Saadet Partisi’ne

03 Haziran 2019 Pazartesi

Bizim gibi orta yaşlı ve tüm gençliği milli görüş davasına adanmışlar için siyaset sadece bir seçim kazanma hedefinden ibaret değildir.

Kin ile Din bir arada olmaz diyen Yeni Türkiye’nin büyük mütefekkiri Nurettin Topçu’nun ifadesi ile bir sorumluluk ahlakıdır. 

Attığımız her adım, tuttuğumuz her yol bizi elbette bir siyasi sonuca götürüyor. Bu yönüyle de her adım atışımız geçmişimize, bugünümüze ve yarınımıza dair bizi sorumlu kılıyor.

Siyaset demek bir siyasi önderin veya bir siyaset yolunun malı olmak da değil. Bir millete ait inisiyatifin millete ve insanlığa karşı sorumluluk temelinde şekillenmesi için gayret etmek ve tercih yapmaktır siyaset.

Millete ait yetkileri kullananlar elbette ki eleştirilebilir. İçeriden de eleştiri mekanizmaları çalışmalı dışardan da. İktidarın hiyerarşisine dahil olmadan, dışardan ama milletin ve insanlığın iki dünyadaki kurtuluşu şuuruyla yapılan eleştiri çok da değerlidir.

Saadet Partisi’nin bağımsız bir siyasi hareket olarak dışardan eleştiri yapmaya elbette hakkı var. Nitekim bu zamana kadar da eleştiri hakkını sonuna kadar kullandı. 

Eleştiri ancak millet ve insanlık için daha iyisi istenirse meşru olur.

İktidarda 17. Yılını doldurmuş bir siyasi hareket var. On yedi yılın biriktirdiği eleştiri konuları da var. Biri çıkıp da millet ve insanlık için daha iyisinin yapılmasını isterse elbette bu çağrının baş ve göz üstünde yeri olmalı.

On yedi yıllık iktidarın birikmiş eleştiri konuları var ama on yedi yıla sığmış çok çok büyük ilerlemeler de var.

Eleştiri adı altında millet ve insanlık için yapılanların yerle bir edilmesine yol açacak öfke hatta kindarlık müslümana yakışmaz.

Özellikle de gençlik dönemlerimizde gözümüzde birer rol model olan büyüklerimizin ne pahasına olursa olsun Ak Parti’ye kaybettireceğiz çizgisinde öfkeyle saldırmaları gönlümüzü kırıyor.

Eğer amacınız önerilerinizin ciddiye alınmaması halinde bunun sonuçları olacağını anlatmaksa… 31 Mart’ta anlatılmış oldu ve herkes de anladı. Bu öfkenin daha fazla sürmesinin bu milletin değerlerine inanan insanların boynunu eğmek dışında bir sonucu olmaz.

31 Mart’ta size yönelik ağır eleştiriler yapıldığını gönlünüzün kırıldığını söylüyorsunuz. Vicdan ehli olarak elimizi vicdanımıza koyalım ve hakkaniyetli bir değerlendirme yapalım. Siz mi daha ağır konuştunuz Ak Partililer mi? Nelerin konuşulduğunu tekrardan sıralayarak öfkeleri kabartmaya gerek yok. 

Neler söylendiyse söylendi bitti. Daha fazla uzatmaya gerek yok. Bundan sonrası eleştirinin meşruluğuna da zarar verir. 

Kaldı ki kullandığımız oyları öfkelerimize teslim ederek dışarda ve içerde gönlünde size de yer açmış milyonlarca insanın kalbinin kırılmasına değer mi? Bugün sizi taktik bir araç olarak gören, bu milletin ve ümmetin düşmanı küresel güç odaklarını ve onların yerli işbirlikçilerini sevindirmeye değer mi?

Bugün milletin ve ümmetin çocuklarının göğsünü kabartma veya gönlünü kırma tercihi yeniden önlerinde. 

Eğer Saadet Partisi bu milletin çocuklarının gönlünde bir alternatif olarak yer arayacaksa gönüllerini kırmamalı veya tüm kırgınlıkların üzerine sünger çekme fırsatı bir defa daha önümüze gelmişken bu fırsatı öfkeye kurban etmemeli.

Tek mesele Ak Parti’ye kaybettirmekse belki başarabilirsiniz. Diyelim ki başardınız? Size ne kazandıracak? Kimler sevinecek kimler üzülecek? Bütün bunlara, çocuklarımıza ve torunlarımıza bile sirayet edecek bir kırgınlığa değer mi?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MustafaMustafa1 ay önce
  Sevelim sevmeyelim Erdoğan dünya müslümanlarının ümidi haline gelmiştir. 31 martta faslılar ve tunuslular üzülmüş almanlar ve yunanlılar Erdoğan tökezledi diye sevinmişse buna göre düşünmek ve oy vermek gerekir. SP adayına verilen her oy CHP'ye verilmiş demektir. Alnı secde gören insanları desteklemek İslami bir görevdir.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Sizi seviyorum büyük Türk milleti.
 • MeskenMesken1 ay önce
  31 Mart için, Bana; oy ver diye yalakalık yapan mili bölüş tabanını gâyet iyi tanırım. Kindarlığı bırakmadıkları müddetçe insan yerine de koymayacağım. bütün Saadete duyurulur.
 • OkurOkur1 ay önce
  Sn. Yazar 24 haziran seçimlerinde cumhur ittifakına almadılarBahçeli nin yüzünden. Sonrasında zelil ittifakı dediler pkk lılar ile aynı kefeye koydular. Yazık oldu .içişleri bakanı Saadet li birini gözaltına aldırdı,şimdide saadetli kardeşlerim diye hitap ediyor 23 Haziran in hatırına.Bahçeli mitili İstanbul a atacaktı, Hdpoyları için İstanbula gitmiyor duyduğumuz kadarıyla. Allah sonumuzu hayrelesin.
 • SERPİL SUBATSERPİL SUBAT1 ay önce
  HADİİİ ORADAN HADİİ... DÜNYADA 2 MİLLİ GÖRÜŞCÜ KALSA BİRİ ADAY OLR DİĞERİDE ONA OY VERİRPROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
 • HTURK HTURK 1 ay önce
  Sayın yazar, 31 martta kibirden gözler kızarmıştı, İçişleri bakanının Saadet partililer yaptığı hakaret daha iki ayını doldurmadı. 30 bin oyla kaybedincemi Saadet farkedildi. Samimi değilsiniz, Saadet 23 haziranda Binaliyi destekleyip Ak parti İstanbulu kazansa yine hikmeti kendinden bilip lideriniz sağa sola afra tafra yapacaktır, bundan eminim.
 • Zafer Seçkin Zafer Seçkin 1 ay önce
  Hala ne içşn ve neyi eleştirdiğimizi anlamamışsın. Birilerinin saadeti kullandığı gibi bir hezeyanın içerisinde sin ve herkesi o çukura çekme derdindesin. İşbirlikçileri sevindirmek akp ye oy vermekle olur. Anlamadığınız nokta ora..
 • NursemaNursema1 ay önce
  İyide üstadım akp yi milli görüşle özdeşleştirme ne derece sağlıklı. Akp bir mirası yani milli görüşü devlet çarkında eriten bir partidir. Hırsızların arsızların ihale avcılarının kol gezdiği bir parti haline dönüşmüştür. Sadece ülkenin ahlaki konuda hangi evreye geldiğine bir bakın. Kimse durduk yerde akp yi eleştirmedi. Saadet partisini devlet destekli akp saf dılı etmeye çalışmadımı. Zilletle hainlikle siz itmedinizmi. Gelinen noktada akp yi kim sallıyor. Siz kardeşlerinizi attınız onca hakaretvari eleştirdiğiniz mhp yi yanınıza almadınızmı. Akit ailesinden 3 yıldır bir tane mhp eleştiri yazısı yazamadımız. Hakkı tutup kaldıracak olanı değil devletin kaynaklarını hortumlayanlarla yanyana geldiniz. Selamette kalınız.
 • Zıya Zıya 1 ay önce
  Avrupa milli görüş un korucularındanım.hakkimiz bunlara haram olsun haram olsun. Ahirettebunlardan davacıyım.erbakan hocamınölümünübekliyorlarmış.hainler. Selam ve dua ile.
 • HocaHoca1 ay önce
  Saadet Partisine , “ .. ilaç demişler” Gitmiş , Chp’nin Fetönün Pkk’nın kucağına oturmuş. İstanbul’u Ekrem alınca işler moka sararsa sanki sadece AK partililer etkilenecek.Chp zihniyeti bu ülkeye tekrar hakim olursa,önce sizin sakallardan işe başlayacaklar.
 • BülentBülent1 ay önce
  Mavi Marmara insanların en evrensel hakı olan hak arama talebi lağvetmek ne ile bağdaşır. Abdurrahman dilipak önce kendinizi düzeltin. Vatandaşın maruzatımı ile hemhal olacak bakan bulamıyoruz. Halkı ile arasına zırh koymuş anlayış nereye kadar sürdürülür. Belediyeler kamu hizmeti üreteceği milletten haramiler nasıl para toplarız veya başka tabirle nasıl soyup soğana çeviririz. Ak parti belediyeleri bu zihniyet ile özdeşleşti. Devletin güvenliği sağlayan jandarma ve polis teşkilatı millete ceza yazmada yarış halinde elinize vicdanıza koyun. Bir diriliş muştusu yakmanın zamanı akit abonesiyim bu tutumunuzdan dolayı aboneliği kesmeği düşünüyorum.
 • ANADOLU KARTALIANADOLU KARTALI1 ay önce
  camiye yatırımlara dur denmesini isteyen temel gavuroğludan hiç bir şey olmaz onların o adi kibirleri varya herşeyi biz biliyoruz onlar bilmiyor mantığında olanları ALLAH İFLAH ETMESİN üstadın yıllarca içlerinde kaldım onları çok iyi tanıyorumşuan geçmişte yaşananların hiç üstüne gidemeyen türkün dinine , tarihine. talihine söven zalimlerle işbirliği yapanları affetmeyeceğiz söylemleri amerkan ingiliz kokan bir adamdan hiçbir şey olmaz aynen uhutta ebu cehil ve münafıklarla işbirliği yapan riyakarlara benziyorlar.
 • Erkan Erkan 1 ay önce
  Siyaseti dinsizliğe âlet yapan bazı adamlar, kabahatlerini setr için başkasını irtica ile ve dinini siyasete âlet yapmakla itham ederler. Tarihçe-i Hayat - 63
 • Saadet Partisine:Saadet Partisine:1 ay önce
  Tası tarağı toplayıp bu ülkeden iktirip gidin; cevap da istemiyorum..
 • Erdem D Erdem D 1 ay önce
  Evet saadet doğru yapmıyor, peki Akp ne kadar doğru, 17 yol önceki çizgisi ile şimdiki çizgisi ne yönde.Akp bu kadar doğru du da neden kendi tabanini küstür de şimdi saadetin 2 oyu için bu yazılar yazılıyor.SAYIN yazar Lütfen samimi olalım konu dava ise ortada dava kalmadı. Aamaç menfaat ise her kes menfaat i nere de ise zaten o bayrağı sallıyor. Belkide şer sandığımız hayır olur
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  AÇIK KONUŞMAK GEREKİRSE; SAADET YÖNETİMİ FETÖ NÜN ELİNDE! MERAL İN PARTİSİNİ FETÖ KURDU, BAYKAL DAN SONRA 2011 DE CHP YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRDİ, AK PARTİ NİN TEMELİNDE FETÖ VAR! TEMİZLENMEYE ÇALIŞIYOR LAKİN ESKİ KAŞARLAR FETÖ AK PARTİ Yİ BIRAKMAK İSTEMİYOR!!! FGÜLEN İN TAKKESİ KILIFTI! TEMEL İNDE SAKALI KILIF! DİNİ DUYGULARI SÖMÜRÜYOR! İNGİLİZ TEMEL
 • Mustafa KayaMustafa Kaya1 ay önce
  31Mart seçimlerinde Saadet Partisine oy atıp bu secimde AK Partiye oy atacak biri olarak konuşuyorum ki SAADET PARTISINI CHP VE YANDASLARININ KUCAKLADIGI KADAR AK PARTILILER OLMUYOR.AK Parti ısrarla KIBIR, BUYUKLUK, ENANIYETTE ISRAR EDER GIBI SAADET PARTISINI KUCAKLAMIYOR..31 Martta bakarsak AK PARTI SAADET PARTISINE GENELDE IFTIRA ILE HEP SALDIRMIS.IFTIRA DIYORUM.CUNKU IDDIALARI YOUTUBE ARASTIRINCA ONUNE VE ARKASINI DINLEYINCE AK PARTILILER IFTIRALAAARR ATMIS ANCAK SAADET PARTISINI BAKINCA IFTIRADAN UZAK OZELESTIRICI YAPMIS...BIRI IFTIRA DIGERI OZELESTIRI...SIZCE KIM BU DIALOGU BOZDUYSA GIDIP SAADET PARTISINDEN OZURRR DILEMELI...BAŞTA REIS OZUR DILEMELI...BUTUN BUNLARA RAGMEN OYUM SON KEZ AK PARTIYE..AMA REISTE KIBIR VE AK PARTILILERDE ENANIYET BITER VE IFTIRALARDAN DOLAYI SAADET PARTISINDEN ÖZÜR DILERSE BELKI SAADETTEN 70.000 OY GELIR.REIS KIBRINI YENERSE ISTANBULU ALIR,YOKSA BABAYI ALIR
 • Ali BalAli Bal1 ay önce
  Yaşar bey!Öncelikle belirteyim Saadet partisinin ne Ak Parti'ye ne de bir başkasına kin ve nefreti yok.Bu kin ve nefret söylemi bütün Ak Parti'lilerin ağzında.Gömlek çıkarmayla başlayıp bu zamana kadar devirdiğiniz çamlara baktığımız zaman bu yazınız da aynı gaflet ve dalaetin bir uzantısı.Şimdi ben bunu söyleyince Ak Partiye karşı kinimden mi konuşmuş oluyorum.Bir ailede büyük kardeş aileye ciddi zarar veren kardeşine kendine gelsin diye okkalı bir tokat çektiğinde bu ona kincilik mi olmuş oluyor?Kuzay Afrika'yi,Irak'ı,Suriye'yi kana buladınız.AB politikanız yanlıştı.BOP yanlıştıHala yanlış.Fetö meselesinin sorumlusu sizsiniz.Her şeyi berbat ettiniz.Sadece Parti mi?Hayır!Bu dönem aynı zamanda İslami kesimin burjuvalaşma,,kapitalistleşme,dünyevileşmenin,yozlaşma dönemi.Bunların çoğunu Ak Parti yanlısı kalemler de yazdı.Sadece Ali Osman Aydın'ın "Ak Parti Seçimlerde niçin Oy Kaybetti?" yazısı yeter.Saadet'e gelinceye kadar......
 • Ne dersiniz? Ne dersiniz? 1 ay önce
  Çok doğru tespitler. AmmmaaaaBir de şöyle düşünelim. Madem Ak Partiye bir kırgınlık var, ki bu kırgınlık ekreme kazandıracak,o zaman Binali Bey Saadet adayı lehine çekilsin. Hem Ak Partililer, hem küskünler, hem Saadetliler Necdet Bey'e oy versin. İttifak ortağını da bu konuda ikna edelim. Ekrem kazanacağına Necdet Bey kazansın. Ne dersiniz. Zinhaaaar değil mi? Ne kadar abes değil mi? O zaman Saadet %1 oyunu alır, Ekrem de % 3 farkla seçimi. Kusura bakmayın ama durum bu.
 • ArifArif1 ay önce
  Değerli yazar oy vermeden önce Değer mi Hiç? Değer mi Hiç? Değer mi değer mi değer mi söyle, bir Rüya ömür boyu sürer mi sürer mi söyle! Değer elbet uğrunda aşk varsa... Diyor ya Sezen Aksu bence de Hak uğruna değer...
 • HakHak1 ay önce
  17 yildir ders verilen secimlerde sonuc degistimi.insanlar dinden sogudu be.deistlige atesitlige cigir acti genclik.sen hala gel destekle diosun.bu kadarmi kör olmussunuz.En azindan eskiden bir şuur vardi.simdi o şurlu müslumanlar kalmadiki.sekülerizmk arttirdilar yetmezmi.simdiki genclik 17 yilligin tohunlarindan filizlenen genclik.2 oy fazla almak icin pkk illet zillet dediklerinize simdi can ciger kuru sarmali olmaya calisiyosunuz.baska kapiya derler elbet
 • edep edep 1 ay önce
  Sayın yazar yazınız için tebrik etmek istedim uslübünüzda mesajlarınızda çok yerinde başarılarınızın devamını dilerim.

Günün Özeti