La galibe illallah

24 Haziran 2019 Pazartesi

Her seçimin sonunda sonuçların ne olduğuna bakmaksızın aynı şeyi söylüyoruz. Zafer’in bir tek sahibi vardır. O da yüce Yaratandır.

Kumpaslar, kirli iş birlikleri, dışardan, içerden algı operasyonları bu sefer sonuçları tayin etti.

Elbette detaylarda kirli ittifakların bazı sonuçları olur ama işin esasında Türkiye’nin istikametinden döndürülmesene milletimiz asla izin vermez.

Bu seçimin sonuçlarının küresel güç odakları, onların yerli iş birlikçileri ve menfaat çeteleri ile ihanet çetelerinin de iş birliğinin etkisinde kaldığı hususunda hiçbir şüphe yok.

Ancak tarihin her döneminde bu millet saldırılar altında oldu. Saldırılar bugün de var yarın da olacak.

Biz bir dava ahlakı ve bu dava ahlakının gerektirdiği sorumluluk duygusu içinde metanetle yolumuza devam edeceğiz.

Biz aldığımız seçim sonuçlarının hesaba değer bulunmadığı günleri de yaşadık. Bugün geçmişteki o günlerin ruhunun değerini de bilenlerdeniz.

Bu sonuçlar bizi asla yıldırmaz. Bu sonuçlar bizi asla ve kat’a üzmez de. Biz zaferin gerçek sahibinin sadece Allah olduğuna yürekten inanmışız.

Beni seçim kaybetmek değil, umudunu bu topraklara bağlamış mazlumların gözyaşları üzer. Onlara karşı sorumluluğumuzun gerektirdiği sonucun alınamamış olması üzer.

Ben hayatım boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı odasına girmedim. Belediye ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ticari işim olmadı.

Yüreğimi kanatan kesinlikle mevkiler, yetkiler ve kamu kaynaklarının el değiştirmesi değil. Yüreğimi kanatan zalimlerin kahkahası ve mazlumların gözyaşıdır. 

Bu sonuç Ak Partinin büyük siyasal çoğunluğa sahip olduğu gerçeğini değiştirmez.

Ama bu sonuç her birimizin teker teker ellerimizi başımızın arasına alıp yeni baştan düşünmemiz gerektiği gerçeğini de gözlerinizin içine sokar.

Ortadaki sonucu mehdi arayan bezgin bir topluluğun kutsadığı Ekrem’in başarısı olarak görmek bizi doğru sonuca götürmez.

Ortadaki sonuç kesinlikle Ekrem’in başarısı değil, yeni bir momentum yeni bir açılım yeni bir çıkış ve yeni bir hamle fırsatı aramayan siyasal bakış açımızın bizi getirdiği noktadır.

Burayı bir son değil, bir başlangıç kabul edersek ancak yeni bir sıçrama noktası inşa ederiz.

Bu sonuçlardan yola çıkarak taktik bazı aramalar peşinde koşanlar olursa bilin ki bu sonucu tasarlayan küresel güç odaklarının ortağıdır.

Bu sonuçlar taktik fırsat aramalarına sapmadan her şeyin yeni baştan konuşulacağı bir tefekkür ve sonrasında bir momentum, devamında bir sıçrama arayışının temeli olmalı.

O gitsin ben geleyim tarzında bir süfli hesaplaşma değil de her şeyin yeni baştan konuşulacağı bir tefekkür sürecinin adımları atılırsa sonuç hepimiz için ancak o zaman kazanç olur.

Biz ilahi takdire de inanmışız. Esasen ilk sözün de son sözün de bir tek sahibi var ve gerçekte sadece O’nun dediği oluyor.

Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır.

La galibe illallah.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Selim ÇiftçiSelim Çiftçi24 gün önce
  Her şeye rağmen %45 az değil.Syn Erdoğan nerelerde hata yapıyorsadüzeltir.Yola devam daha güçlü.Milattan sonra en çok insana yatırımAk Parti yaptı.Ak partiyi dağıtmak kimsenin haddine değil.Ak parti her haklı ikazı bir ödül olarak görüyordu.O yıllara dönecektir.
 • firasetfiraset24 gün önce
  hangi davanın ahlaki yakatsizlik beceriyetsizlik ahlaksızlık adaletsizlik makamperverlik hangi dava islam davasımı devleti ebed müddet mi Yalancılar sizi
 • ZIR CAHILZIR CAHIL25 gün önce
  Sayin yazar,bu tiyatro oyununda sen milletin rolunu cok abartiyorsun gibi.Sonsuz kaynaklara ve bitmez tukenmez yalanlara sahip olan emperyalist karsisinda millet ne yapabilir ki?Hic bir sey yapamaz.Biraz homurdanir o kadar.Sonuc mutlak olarak Seytanin(emperyalistn)galibiyeti seklinde tecelli edecektir,bu akla mantiga sahip dusunen insanlar icin son derece acik bir gercektir,eger ilahi bir guc mudahil olmazsa.
 • SofuoğluSofuoğlu25 gün önce
  ÖZ ELEŞTİRİ:REİS'İN VE DANIŞMANLARININ DİKKATİNE:Biliyorum, yazacaklarıma bazıları "Sen REİS'e nasıl böyle yazarsın"derler ve beni suçlarlar ama, ben hakikatları yazıyorum.Sayın REİS'imiz,bir kere lütfen (BEN)dilinden,(BİZ) diline geçermisiniz.Allah aşkına bir düşünelim."Benim valim, benim kaymakamım, benim askerim, benim milletvekilim, benim bakanım, benim işçim,benim memurum,benim milletim veya vatandaşım" uzayıp gidiyor.....Halbuki,(BENİM) yerine (BİZ)kelimesi kulağa daha hoş gelmekte ve hepimizi kapsamaktadır.(BEN)kelimesini halkımız, kibir olarak görmüştür.KİBİRLENMEK, kişiye ve temsil ettiği kurum,kuruluş ve partilere zarar verir.23 Haziran İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri meydanda.İkinci husus:Mütemadiyen, her açılışta, her toplantıda, her yerde konuşmanız.Hiçmi konular üzerinde konuşacak kimse yokmu ki, SİZ 17 yıldır mütemadiyen her gün tv'lerde canlı yayınlarda konuşuyorsunuz?Bu konuşmalarınız HALKIMIZ tarafından bir bıkkınlığa sebebiyet vermiştir.Üçüncü husus:SİZ,eski arkadaşlarınızın hemen hemen hepsini devre dışı bıraktınız.Kul hatasız olmaz.Hepimiz beşeriz.Yanlışlarımız, hatalarımız vardır.Sizinde hatalarınız var.Siz, kendi arkadaşlarınızın yerine, cebini dolduranları, gemi su alınca fareler gibi, gemiyi hemen terkedeceklerle doldurdunuz.İşte sonuç meydanda!Sayın REİS'imiz'BEN dili terkedilmeden, kimseye fırsat vermeden Allah'ın her günü TV'lerde konuşmalar terkedilmeden, küsülü olan arkadaşlarınızı partinize davet etmeden ve gönüllerini almadan,AKP+MHP+BBP+SP+İYİ+BU BLOKTAN KURULACAK OLAN PARTİLER BİLEŞMEDEN 2023 yılında yapılacak BAŞKANLIK SEÇİMİNİ KAYBEDERSİNİZ!Çünkü, karşınızda derlenmiş, toparlanmış bir blok var.Ben bir duyarlı vatandaş olarak hepinizi uyarıyorum!Sayın editör:Lütfen bu yazıyı yayınlar mısınız!
 • yandasyandas25 gün önce
  Yirmi bes yildir istanbulu somurenler ceplerini dolduranlar gitti simdi bunlar geldi birazda bunlar ceplerini doldurur olan yine bize olur tanzime devam nokta.
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 25 gün önce
  Alma mazlumun ahini, cikar aheste aheste.Bu din yalinizca sizin ve sizin tekelinizde degildir.
 • Hacı AbiHacı Abi25 gün önce
  şu yorumlar gösteriyor ki, yazar ve onun fikirlerini destekleyenler. uslanmaz geridönülmez bir şekilde nefislerini put edinmiş tam gaz gidiyorlar... yazının başlığına bak... "yoktur galib allahtan başka"ebu cehil torununa bak, Allahın adını slogan olarak kullanıyor... ulan eğer dediğin söze inanıyorsan... Allah sana milletin ve imamoğlunun eliyle tokat attı neden tevbe edip , insanlardan helallik dilemiyor, kendinizi düzeltme yoluna gitmiyor, hâlâ laga luğa yapıyorsun. ulan ebu cehil torunları, ulan eba yezid torunları.atalarınız gittiği yere gideceksiniz. siz uslanmaz öğüt almaz bir güruhsunuz.
 • Hasan. Hasan. 25 gün önce
  Rüşvet yiyen, koltuğa oturunca tepeden bakan liyakatsız biriyse ha Akpartili olmuş ha CHP li ne darkeder
 • TarıkTarık25 gün önce
  Artık seçimi kaybetmek değil,umudunu bağlayanların göz yaşları üzer! gibi kılaşe, hiçbir kıymeti harbiyesi olmayan sözlerden tiksiniyorum. İşi ehline vermek yerine adam kayırmanın sonu budur. Adaletimahkemede değilde sandıkta arayanlar umarım ders almıştır.
 • HaticeHatice25 gün önce
  Bu secimi imamoglu kazanmadi bu secimi fto israil pkk daha dogrusu haclilar kazandi bunu zamanla oy verenlerde gorecek ve ellerim kirilsaydida oy vermeseydim diyecektir secilen kisi problemli birisi yarin birgun kizinca nereyi basar kime kufur eder kimin neyini calar kime sahtekarlik yapar diye dusunebilecegimiz birisi zaten bu kisiyi hdp pkk fto calistirmayacak esenyurt ve ankara belediye baskanlari daha simdiden bunlarin isteklerinden kina gelmis calisamiyorlarmis simdi imamoglu istanbulun nerelerini nerelere peskes cekecek acaba merak ediyorum cunku birde bu arkadasin bu sehire faydali bir is yapmiyacak ancak kendi cikari icin calisacaktir neyse zamanla neler gorecegiz bakalim ama iyi hic birsey gormeyecegimiz kesin
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer25 gün önce
  Sağol..Kardeşim.
 • AliAli25 gün önce
  İnsan darda kalınca Allah der değilse şımarır

Günün Özeti