Trump’ı kimler yönlendiriyor? Türkiye’ye yönelik tehditlerin arkasında kimler var?

01 Ağustos 2018 Çarşamba

ABD Başkanı Trump, papaz Andrew Brunson üzerinden Türkiye’ye tehdit üzerine tehdit yağdırdı, yağdırıyor.

Egemenliğimizi hiçe sayan ve emir niteliğinde şartlar koşan ABD Başkanı Trump ve yönetiminin “Şartlar yerine getirilmez ise Türkiye’ye büyük yaptırımlar başlatabiliriz” şeklindeki tehditleri hem açık savaş ilanı hem de küstahlıktır.  

Devletler hukuku, Viyana sözleşmesi ve NATO müttefiklik şartlarına göre ABD Başkanı Trump ve ekibi aslında suç işlemektedir.

Ayrıca bu tehditler, Türkiye ile ABD arasında var olan NATO içindeki müttefikliğin yanında ticari bağlar ve stratejik ortak projeler gibi çok önemli ilişkilere de ciddi anlamda zararlar vermektedir.

Trump bu tehditleri neden yapıyor? Bir papaz Brunson için mi, yoksa papaz bahane mi ediliyor? Trump, bu kararları kendi mi alıyor yoksa bir güç tarafından yönlendiriliyor mu?

Bu tehditlerin asıl niyeti ve hedefi nedir?

Bu soruların cevabını bulmak için önce sonuçlar üzerinden daha fazla sebepler ve de yönlendiren ve yöneten gizli yapılar tespit edilmeli.

Çeşitli araştırmalar gerçekleştiren siyaset ve strateji uzmanları, ABD Başkanı Trump ve ekibinin aslında birer piyon olduğunu işaret etmektedirler.

Tespitlere göre o ve onlar emredilenleri yerine getirme konusunda görevlerini yapmaktadır.

Trump bir başkan olarak verdiği sözleri tutamıyor.  Çünkü o güç odakları onun emir ve talimatlarının yerine getirilmesini engelliyor.

Trump’ı, komik bir duruma düşüren tutarsızlıkların sebebi de o gizlinin müdahaleleridir.

Sözü dinlenmediği, talimat ve emirleri ciddiye alınmadığı görülen Başkan Trump, efkârıumumiyeye karşı rezil duruma düşmektedir.  

Bu sebepten dolayıdır ki, onun bu tavır ve davranışları, zaman zaman dünya kamuoyunda “ABD’yi kim yönetiyor?” sorusunu gündeme getirmektedir!

ABD’Yİ ŞEKLEN TRUMP YÖNETİYOR 

ABD’nin Başkanı Trump ve ekibi şeklen ABD’yi yönetiyor, ama gerçekte ise yöneten, yönlendiren çok gizli ve güçlü bir yapı söz konusu. 

Merkezi ABD’de bulunan ve tüm dünyayı ahtapot gibi saran o güç, farklı isimler altındaki gizli Siyonist yapılardır. 

Kendini gizleyen o yapılar, aslında ABD’yi ve NATO’yu da kullanmaktadır.  

Dünyayı etkileyen basın kuruluşları, ticaret merkezleri ve silah üretimi ile dünya ticaretini de o gizli yapı yönetmektedir. 

Tüm öngörüler ve devam edegelen politik manevralar, bu görüşü doğrulamaktadır.

Trump ve ekibinin Türkiye karşıtı politikaların arkasında işte o güç bulunmaktadır.

Trump’ın Kudüs kararı ve Suriye’nin Kuzeyindeki PKK terör örgütünün uzantılarının silahlandırılıp eğitilmesi aynı gücün planıdır. 

Hatta AB’yi de etkileyen o yapının uzantılarıdır.

Son günlerde Türkiye’ye karşı savrulan tehditler de aynı gücün yönlendirmeleridir. 

20 Kasım 2017 tarihli Amerikan Washington Post gazetesi, “NATO üyesi Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alması durumunda ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması gerekir” diye yazmıştı. 

Bu gazete, o gizli gücün emirlerini seslendirdiğini bilen Başkan Trump ve ekibi bu günlerde o uyarı emrini yerine getirmek için papazı bahane etmektedir.

Bu gücün yönlendirmesiyle FETÖ elebaşı F.Gülen, Türkiye’ye teslim edilmiyor. 

Türkiye ile ABD arasındaki tüm sorunların mucidi ve müsebbibi yine o gizli yapılardır. 

İKİ ÖNEMLİ HEDEF

O gizli yapının iki önemli hedefi var.

Birinci hedef; görünürde ABD, esasta ise ABD üzerinden Siyonistlerin dünyaya hükmetme sömürü politikalarının önünü açmak.

İkinci hedef ise hem kendilerinin hem de İsrail’in emrinde olacak Türkiye, İran, Suriye ve Irak’tan koparılacak parçaların birleştirilerek bölgede bir uydu terör devletini, ‘Kürdistan’ adı altında kurmak. 

Kurulacak o ‘Kürdistan’Kürtlere değil, ABD görüntüsü altında Siyonist güç odakları ve Siyonist terör devleti İsrail’e hizmet edecektir.  

Bu iki önemli hedefle aynı zamanda nihai hedef olan ‘Büyük İsrail Devleti’nin kuruluşuna zemin hazırlanmış olacak. 

O gücün dini yapılanması ise Hristiyan ve Yahudileri de ifsat eden Evanjelist mezhebidir.

Trump ve ekibinin büyük bir kısmı Siyonist gücün dini yapılanması olan Evangelist mezhebine mensuptur.

Evanjelist kilisesi papazı olan Brunson, Siyonist yapılanmanın yani nihai hedef olan ‘Büyük İsrail Devleti Projesi’nin yereldeki saç ayaklarından biri olduğu için Trump ve ekibi tarafından bu derece önemsenmektedir. 

R. Tayyip Erdoğan’ın Devlet Başkanlığındaki Türkiye yönetimi,  ağır tehdit ve baskılara boyun eğmemekte kararlıdır. 

Devlet Başkanımız Sayın Erdoğan’ın başkanlığında toplanan yeni sisteminin ilk MGK toplantısının bildirisinde bu gerçek görülmektedir.  

Siyonist gizli yapıların yönlendirdiği güç odaklarının, ülkemize yönelik sürdürdüğü asimetrik savaşa direnme iradesi, gerçekten büyük başarı olduğu gibi takdire de şayandır. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • ESTERGONLUESTERGONLU11 ay önce
    *Bir arkadaşım sorunca  araştırdık .* -2018  Yılı...ABD'de   SiYON-CIA imparatorluğuyada krallığı....olduğu anlaşılıyor.  Cumhuriyet  ve Demokrasi maskesi altında , seçimle iktidara gelen başkan ve ekibine "derin bir ayar çeken  bu yapı ; bu  gizli ayara direnen devlet başkanlarını  suikasdla bertaraf ediyor./Abd nin 16.Başkanı Abraham LİNCOLN14 Nisa 1865 teWashington 'da ,  35. AbdBaskanıJohn KENNEDY 22 kasım 1963 te Teksas 'ın Dallas şehrinde bu ayara direndikleri için , suikasdla bertaraf edildi./Obama;Trumpayar çekilip vitrinde konu mankeni olarak imparatorluğun emirlerinişartsıztatbik eden diğer figüranlardansadece birkaçı. * *( İngiltere,Kanada,Avustralya) = Birleşik Krallık, Hollanda Krallık,İspanya Krallik,  Belçika Krallık, Lüksemburg Krallık,  Isveç Krallık,Norveç Krallık,Danimarka Krallık ,İtalya - Roma'da  Vatikan Papalıkimparatorluğu/*Garib...hem de  çok garib !...,bize - utanmadan-  demokrasi  ve Cumhuriyet  dersi vermeye cüret eden , *Abd  ve Avrupa ülkelerinin  ekseri imparatorluk yada   Krallıkla  y ö n e t i l i y o r !* ....bu ne amlama geliyor  !?   bunu da biraz sizler düşünün ! / Teemmel!...
  • HabibHabib11 ay önce
    Trumpi kim yönlendiriyor? Bu soruyu soran herkese gülüyorum.OSMANLININ GİZLENEN GERÇEĞİ 1909 acilen okuyun sayın yazar kardeş.Trumpi o noktaya getirenler zaten deli tiyatrosunu oynamasını istiyorlar.
  • ESTERGONLUESTERGONLU11 ay önce
    SADAKTE! ...."...Çeşitli araştırmalar gerçekleştiren siyaset ve strateji uzmanları, ABD Başkanı Trump ve ekibinin aslında birer piyon olduğunu işaret etmektedirler.Tespitlere göre o ve onlar emredilenleri yerine getirme konusunda görevlerini yapmaktadır.Trump bir başkan olarak verdiği sözleri tutamıyor.Çünkü o güç odakları onun emir ve talimatlarının yerine getirilmesini engelliyor.Trump’ı, komik bir duruma düşüren tutarsızlıkların sebebi de o gizlinin müdahaleleridir.Sözü dinlenmediği, talimat ve emirleri ciddiye alınmadığı görülen Başkan Trump, efkârıumumiyeye karşı rezil duruma düşmektedir.Bu sebepten dolayıdır ki, onun bu tavır ve davranışları, zaman zaman dünya kamuoyunda “ABD’yi kim yönetiyor?” sorusunu gündeme getirmektedir!ABD’Yİ ŞEKLEN TRUMP YÖNETİYOR ABD’nin Başkanı Trump ve ekibi şeklen ABD’yi yönetiyor, ama gerçekte ise yöneten, yönlendiren çok gizli ve güçlü bir yapı söz konusu. Merkezi ABD’de bulunan ve tüm dünyayı ahtapot gibi saran o güç, farklı isimler altındaki gizli Siyonist yapılardır. Kendini gizleyen o yapılar, aslında ABD’yi ve NATO’yu da kullanmaktadır."

Günün Özeti