyan Yayınları, İstanbul/ 2005)

Genelde dünyaya, özelde ise İslâm coğrafyasına terörist ihraç eden Batının İslâm hakkındaki algısını şu dört maddede özetlemek mümkündür:

1) İslâm dini batıl ve hakikatin zıddıdır. 

2) İslâm, şiddet ve kılıç dinidir. 

3) İslâm, nefse düşkünlüğü öğretir. 

4) Muhammed, İsa’nın karşıtıdır. 

Bu sıralamadaki ilk nokta, Hıristiyanlığın kendisi hakkında üretilmiş olan görüşle uyumlu bir iddiadır. Yukarıda ifade edildiği üzere Hıristiyanlık kendini tek gerçek din, Kiliseyi tek yetkili gördüğü ve Kilise dışında kurtuluşu mümkün görmediği için kaçınılmaz bir şekilde İslâm da dâhil olmak üzere bütün dinler ve dini kurumlar batıl ve hakikat dışı olmak zorundaydılar. İkinci nokta, hem İslam’ın neden hızlı yayıldığı sorusuna bir cevaptır, hem de Haçlı Seferleri’ni meşrulaştırmak için ileri sürülmüş bir gerekçedir. Oysa birçok sosyal bilimcinin söylediği üzere bu Hıristiyanlığın kendi yaptıklarını İslâm’a (ya da ötekine) projekte etmesinden başka bir şey değildir. Batı, terörist külahını Müslümanların başına geçirmek istiyor. Batıda ırkçı ve İslâmofobik gruplarda “Müslümanları seviyoruz, ama İslâm’dan nefret ediyoruz” şeklinde bir slogan ortaya çıkmıştır. Mekkeli müşrikler de Peygamberimize “biz seni değil, dinini yalanlıyoruz” diyorlardı. Biz desek de demesek de Batı, İslâm’a karşı verilen savaşın adı olmuştur. İslâm’ı ve İslâm’a ümmet olanları ortadan kaldırmak batının biricik hedefi haline gelmiştir. İslâm ümmetini zor günler bekliyor. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Nxdw58xxw3322Nxdw58xxw33225 ay önce
  SelaminaleyjumDerli toplu aciklayici,anlasilir yorumlar yapamiyorum diye duşuñurken bunu sahsen ,ruhen derli toplu olmadigima ,karmasik olmama,halen musait olmadigima bagliyorum.Terorist,varolan kurulu duzene,yapilanmaya işleyişe karsi çikan degil midir? Dunyada gayri muslimlerin hakimiyet donemiyse onlara gore biz teror olarak algilaniriz.Muslimlerin hakimiyet donemiyse onlar teror.Allah a gore onlar her halikarda bozguncu. Batinin siraladigi algi listesine gelince;1 Islam dini hakikate ermede tek yoldur.Harici bir şik yoktur.Tecrube edilmiş,kanitlanmiş,kabul edilmiştir.Insan tum insanligin felahini arzu edebilir,mumkun olmasada.Bir odül işaret edildiyse verildise paylasmak isteyebilir.Insanlik onu bazi durumlarda bazan bu konuda egoist halede getirebilir.Yol bu gelen gelir gelmeyenden inanmayandan bana ne diyebilir.Genislemesi muhtemel bir mevzu....2)Bunu cevabi 1.veridi aslinda.Islam siddet dini degildir.Karsi taraf ister kilicli mucadeleyi once.Cunku Allahin nurunun tecellisi ofkelendirir.Cozemezler,çozemezler....nur gozlerini kamastirir,akillarini bulandirir,bmezler Allah onlarada şah damarindan yakin.3)Islam nefsle mucadeleyi ve hassalarini ogretir.Tabi niz gunumuz muslimleri o izlenimi vermis olabilir.Muslimleri severiz Islami sevmeyiz demeleri gibi.4)Biliriz ki onlar ayni dinin yolun yolcularidir.Adem den beri.Her nebinin resulun ayirt edici belirgin ozellikleri vardir.Digerleri de ekseriyetle evliydi.Evli olmasi ihlasa imana mani mi?Neden boyle söylediklerini çok çok çok iyi anliyor ve biliyorum.Izah için bir paragraf açmak ve ardisira cok paragraflar,su an olanak yok buna.Bir konu daha var alakali,ışte oeygamber Allahla konuşuyordu,her hali sunnetti,tam teslimiyetti deAllahin gordugunu bile bile nasil cinsi munasebette bulunuyordu?şeklinde bir yerde rastlamiştim.Yine kisaca anlatilacak mevzu degil.Akla gelence elden gelence(ınşeallah);Allahimizi tanimiyoruz ,saniyoruz ekseriyen diye birkac kez vurguladik.Allahin merhameti azabindan gazabindan ustundur.Kuran da Alemlerin rabbi tabi emredecek elbet otoriteAncak.hep bu sekilde algilamak digru degil.Yani Resulu ile nebisi ile habibi ile arasinda cereyan eden ayet harici,ciddi konularharici,icerigi Allah kul arasi bir muhabbette olabilir.Habiblik dostluk cercevesinde.Allah yaratyigindan gafil degil.Allah kul arasi konulara birak tahmini yorum bile getiremeyiz.Bilmem anlatilmak istenen açiklayici oldumu.Vesselam
 • nostaljinostalji5 ay önce
  Bence Dünya Milletlerinin ve özgürlüğünün başı İslam ile dertte. ama ümitsiz değilim ,gittikçe altınız oyuyorlar e günün birindegerekeniyapacaklar . Sanırım az kaldıDünya kendini elbette savunacaktır. !
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  21 . Yüzyılda Sırabenitza Katliamı batının göbeğinde oldu . Bu katliamı batının gözüne sokamadık. Şimdi bütün medya aracılığı ile dünyaya duyuralım hergün bütün gazeteler yayınlasın iki sayfa ayırıp batının tüm soykırım fotoğraflarını yayınlasın taki batı Katlettiği neslin çocukları uyansın
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  ELLERİNE SAĞLIK.YAZINIZI ÇOK BEĞENDİM.
 • bir bilenbir bilen5 ay önce
  yoo ysaniliyorsun, müşriklerle dertte,münafıklarla dertte, onlarda her ülkede olduğu gibi bizdede var. bunlar herşeyi menfaatine alet eden namussuz kitledir. haktan tiksinirler nefislerini ilah edinirler dini kendi istedikleri kıvama getiriler ekleme yaparak örnek hadis sünnet adı altında.
 • şenay doğanşenay doğan5 ay önce
  İsa as ruhbandı Muhammed mustafa çok evliydi isa as evlenecek ahirette de zevcesi çoktur yani ruhban değildir ruhban olan kilisedir sonuçları ortadadır Muhammed mustafaya sav zikir kadından daha fazla sevdirilmistir buna rağmen çok evlidir eğer Muhammed mustafa sav benimle nikahı reddetseydi ben düştüğüm çukurdan asla çıkmayacaktım onun nikahı bana abı hayat olmuştur kimbilir hangi zevcesinin nasıl bir hikâyesi vardır allah bilir eğer Rabbimin bana ihsan ettiği nikahın hakkıni verebilirsem ne bu nikahın ne benimle nikah yapanın ne de onu ve nikahını yaratanın ve yaratmasının şükrünü asla ödeyemezsiniz bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın allaha emanet olun
 • AbidAbid5 ay önce
  Dünyanın her yerindeki müslümanlar tahrik ediliyor. Dersiniz ki eline silahı alsın, kendine hedefler seçsin, bir şekilde saldırsın. O noktadan sonra müslüman eline silah almaması fazla şey ifade etmiyor. Onun adına mutlaka silahı eline alanlar olacaktır. Hem de müslümanın rağmına hedeflere yönelerek. Bunlar meselenin gelişme bölümünde yaşananlar. Asıl sorun başta sergilenen tahriklerdir. Abd ve israil ikilisinin başını çektiği merkezler bunu böyle istediği için öyle gelişiyor. Tamam da, islam devletleri neden gelişmelerin gerisinde kalıyor, madda manevi engellemeye giremiyor.

Günün Özeti