Ey Almanya cevap ver

14 Mart 2018 Çarşamba

Irkçı faşistler ile PKK’lı saldırganların arkasında kim var?

Almanya’da camilere ve Türklere ait kuruluşlar ile vatandaşlarımıza yönelik saldırılar artarak devam ediyor olması Almanya devleti adına utanç vericidir.

Türkler başta olmak üzere çeşitli milliyetlerden Müslümanlara ve İslami müesseselere yapılan saldırılar Türk hükümetini harekete geçirdi ve Ankara, Berlin’e nota vermek zorunda kaldı. 

Almanya İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 2017’de en az 950 İslam karşıtı saldırı meydana geldi. Bu saldırılar arasında Müslümanlara karşı nefreti kışkırtma ve camilere domuz kanı sürmek de bulunuyor. 

Bu resmi açıklama gerçekten ürkütücü.

Kısa bir zaman önce Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Koca Sinan Camii kundaklandı. Ahlen Ülkü Ocağı’na ve Baden Württemberg eyaletinin Lauffen kentinde İslam Toplumu Milli Görüş’e (IGMG) ait Akşemsettin Camii’ne molotof kokteyli atıldı. 

Kısacası, sadece Mart 2018’in ilk iki haftası içinde Almanya’nın 9 ayrı yerinde saldırılar meydana geldi. 

Bu saldırıların failleri ile bu saldırıları yönlendiren gizli ve karanlık güçlerin ortaya çıkarılamamış olması endişelerin daha da artmasına sebep oldu. 

Alman resmi makamlarının verdiği bilgilere göre bu saldırıların bir kısmını PKK terör örgütü yandaşları diğer bir kısmını ise yabancı düşmanı Irkçı Alman Faşistleri gerçekleştiriyor.

ALMANYA BU SORULARI CEVAPLAMALI

PKK’lı teröristler ile Irkçı Alman Faşistlerin bu saldırılar bir ilk olmadığı gibi son da olmayacağı anlaşılmaktadır. 

Çünkü bu ihanet örgütleri, Almanya genelinde himaye görmekte ve çok ciddi örgütsel bir yapıya sahiptir. 

Bu nedenle bitmiyor aksine eylemlerinde bir artış olduğu görülmektedir.

Vatandaşlarımız ve çeşitli milliyetlere mensup Müslümanlar ile onlara ait camilerin güvenliğinden sorumlu olan Almandevletine birkaç sualim olacak. 

Ey Almanya..

Bu saldırılar neden durdurulamıyor? Bu eylemlerin failleri neden yakalanmıyor? Ve bu saldırıları gerçekleştiren PKK’lı teröristler ile ırkçı faşistlerin arkasında kim veya kimler var? Kimler yönetip yönlendiriyor? Alman resmi makamlarından ve derin yapılarından bu örgütler destek alıyor mu? Bu örgütleri kimler himaye ediyor?

Demokratik bir hukuk devleti olan Alman devletinin ilgili makamları bu sualleri ciddiye almalı ve cevaplandırmalıdır.

Burada Alman devletini suçlamak niyetinde değilim ancak ciddi şüphelerim olduğunu itiraf etmeliyim.

Çünkü daha önce bazı iddiaları kabullenmeyen Alman istihbaratı daha sonra ortaya çıkan bilgi ve belgeler karşısında Alman istihbarat örgütüne sızan bazı ırkçıların destek sağladığını kabul etmek zorunda kalmıştı. (8 Türk işadamının öldürülmesi ve iş yerlerinin kundaklanması olayında istihbarat örgütü içinden alınan destek örneğinde olduğu gibi) 

BAZI ALMAN SİYASİLERİ VE MEDYA

PKK terör örgütü ve ırkçı Alman faşistlerinin eylemleri Almanya’da barışçıl birlikte yaşamı tehdit ediyor.

Bu örgütlerin bazı Alman resmi makamlarından, siyasiler ile medya desteği aldıkları bir gerçektir. 

PKK terör örgütünün finans kaynağı Almanya başta olmak üzer AB ülkeleridir. 

Türk hükümetleri, yıllardır bu örgüte verilen destekten duyduğu rahatsızlığı her fırsatta Alman hükümet yetkililerine bildirerek terörist elebaşlarının Türkiye’ye teslim edilmesini talep etmiştir. 

Maalesef bu konuda bir arpa boyu yol alınamadığı gibi bu terör örgütünün faaliyetlerine aleni olarak izin ve destek sürmüş ve halen de sürmektedir.

Aynı şekilde bazı Alman siyasileri ve medya, İslam düşmanlığını körüklemektedir. 

Almanya’da Müslümanlar potansiyel suçlu ve İslam çağ dışı olduğu algısı yaygınlaştırılarak bir karalama kampanyası sürdürülmektedir. 

İşte bu yanlış politikalar, PKK terör örgütü ile ırkçı Alman faşistlerini cesaretlendirmektedir. 

Türklere ait kuruluşlar ve çeşitli milliyetlere mensup Müslüman topluluklar ile onlara ait ibadethanelerin daha iyi korunması gerekmektedir.

Bu gerçeklerden hareketle, eylemlerin titizlikle aydınlatılmasını için Alman devletine daha önceleri yaptığımız “harekete geç, suçluları ve yönlendirici o gizli yapıları ortaya çıkar” çağrımızı tekrarlıyoruz.

 

YORUM YAZ