La galibe İllallah

01 Nisan 2019 Pazartesi

Kumpaslar kirli işbirlikleri dışardan içerden algı operasyonları değil milletin iradesi sonuçları tayin etti.

Elbette detaylarda kirli ittifakların bazı sonuçları oldu ama, işin esasında Türkiye’nin istikametinden döndürülmesine milletimiz izin vermedi. 

Millet ne dediyse o oldu. Türkiye’nin siyaset sistemine kazandırılmış itibardır bu.

Türkiye bazılarının oylarının sayıldığı bazılarının oylarının ise tartıldığı dönemi son birkaç yılda aşabildi.

Biz seçimlerden önce ABD uçaklarında rezervasyonların kilitlendiği dönemleri unutmadık. Oralardan beslenenler bugün seçimlerde aday olarak yarışma fırsatı buluyorlarsa diktatörlükle suçladıkları siyasi liderin ortaya çıkardığı Türkiye’nin eseridir bu.

Artık hiç kimse son onay için milletimiz dışında bir merci ve makam aramıyor.

Küresel kumpasın bir parçası olanlar bile onayı Türk milletinde arıyor artık.

Kumpaslar darbe teşebbüsleri içinde savrulmadan Türk milletinin iradesini merkeze alan bir yönetim modeli inşa edildi.

Bundan sonraki aşama millet iktidarının kurumsallaşması aşamasıdır. 

Hiç kimse Türkiye’yi bu rüyadan geriye çeviremez.

Bu seçimler alacakaranlık kuşağının sonudur. Bundan sonra küresel drakula sisteminin Türkiye’nin son beş yılına sığdırdığı saldırganlıkların sonu gelmiştir.

Seçim gününü yakından gözlemliyoruz. Ortada CHP falan yok. İçerdeki seçim organizasyonunu da dışarıdaki provokasyonu da HDP yani aslında PKK yönetiyor.. 

Vesayetin son halkasını koparmamak için HDP/PKK tarafından yapılan mücadele bize PKK’nın geri tarafındaki aklın kim olduğunu da gösteriyor.

Kürt gençlerinin vesayet düzenine feda edildiğinin fark edilmesi gerekiyor. 

Türkiye’nin içerdeki ve dışarıdaki saldırılar karşısından gösterdiği direnç, yüzlerdeki maskeleri düşürdü.

Bugün siyasi ittifaklar da vesayet düzeni karşısında alınan pozisyon eş güdümlü olarak oluşuyor.

Her şeye rağmen son sözü millet söylüyor.

Milletin dediğinin olmasını hazmedemeyen küresel çıkar odakları ile onların yerli işbirlikçilerinin dayandıkları vesayet düzeninin son yıllarda devam eden saldırılarının tek nedeni budur.

İstiyorlar ki, son sözü millet söylemesin. Ancak bilsinler ki, nasıl bir kirli plan yaparlarsa yapsınlar sadece ve sadece milletin dediği olacak. 

Biz ilahi takdire de inanmışız. Esasen ilk sözün de son sözün de bir tek sahibi var ve gerçekte sadece O’nun dediği oluyor.

Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır,

La galibe İllallah.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • EmekliEmekli2 ay önce
  Hangi ekonomi ne için satıldığı belli olmayan 80- 90 katrilyonluk ülke malı satılmayıp şimdi satılsaydı krizi hafif atlatırdık şimdi iğneden ipliğe zam hemde yüklü zam gelecek belkide yabancı sermayenin gelmesi için develüasyon yapmak zorunda kalacağız
 • Temel KılıçTemel Kılıç2 ay önce
  Karnı tok,sırtı pek;iş,aş,eş gibi sözleri ile vatandâşı kandıran da o,başı bağlı okumak isteyenler 'Arabistân'a gitsin tehdîdinde bulunan da o müteveffâ' idi.Değil mi yedi def'a kelerin deliğine soku lup çıkarıldığı hâlde sâfiyetini hiç bozmadan desteğe devâm diyen kardeşler?
 • AbdüllatifAbdüllatif2 ay önce
  İmamoğlu tam bir İstanbul beyefendisi tavrıyla bir secim kampanyası yürüttü. Kullandığı üslûp Bizimkilerden daha iyiydi. 25 yıl sonra İstanbullu almıştır. Bu seçimi MHP kazanmıştır. Kullandığı ırkçı söylemAKP yi kuşatmıştır. AKP ümmet ten milliyetçi söyleme evrilmiş tıpkı demirel gibi erdoğan o makamlarda kalacak para pul kazanacakama kaybeden yine müslümanlar dindarlarolacaktır. Bekleyin ve görün tabi allah ömür verirse.Yazar beyallah galibiyeti imamoğlu na yazmıştır anlaşılan
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK.YAZI TAM YERİNDE OLMUŞ..SEÇİMİN GALİBİ YİNE BU MİLLET OLMUŞTUR.BUNCA SALDIRIYA VE YALAN YANLIŞ İFTİRALARA RAĞMEN ,SOĞAN PATATES ÇIĞIRTKANLIĞINDAN DÖVİZ MANİPÜLASYONLARINA RAĞMEN İKTİDARA VERDİĞİ DESTEĞİ Bİ KÜÇÜK MİKTARCA BİLE EKSİLMEDİ..BU SEÇİMİN BİR GÜZEL YANI DA TÜRKİYENİN BATISINA GÖZ DİKMİŞ HAİNLERİN "KÜRDİSTAN" DEDİKLERİ TOPRAKLARDA PERİŞAN OLMALARIDIR..DİĞER BİR GÜZEL YANI DA BİR KAÇ BİN OYLA ALDIKLARI İSTANBUL VE ANKARA BAŞKANLIKLARINI YÖNETMEK ZORUNDA OLMALARI..İŞTE İŞİN EN GÜZEL YANI DA BU..BİR YANDA HDP MİLİTANLARI DİĞER YANDA İP Çİ MİLLİYETÇİLER BAŞKA BİR TARAFTA İSE ROZETİN SAHİBİ CHP LİLER.HAYDİ BUYRUN ,BUNLARDAN OLUŞAN BİR YÖNETİM YAPISI KURUN.TÜRKİYE GERÇEKLERİ İLE TABAN TABANA ZIT BU HALİN ORTAYA ÇIKARACAĞI TABLONUN VEHAMETİNİ DÜŞÜNÜN.HALLERİNE ÜZÜLMEMEK ELDE DEĞİL.TABİİ SÜRENİN SONUNDA YAŞANACAK HEZİMET DE AYRI BİR SIKINTI.BU MİLLET BELEDİYELERDE HİZMETTE KUSUR EDENİ HEMEN ALAŞAĞI EDİVERİYOR,ÇÜNKÜ..
 • MUZAFFER TANDOĞANMUZAFFER TANDOĞAN2 ay önce
  SİZ BU YAZIYI NEZAMAN YAZDINIZ.
 • Ahmet Ahmet 2 ay önce
  Rahmetli Süleyman Demirel diyordu ki seçimi tencere belirler insanlar aç ve işsiz sizin beka denilen saçmalıklarınınızı kimse dinlemez.
 • halis doğanhalis doğan2 ay önce
  kardeşim hiç kimseyi itham etme. iğneyi kendine bir batır. çuvaldızı başkasına. şu belediyelerdeki yolsuzluk, haksızlık, zulüm, rüşvet ve kirli işleri dışarıdan kimse gelip yapmadı. her halde mazlumun ahının bir sahibi var. o ne yaparsa iyisini yapar.GÖRELİM MEVLÂM NEYLER, NEYLERSE GÜZEL EYLER.
 • Faik RastaFaik Rasta2 ay önce
  İstanbul ne oldu? Ajanslar sonuç açıklamaya korkuyor. Gazeteci olarak İstanbul'u kim aldı yazabilir misiniz?

Günün Özeti