Küsmek yokyola devam

29 Mart 2019 Cuma

Hayat bir sınavdır. Ediplerin tarifiyle bir yanlışın bütün doğruları götürebileceği bir sınavdır. Bazen de bir doğrunun bütün yanlışları temizleyeceği bir fırsattır aynı zamanda hayat. Bilgelik her cevabın son cevap olabileceği bilincidir. 

Son cevabımız bütün doğru cevapları alıp götürebileceği gibi bütün yanlış cevapları temize çıkarabilir de. Her cevapta yeniden temizlenmedir insanlık.

Hayat aynı zamanda en doğru cevabı vermek için fırsat aramaktır. Fırsatı bulduğunda kaçırmamaktır.

Kendin için cevap verirken başkalarını ateşe atmamaktır. 

 Hayat bir seçimdir. Seçtiğiniz yol kaderiniz olur. Pişmanlıkların geriye döndürebilecekleri de vardır ama döndüremeyecekleri de. 

Yeniden bir fırsat bulsa aynı yolu seçmeyecek az mı insan var. Ama bazı seçimlerimizin bedeli hayatımız kadar sürecektir. Bazı seçimlerimizin bedeli de hayat var oldukça sürer.

Bugünün sınavını bugünden ibaret görmüyoruz. Biz sadece zamanın tanıkları ve aynı zamanda sanıklarıyız.

Hayat ilk hayatın üzerine bina edilmiş bir zincir. Hayat var oldukça biz o sınav zincirinde bir parça olarak var olacağız. Her tercihimiz bizden sonra gelenler için bir basamak olacak. Sonrakilerin sınavının da bir parçası olacağız.

Hayat var oldukça tercihlerimizin bizi sürüklediği kaderin hesabı peşimizden koşacak en sonunda dönüp hesabımızla yüzleşeceğiz.

İnsan hayatı insanlığın hayatıdır. Her birimiz insanlığın tutunduğu bir parçayız. Tercihlerimiz sadece bize ait değil. Belki de insanlığın tutunduğu son dalız. 

Kırgınlıklarımız ve birikmiş itirazlarımız olabilir. Ama her cevabın belki de son cevabımız olabileceğini bir an bile unutmak geri dönülemeyecek yollara sokabilir bizi. Bizi değil sadece. Belki de rayları değiştiren karar bizim kararımız olur ve yollar bir daha geri dönülemeyecek bataklıklara çıkar.

Cumhurbaşkanı da altını çizdiğine göre. Bugün millete ait yetkileri kullananlar arasında sahip olduğu yetkinin aslında millete ait olduğunu unutanlar da olabilir. 

Kırgınlıklar olabilir. Hayal kırıklıkları olabilir. Ancak her tercihin insanlık için tutunulacak son dal olabileceğini unutmamak gerekir.

Yolu değiştirmenin bir çözüm olmadığını tarih bize gösterdi. Yüz yıl önce dünyanın temeline dinamit konulmasına, bu topraklarda yüz yıl süren ateşin yakılmasına sebeb olanların bazıları hain idi ama bazılarının da haklı kırgınlıkları vardı. Ne oldu. Küresel drakulaların yerli işbirlikçileri, Sultan Abdulhamid’i indirirken alkış tutanların bazılarının kendilerince haklı kırgınlıkları vardı. Ne oldu? Kırgınların haklı olup olmamasının bir önemi kaldı mı? 

O gün yakılan ateş bir coğrafyayı kül etti de hâlâ sönmedi. 

Kırgınlıklarımız bizi asla zalimlerin ve hainlerin ateşine odun taşıyacak bir tercihe götürmemeli.

Yüz yıl önce haklı kırgınlıklarının esiri olanların yaktığı ateş, Balkanlar’ı, Ortadoğu’yu, Afrika’yı, Asya’yı yakmaya devam ediyor. 

Nefsimizle ilk imtihanımızda bu seçimler olmayacak son imtihanımız da.

Türkiye sadece Türkiye değil artık.

Nerde bir mazlum varsa onun umudu, nerde bir zalim varsa onun korkusuyuz.

Biz umudun, insanlığın ve adaletin takipçileriyiz.

Kızarak, kırılarak küresel drakulaları ve onların yerli işbirlikçilerini asla sevindirmeyiz. Mazlumların kalbini kıracak, boynunu eğecek bir tercihte bulunmayız.

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Allah GörüyorAllah Görüyor2 ay önce
  KHK ile ihraç yapıp hain damgasını vuran yani CELLADIMA OYUM. Çünkü CELLADIMI seviyorum. Ama haklarımı helal etmiyorum. Hata düzelmezse de mahşer de hesaplaşırım. Pire için yorgan yakacak değilim. Sayın hocam iyi güzel söylüyorsun da kul hakkına girmekten ne zaman vazgeçeceğiz. Adımız gibi olup yaşarsak zaten düzelme olur. Söylüyoruz ama hep yanlış yapıyorsak din tüccarlığı olmuyor mu? Sanki Allah yokmuş gibi yaşamak ama hep Allah korkusunu dile getirerek davranmaktan ne zaman vaz geçeceğiz. Allahtan korkmayacağız ama Allah korkusunu dile getireceğiz. Bu ne lahana ne turşu. Dava adamı olmak davaya sadık olmak demektir. Söyleyeceksin ama yaşamayacaksanız kimi kandırdığımızı sanıyoruz. Bir EMPATİ yapmanızı istiyorum. Hiçbir şeyden haberiniz yok. Adı adalet olan partim sizin hain olduğunuzu ilan ediyor. Arkasından devlet memurluğunuza son veriyor. Tabi adı adalet ama sorgu ve sual yok. Neyle suçlandığınızı bilmiyorsunuz. Devletim hata yapmaz diyor sabrediyorsunuz. Çevreniz ise bundan hain terörist olmaz diyor ama ihraç olduysa da vardır bir sorun diyor. Neden? Sui zan tavan da ondan. Birileri öyle güzel inandırıcı konuşuyor ve bilmeden milleti de ikna edecek şekilde konuşuyor ki inanmak zorunda kalıyorsun. Herkes asıl hainleri bırakıyor hiçbir şeyden haberi olmayan sizi hain terörist yapıyor. Bankayı açan ve kullananlar değil, okuluna ve dershanesine çocuğunu okutanlar ve devlete yerleştirenler değil, sendikasına üye olanlar ama dayısı referansı olduğu için affedilenler değil, Türkiye olimpiyatlarına gidip en ön sıralarda oturanlar, sponsor olanlar değil, … ve diğer birçok kriter olmamasına rağmen, sen ise bunlardan hiçbiriyle suçlanmadığın, beraber olmadığın halde teröristsin, hainsin. Üstelik CHP döneminde de başörtüsü mücadelesi yapmış birisi olman ve başörtüsünü çıkarmayıp bu yüzden görevi bırakmak zorunda olan birisisin. Cimere, Obdusmana, Sağlık sen sendikana durumunu bildirmene rağmen seni dinleyen anlayan yok. Bu yüzden de hain terörist olarak damgalanıyorsun ve tüm akrabaların ve tanıdık dostlarında senden şüphelenerek korkarak dağılıp gidiyor ve sui zan ile seni onlarda damgalamaya devam ediyor. Bundan dolayı yıllarca (2 yıl) annen de üzülerek vefat ediyor. Aldığın takipsizliği kurumuna ohalkomisyonuna gönderiyorsun ama dayın referansın ve yedirecek paran olmadığı için damgalanman 2 yıl geçmiş devam ediyor. Adalet yıllar sonra gelecek bundan eminim. Ama adalet garibana ve masuma zülüm olduktan sonra gelecek. Sayın hocam empati yaptığın kişi bu durumda olan benim. Çocuklarımda bu yüzden etkilendi. Dinden soğudu. Var olan inançları da yok oldu. Neden acaba? Yine de sabrediyor ve CELLADIMI SEVİYORUM. OYUM KHK ile ihraç yapan partime olacak. Ama ihracıma vesile olanlar ve hain damgasını vuranlardan, bu dünyada şikayetçi olmayacağım. Mahşer de vesile olanlarla hesaplaşacağım. Yani hiçbir zaman haklarımı helal etmeyeceğim. Onları ben değil Allah affetsin. Durmak yok yola devam. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • kamil sezkamil sez2 ay önce
  erbakanın gönderdiğine delil varmı yahu..batıdan bağımsz siyaset yapmak için fazilette saadette kalıcaksın.gerkirse 30 yıl meclise bile girmiceksin..ama direnicekdssin.tıpkı iran gibi bağımsz politikalar güç cesaret diyet ister.ayrıca saadet partisis seçimlere her yerde tek başına girdi.nedir sizdeki bu hazımszlık..siyonizm emperyalizmn saadeti istemdiğni biliyoruz.peki madem siz müslüman muhafazakarlara ne oldu.bu yaptığınız bir çok milli görüşçüyü küstürdü..tarfsız insanları hatta saadete sempatiyle bakan akp ye oy vermişleri bile etkiledi...kardeşim o parti 60 yıllık parti..sallandı ama yıkılmadılr adamlar küllerinden doğuyor..lütfen kendinize gelin..2002 deki ak partisini arıyoruz...
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli2 ay önce
  Abdülhamit han hazretleri sabah kaltiginda bi taşa teeymüm eder öyle yere basardi bankadan kredi kullanmazdi şort giymezdi Abdülhamit han gibi bi liderimiz olsa biat ederizoy degil yoluna can da veririz onun yarisinin yarisi olsada yeter Abdülhamit Han selanikten gelen hareket ordusunun başinda Hz Hızırı gördüğü icin teslim oldu mübarek yoksa o ittihatcilar devirmedi onu deviremezlerdide emrinde amade askerleri paşalari vardi istese ezer geçer di ittihatçı lari Orhan kardesim guzel yazmissin lakin iki liderin halivaziyetleri çok farkli ve biz armutun sapina üzümün çöpü ne değil İslama aykırı politikalara tepkiliyiz chp yapsa isyan edeceğimiz isleri ak parti yapinca susuyoruz biz sustukça düzelmiyorlar dahada sapitiyorlar
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer2 ay önce
  Kaleminize..sağlık..
 • AliAli2 ay önce
  Orhan gazioğlu sen yazar ol akitte.ayet hadis demişsin de (hak hukuk liyakat)Birazda bununla ilgili yazsanız
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent2 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ olan Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • duayenduayen2 ay önce
  seçim sonucunu ankete göre belirleyen zihniyet... sandık açılınca öylece kala kalan tipler... oy çalındı diyen tipler.... sonra partisinin dükkanı çoktan kapatıp tatile gittiğini görünce yönetime şeyettirenler sonra vazgeçenler.... suçlu kim biliyormusunuz mualefetinizin söylemi davranışları kronolojisi yüz yıldır değişmiyor. insan biraz değişik şeyler söyler değilmi canm yaaaa
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli2 ay önce
  Sizin yazamadiklarinizi birakinda biz yazalim siz gazete olarak her seyi yazamiyorsunuzyazamazsinizdüşüncelerimizde benzer aslinda siz çekiniyorsunuzyazmaya ben çekinmiyorum aradaki fark bu aslinda
 • bekirbekir2 ay önce
  16 yıldır ak partiye oy veriyorum...Tamam küsmeyelimde alt tarafta bakıyoruz ak partili olmayanlar yada ehil olmayanlar bakıyoruz makam koltuklarına oturuyorlar bunlar hiçmi izlenmiyor hiçmi takip edilmiyor yazık oluyor gerçekten çok yazık...
 • Sari çizmeliSari çizmeli2 ay önce
  Biz ak parti ye yine oy veririz ama önce hatalarini düzelecek birakacak. Bu kadinlari putlastirma islerini pozitif ayrimciligi 6284 degistirecekgevurmuyuz lan biz böyle kanunmu olurfeminist olsam oy verirdim her istediklerini yapiyorlar hirsizlara ceza verilsin artik korksunlar çalma ya imam Hatip binasi degil imam hatip ruhu lazim bize başikapali degil sakalli degil kalbinde Allah korkusu olan insanlar lazim bize
 • ORHAN GAZİOĞLU-2ORHAN GAZİOĞLU-22 ay önce
  Küstüm diyenler. Yolsuzluk, torpil diyenler. Siz gidin CHP li belediyeleri görün torpilin, adam kayırmanın, yolsuzluğun Kralı onlarda. Ama adamlar ne diyorlar İzmir'de Arsenikli şebeke suyu içeriz. Körfezin pis kokusunu çekeriz ama CHP den vazgeçmeyiz. İstanbul'da Avcılar rezaletini görün .Onların Yanlış Adamları için gösterdiği azmin çeyreğini sağ seçmen göstermiyor. Hemde Belediyeleri bu CHP ve onun ortağı PKK ya teslim uğruna. Eğer Böyle olmasaydı küstüm lafınıza inanırdım. Ama Dolaylı olarak adeta PKK-CHP ittifakıyla Cumhur İttifakını aynı kefeye koymaktır bu. O zaman hizmet umurumuzda değil biz belediyelerde kepazeliğe razıyız demek istiyorsunuz. Hayır biz öyle yapmak istemiyoruz derseniz şu Ayet olmazdı. Kur'an da Hz. Musa ''İçimizdeki akılsızlar yüzünden bizi helak etme Yarabbi'' demezdi. Değil Tayyip gibi sıradan insan, Hz. Musa gibi Peygamber gelse saçmalayacak milyonlar var bu dünyada. Kur'an da bir Ayet daha var. Hz.Musa 'ya kavmi şöyle dedi. ''Rabbine söyle bize bakla, soğan ve sarımsakta göndersin, biz Mısır'da onları da yerdik''bunun üzerine diğer nimetlerde geri alındı. Ne garip değil mi? Kendilerini mucize üstüne mucize ile kurtaran Hz. Musa'ya dediklerine bakın. Söyledikleri de ilginç, bakla, soğan, sarımsak. Kur'anın bir mucizesi daha 3000 yıl sonra insanlar aynı şeyi söylüyor. Sadece midesini düşünen insanlar hep yaşadıkları topluma kaybettirmişlerdir. Sıkıntılar olabilir ama alternatif PKK ile CHP ittifakı ise orda duracaksın. Zerre kadar vicdan ve iz'an varsa. 1989 Belediye seçiminde Özal'a ders vereyim diyenler SHP ye ( o zaman CHP nin yerine faaliyet gösteren sol parti) belediyeleri teslim ettiler. Sonraki 5 yıl yandım Allah dediler ama iş işten geçmişti. Bugün siyaset geçmişteki Özal-Demirel rekabetindeki gibi sağ ile sağ arasında değil. Bugünkü durum Menderes-İnönü rekabetindeki durum gibi hatta daha beter. Çünkü işin içinde HDP-PKK da var. Özellikle gençlere sesleniyorum. Biz geçmişi hatırlamıyoruz bizi ilgilendirmez diyorsanız. Şunu diyorum. Kaderde sizde beni ilgilendirmiyorsunuz derse ne yapacaksınız. YANLIŞLARA BİR ÖRNEK DAHA :40 yıl evvel gayet dindar ve geleneksel bir toplum olan Afganlar Komünistlerin bir yalanına meyledip başlarına onların geçirdiler. Sonraki 40 yıldır düşman çizmesi altında inliyorlar. Sadece tek hata neye mal oldu. BİR İSPAT DAHA : 110 yıl evvel Sultan Abdülhamid'i seküleri, dindarı, milliyetçisi coşkuyla İttihatçılarla beraber bir olup devirdiler 1909-1918 arası sadece 9 yılda İmparatorluk çöktü. Millet bir lokma ekmeğe muhtaç oldu. 3 milyona yakın ölü, milyonlarca sakat ve yetim kaldı. Bugün 3. Dünya Savaşı çıkarılmak istenen bir Yüzyılda aynı hata yapılırsa son kale Anadolu'da riske girer. Armudun sapı üzümün çöpü dersek aynı akibete düşeriz. Hem de CHP- HDP intikam ve rövanş deyip dururken. Her gün dindarlara ve başörtüsüne adamlar nefret kusarlarken. Peygambere bile . Yallah Arabistana diye ne demek istiyorlar anlamıyor muyuz. Arabın dini derken ne demek istiyorlar anlamıyor muyuz. İmam Maturidi ve İmamı Azam bizim Peygamberden sonra mürşidimiz. Nerdeyse Arablara bile dinlerini tekrar öğretmişiz (bu benzetmedir hemen sallamayın). Ama bu yalın gerçeği örtüp Araplaşma laflarıyla gerçek karın ağrılarını belli ediyorlar. O halde samimi olacağız. Dışarda Haçlılar bela çıkarmaya çalışırken kendi ayağımıza sıkmayalım. Bir an düşünün Tayyip gitti. Sonrayı bir hayal edin bakayım. Haçlılar sizi rahat bırakacaklar mı? İSPAT Abdülhamid gittikten sonra çok batıcı İttihatçılar geldi Osmanlıyı rahat bıraktılar mı. Hayır. Sadece daha savunmasız yakaladılar bizi ve nerdeyse Anadoluyu bile kaybedecektik. Çünkü cevabı Kur'an veriyor. ''Siz onlardan olmadığınız sürece onlar sizden razı olmaz'' Yani ne imiş. Müslümanlığı bırakıp Hristyan olmadıkça Batılılar bize saldırmayı bırakmaz. Sadece kendimizi kandırırız. Barış ve sükünet gelecek sandığımız şey ise onların Manda vesayet rejimi kurma çabasıdır. Buna dolaylı da razı iseniz açık yüreklilikle söyleyin. İstemiyorum demek kafi değil. Çünkü ağzın istemiyorum derken fiillerin isterse o zaman olmaz. SON SÖZ: Peygamberimiz ''Müslüman ferasetli olmalıdır iki defa aynı delikten sokulmamalıdır '' buyuruyor. 110 yıl evvel Haçlılar İmparatorluğumuzu içimizdeki akılsızlar sayesinde yıktı. O yüzden İkinci defa aynı delikten sokulacak mıyız? Bunun kararını verme zamanı.
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli2 ay önce
  Yaşar hocam iyi güzel yazmissinda belediye seçimlerinde bile bi tepki veremeyeceksek ne yapacaz peki asla memnun değilim islamci adam kalmadi partideislami politikalar yok islamci ruh yok o refah partisideki havayi özlüyorum ben o hava yok Yunanistan daki müslüman islam hukukun a gore evleniyor boşaniyor Türkiye deki bunu istese suç şimdi Yunanistan şeriat devletimi bizde islam hukuku niye bi alternatifdeğil herşeyi cok iyi biliyorlarya 6284 çikardilar kadin haklari pozitif ayrimcilikadalet sistemi berbat berbat bile az kalireğitim berbatsadece yol yapmayla sadece silah üretmekle olmuyoröve öve adamiputlaştirmaya başladiniz reis şöyle reis böyle elestirmeye cesaretiniz yok artik kimseyi de takmiyor her seyi ben bilirim havasinda karsi tarafta bi şer ittifaki varsa ne yapalim yani belediye seçimlerinde bile susalim mi
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak2 ay önce
  ne olurdu seçim vaktine kadar mağdur ve suçsuzların var olduğunu bilen hükümetimiz,onların gönlüne biraz ferahlatıcı işler yapsalardı,suçsuz olan kumpasla mağdur edilenler için bir şeyler yapmak neden zorumuza gidiyor.yahu bu devlet benim gözyaşımı silmeyecek,suçsuzum diye haykırdıkça bir kere bile olsun beni dinlemeceyecekse neden ben her seçimde oy verip,seçim sonrası bir darbe daha yiyorum?,suçu sabit olanlar belli hala onlara İDAM ı getiremedik,ama itham ile bizler terörist ilan edildik.bu böyle olmamalıydı.dışarıdaki garibana sahip çıkan devletim (çok doğru yapmıştır)neden kendi dostlarının mağduriyetine kulak tıkıyor.buda bizi tarafsızlaştırıyor.her kendi eliyle ettiğini bulacaktır.bu kadar dost uyarısına kulak tıkamak kabul edilemez.
 • sacitsacit2 ay önce
  ellerini yıka devam et diyorsunda sofradaki tabak hep kirli geliyor
 • bozerenbozeren2 ay önce
  mesela akparti özelinde söyleyecek olursam, biz küsmedik küstürdüler bizi kendilerine! şimdi onlara oy vermeyeceğim.
 • yuselyusel2 ay önce
  birazda siz sorumlusunuz bu küskünlüklere.Basın olarak, Bir kere eleştirmediniz be ,sormadınız ,anlatmadınnız ve de görmeDİNniz,görmek istemediniz maalesef sizde de kabahat çok kardeşim. Bu durumda yol gösterici olmadınız halkta kendi yolunu buldu ..Ama iş işten geçti maaleseffff..
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 2 ay önce
  Sayin yazar, gercekci olun lütfen, konu devletin gelecegi ise, iktidara ders verilir.Yoksa bu iktidar, her yaptigini dogru zanneder, bu iktidari uyaracak olanda halktir.Tabi bu bilincli halktir. Yoksa bir paket makarnaya oyunu satan degil?Kandirildik diyen iktidar da bu devleti yönetemez, buda bilinmeli.
 • nesrinnesrin2 ay önce
  Sen yola devam et sayın yazar. Umudun, insanlığın takipçisi olurken kendi vatandışınızı unuttunuz. Mazlum biz olduk, bizim kalbimiz kırıldı, bizim boynumuz eğildi. Rahip Brunson olayı hala kanayan bir yaradır.Bazı pişmanlıkların geriye dönüşü vardır. Seçimler bunun için vardır. Allah milletimizin yardımcısı olsun.
 • talhatalha2 ay önce
  Bu kadar kibir ve ucbun karşılığı olmayacak mı?.. Küsmek, kırılmak diye bir kavramımız olmasın o zaman...
 • murat canaydınmurat canaydın2 ay önce
  Seçimler neden var, Mevcut yönetimin sınavıdır halknezdinde değerlendirilir ve eğer tekrar layık görülmezse değiştirilir yerine gelen layık olursa devam eder yoksa oda değiştirilir. Ama şimdi deniyorki sakın haa yargılamayın değerlendirmeyin kıyaslamayın küsmeyin darılmayın sizin yerinizi değerlendiren biri var onun seçtiğini onaylayın kafanızı da fazla yormayın... herşeye zam geldiği bir dönemdemarket harcamaları 2ye 3 e katlanmış birde bakıyoruz bir sözüyle uğruna can verilen adam naylon poşeti bile paralı yapmış, dinen haram olan zinaya eski kemalist hükümetler bile yasak koyarken kanunen serbest bırakılmış, dinen yalnız şahitliği kabul olmayan duygusal olduğu için en az 2 şahit istenen kadının, mahkemede iftirası bile itirazsız kabul edilip ailelerin dağıldığı erkeğin köleleştirildiği kanunlar çıkarılmış, her 8 mart dönemi kadın göklere çıkarılırken erkek yerin dibine sokulup itibarsızlaştırılmış vb saymakla bitmeyecek hiçte hoşuma gitmeyecek şeyler yapılıyor ama bana deniyorki küsme yine oy ver... ozaman oy vermenin ne anlamı kaldı ki seçtiğim kişi hoşuma gitmeyen işler yapıyorsaben bunu bile bile yine aynı hatayı neden tekrar ediyorum. neden bana 5 yılda bir verilmiş hakkımı özgürce kullanamıyorum.. ayrıca neden birazda akparti düşünmüyor zinayı serbest bırakırsak seçmen bize tepki gösterir, böyle zor bir dönemde birde poşeti paralı yaparsak halktan tepki alırız diye neden kimse düşünmüyor
 • sözsöz2 ay önce
  Sayın yazar, hani bir söz vardır. Geçti bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye. İnsanların artık bir ders alma zamanı geldi de geçti bile.
 • Ramazan ÇelikRamazan Çelik2 ay önce
  Tamam haklısınız da; diyelim ki millet olarak yola devam dedik. Seçimden sonra; haksızlığa, torpile, izahı olmayan işe alımdaki mülakata, kibire, mağrurlanmaya, gurura, tepeden bakmaya ,kerameti kendinde aramaya, böbürlenmeye, milleti hiçe saymaya, riyakarlığa, liyakatsızlığa , ehliyetsizliğe, şımarık ve güç sarhoşluğu yaşayan bürokrasiye, daha söyleyemediklerime son verilecekmi. ALLAH aşkına bu konularda sayın cumhurbaşkanımıza kapsamlı bir rapor hazırlayıp sunun. Bu durumları benim inancım odur kiancak akit camiası yapabilir. İnanın cumhurbaşkanımıza aslı olmayan düzmece raporlar sunarak yanlış bilgilendiriyorlar. Ehliyetsiz ve liyakatsız kadrolar hem devlet bürokrasisinde hem de teşkilat kadrolarında. İnşalah okuyorsunuzdur. ALLAH yardımcımız olsun
 • Aziz MetinAziz Metin2 ay önce
  Orhan Gazioğlu, Peygamber Efendimlz'in bizzat sahabesi olup da sonradan mürted olan yok mu? En zor iş, blr Müslünan'ın istikametini korumasıdır. Bahsettiğin kişide, dünkü söyleyip yaptıkları ike bugün söyleyip yaptıkları arasında en ufak bir kırıntı kalmış mı? Allah, kalbimizi İslam'da, kademlerimizi sıratimmüstakimde sabit kılsın.
 • SelamSelam2 ay önce
  Kendisine akıl verildiğini bunu kullanması gerektiğini farkedenler aynı hataları tekrar tekrar yapmazlar.Bunca yıl sonunda aklını kullanacak nice vatan evladı için bir fırsattır pazar günü.
 • ORHAN GAZİOĞLUORHAN GAZİOĞLU2 ay önce
  Bazı kişiler hala Erdoğan’da Fazilet Partisinden ayrılmıştı diyorlar. Fazilet partisi kapatılınca yeni kurulan Saadet partisine geçmedi.Erdoğan’ıAK PARTİ nin kuruluşuna gönderen bizzat Rahmetli Erbakan’dır.MuhafazakarlarınAbdullah Gül tarafından İngilizlerin kucağına düşürülmemesi için. Bunu açıklayan merhumMahir Kaynak’tır. Vefat etmeden önce 2014 ün son aylarında Star Gazetesindeki son makalelerinden birinde yazmıştı. Mahir Kaynak emekli MİT mensubu ve bölüm başkanlığı yapmış birisidir. Ayrıca İktisat Profesörüdür. Unutulmamalıdır ki dünyada hiçbir istihbarat örgütünde gerçekte emeklilik yoktur. Emeklilikprosedürdür. Yani bu bilgi ciddidir. 3) Bazılarının aklına Erbakan’ın, Erdoğan’ı serteleştirmesi gelebilir. Siyaset SATRANÇTIR. Yani hep Batılılar mı satrançtan anlar sanıyorsunuz. Satrancın anavatanıDoğudur biliyorsunuz. Yavuz Sultan Selim’in, Şah İsmail’i MAT etmesinde cesareti kadar, aynı zamanda iyi bir satranç ustası olması sayesindedir. Yani SAADET PARTİLİ arkadaşlar artık uyansınlar. Rahmetli Erbakan’ın en Has adamı hep Erdoğan olmuştur. Erdoğan da rüştünü ispatladı. Hem İngilizcileri, hem Almancıları, hem de Amerikancıları bir bir tasviye edip devleti de ülkeyi de yavaş yavaş Milli Çizgiye getirmeyi başardı. Daha alınacak çok yol var ama 22 yıl önce 28 Şubat badiresini yaşamış bir ülkenin bu kadar yol alması küçümsenemez. İşte görüyorsunuz Dış Dünyada da milli çizgide yol almak isteyen liderlerin başına tüm Batı leş kargaları gibi üşüşüyor. Politikacılık Kolay iş değil. Erdoğan’ın iktidarının ilk yıllarında bazı konularda esnekliksergilemesi ve Erbakan’ın görünüşteki muhalif sözlerini, dillerine dolayanlar var. Siyaset düz mantıkla yapılamaz. Mahalle Bakkalı işletmiyorsunuz.Devletin içinde binlerce size karşı olan memur ve bürokrat var. Kimisi açıktan sizi sabote ediyor, kimi dolaylı. En önemlisi ise 2001 Krizini çıkaran Ecevit hükümetinin ithal ettiği Kemal Derviş’in IMF ile yaptığı anlaşmalardı. Eliniz kolunuz bağlanmış o yüzden Erdoğan önce ekonomide toparlanma ve 2008 de IMF anlaşmasının bitmesini takiben gaza basmaya başladı. Hayal denilen şeyler başarıldı. Bir Örnek: Basit bir hak talebi olan başörtüsü hakkını elde etmek bile Kaf Dağının arkasındaymış gibi uzak görülüyordu. Şimdi çözüldü. Ama kolay olmadı süreç. Ak Partinin kapatılma iddianamesindekiileri sürülen sebeplerden biri Başörtüsüne serbestlik sağlayan kanunu çıkarmasıydı (411 el kaosa kalktı Manşetini unutacak mıyız?).Şimdiki gençler bize geçmişi anlatmayın diyorlar. Geçmişi bilmezsen gene tekrarlanır. Gene aynı tuzaklara düşürülürsün. Tecrübe en değerli hazinedir. Bugün CHP’nin söylemine bakın, hep İdeolojik Rövanş arayışında olduklarını görürsünüz. Restorasyon diyorlar yani her şey yanlıştı geri çevireceğiz diyorlar. Tıpkı ÖZAL’ın 1980’ler de ekonomik ve sosyal alanda yaptıklarını; 1990’lar da teker teker yıkmaları ve en son 28 Şubat darbesiyle perişan etmelerinde kigibi. Aslında 1950’de başladılar, rahmetli Menderes’e(özellikleezanı aslınageri çevirmesisebebi başta olmak üzere)Karşı Devrimci diye yaftalayıp suçlama yaptılar.İktidarı kaybetmeyi hiçbir zaman sindiremediler. 1960’da da Darbe yaptılar biliyorsunuz. Mehmet Akif ‘’Tarih tekerrürdür diyorlar, insanlar ibret alsaydı hiç tekerrür eder miydi’’ diyor. Yıkmanın kolay yapmanın ise ne kadar zor olduğunu anlatmak için ise ‘’ Süleymaniye Camiini yıkmak için birkaç amele yeter amma lakin gel tekrar yapalım desen bir Kanuni Sultan Süleyman ile bir de Mimar Sinan gereklidir’’ demiştir. Bir tökezlemeye gör, iç ve dıştaki bütün Çakallar üzerine üşüşür. Örnek: Sultan 2.Abdülhamid’in 33 yılda toparladığı ülkeyi İttihatçılar1909-1918 arası sadece 9 yılda yıktılar ve Milleti bir lokma ekmeğe muhtaç ettiler. Öyle ki nerdeyse Anadolu’yu bile kaybedecektik. Erdoğan’da bugünlere kolay gelmedi. 2003 de bazı darbe senaryoları ve homurdanmaları;2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi Krizi; 2008 Kapatma davası;2012 Mit Krizi; 2013 Haziran Gezi olayları; 2013 17/25 Aralık yargı darbesi ve 2016’da 15 Temmuz darbe girişimi gibi badirelerden geçilip gelindi. Her şey güllük gülistanlık demiyoruz. Ama başarı ne kadar zor şartlarda mücadele ettiğine göre değerlendirilir. Burası İsviçre coğrafyası değil, Dünyanın en zor 2-3 coğrafyasından biri. Söylediğimizin ispatı şudur. Madem yönetmek kolaydı Erdoğan’dan öncekiler niye bunu beceremediler. Onların iyi dedikleri, Türkiye’nin teslimiyet içinde olması ve sayıları 200-300 bin kadar kendini elitzanneden kompradorlarınBatıya hizmetleri karşılığı Komisyonlarını almalarıdır. Bu komisyonda diğer ülkelerde de burada da % 5’dir. % 95’i Batı sömürür. Afrika’da, Asya’da ve Güney Amerika’da da altın kural budur. Yani Batılı sömürgecilerin attığı %5’lik kırıntıya tav olan vicdansızlar var. O yüzden kendileri komisyonlarını aldıktan sonra, Halk hiçbir zaman umurlarında olmamıştır. O halde,Peygamberimizin dediği gibi Müslüman ferasetli ve basiretli olmak zorundadır vesselam.
 • ahmetahmet2 ay önce
  Sen de bizim tercihlerimizi belirleyemez ve değiştiremezsin.
 • AliAli2 ay önce
  Bu başlığı atmadan önce keşke küsenlerin dertlerini de yazdaydınız şimdi inandırıcı olurdunuz

Günün Özeti