Emir almaz ve dayatmaları kabullenmeyiz

28 Temmuz 2018 Cumartesi

‘Güçlü Türkiye’ istemeyen ülke ve güçler, elbette Türkiye’nin “ben de varım” diyerek kendi başına kararlar alan ve dengeler içinde kendine yer edinme hamleleri geliştirmesinden rahatsızdır. 

Türkiye ne zaman onların içinde olmadığı, farklı bir konferansa katılacak olsa veya askeri malzeme satın almaya kalksa, ABD öncülüğündeki o malum güç odakları anında devreye girer ve karşı saldırılar başlatılır. 

Krizler icat edilir ve Türkiye’yi vazgeçirmek için tüm tehdit unsurları ileri sürülür. 

Hatta Türkiye’yi tehdit eden terör örgütleri çeşitli bahaneler üzerinden silahlandırılıp desteklendi ve de destekleniyor.

Bütün bunların ötesinde ABD ve emrindeki kuklaları, NATO ve AB’yi de kullanarak 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ üzerinden ülkemizi işgal ve teslim almaya kalkıştı.

Şimdi aynı ABD ve onun haydut başkanı Trump, Türkiye’ye açık savaş ilanı kabul edilebilecek bir tavır içine girmiştir. 

‘Sarı Şeytan’ Trump, ABD’li casus papaz Brunson’un uzun süreli tutukluluğunu ileri sürerek Türkiye’ye “büyük yaptırımlar” uygulayacaklarını açıkladı. Aynı saatlerde ABD Temsilciler Meclisi, F-35 yaptırımını içeren tasarıyı onayladı.

Yaptırımlar uygulanacağı tehditti ve F-35 yaptırım içeren tasarının onayı işin bahanesi.

ABD’nin asıl hedefi; NATO ve AB’yi de kullanarak, Ortadoğu’yu ABD ile İsrail’in çıkarlarına göre şekillendirmektir.

Parçalı, birbiriyle kavga eden ve istikrarsızlığın hâkim olduğu bölgeler oluşturup İsrail’in isteği doğrultusunda yönetilebilinir bir Orta Doğu bırakmaktır. 

Kısacası; tahrif edilmiş Tevrat’ta Arzı-ı Mevud olarak bilinen ‘Büyük İsrail’ hedefine zemin hazırlamaktır. 

ABD ve İsrail, asıl ve kutsal hedefe ulaşılması için parçalanmış ‘Irak Model’ini önce Suriye’de devamında İran’da uygulamayı planlıyor.

Kürtlerin kullanılacağı bu projenin hedefinde ise Türkiye var. 

ABD’nin Türkiye’yi tehdit eden terör örgütlerini silahlandırıp desteklemesi, papaz bahane edilerek yaptırımlara kalkışması ve Temsilciler Meclisinde F-35 tasarısının onayının sebebi işte bu projenin parçalarıdır.

Bütün bunlar, devletler hukukunu düzenleyen Viyana sözleşmesine ve beynelmilel hukuk kurallarına aykırıdır.  

EGEMENLİK HAKLARIMIZA MÜDAHALE 

EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ

Türkiye bu zorlamaları ve karşı politikaları kabul etmedi, etmeyecektir. 

Sayın Çavuşoğlu’nun ABD’nin dayatmaya kalktığı İran’a yönelik yaptırımları ile alakalı olarak “ABD,  İngiltere ve AB veya başka bir ülke olsun, onların bir ülkeye yönelik yaptırım kararlarına biz uymak zorunda değiliz”  açıklamasıyla çok anlamlı bir mesaj vermiş oldu.

Bu mesajı meydan okuma kabul eden haydut Trump,  çok geçmeden bu sefer Türkiye’yi hedef alan tehditler savurmaya başladı.

ABD’nin papaz Andrew Brunson’ın tutukluluğu nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulama tehdidinde bulunmasına Dışişleri Bakanımız Çavuşoğlu, “Kimse Türkiye’ye dayatmada bulunamaz ve kimse Türkiye’ye emir veremez” şeklindeki beyanı tek kelimeyle ‘rest’ niteliğindeydi.

Hukuk ve kural tanımayan, haddini aşan bu hayduta başka da bir cevap yetersiz kalırdı.

Bütün bunlar, Türkiye’deki yeni sitemin yönetimi olarak dışarıdan gelen emirler ve dayatmalara boyun eğmemekteki kararlılığın ifadesiydi. 

Bundan böyle dost ve düşman herkes bilsin ki, biz artık ‘Yeni Türkiye’yiz.  

Kimseyle gereksiz kavgaların içinde olmayacağız, ancak bağımsızlığımız ve egemenlik haklarımıza müdahale edilmesine de asla müsaade edilmeyeceğiz.

…Ve yine gücümüz nispetinde alem-i İslam ile mazlum halkların, hak ve hukuklarının korunması adına üzerimize düşeni de yerine getiren olacağız. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • hercaihercai6 ay önce
    Ersan, kafandaki beynini calistirmadan yorum yapmasan iyi olur! Ilk once olaylarin nereye gidecegini hesap et, sonra tahliyelerden basla.
  • Ersan Ersan 6 ay önce
    Yapamayin sayin yazar merkel istedi turk asilli alman gazeteci serbest birakildi trump istedi rahip tahliye edildi ama bu chp varya ah bu chp hep onlar yapiyor

Günün Özeti