• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Av. Yaşar Baş
Av. Yaşar Baş
TÜM YAZILARI
18 Ekim 2019

Kenar mahalle politikacılarını meşhur etmeye ne gerek var

 

Barış Pınar’ı harekatının, küresel vampirleri ve onların Stockholm Sendromuna tutulmuş azat kabul etmez kölelerini nasıl zıplattığını görüyoruz.

Bunlar beklemediğimiz gelişmeler de değildi. ABD’nin vampirleri ile başkanı arasında it dalaşına dönen iç politikanın da izleri bize kadar yansıyor. 

Bir kuşatma arayışını görmemek mümkün değil ama koro halinde sanki boğulacakmışız gibi atmosfer oluşturmaya hiç gerek yok.

Bize karşı yapılanları görmezden gelmeyelim ama gereğinden fazla abartmaya da gerek yok.

Sokak serserisi üç beş taraftarın, kendi ülkelerinde varlığından bile haberdar olunmayan kenar mahalle politikacılarının manşet olmak için çırpınan marjinal açıklamalarının bizim en büyük yayın organlarımızda manşet olmasına da gerek yok.

Maruz kaldığımız saldırganlığın medyadaki yansıması gerçeğinden daha ağır görünüyor.

Türkiye küresel drakula sistemine başkaldırması nedeniyle bir saldırganlık dalgası altında ama dünya bu drakulalardan ibaret değil. Dahası drakula sisteminin kendi yuvalarındaki sömürü ve saldırganlık çok daha ağır. ABD’nin seçilmiş başkanının da küresel drakula sisteminin hedefinde olduğu anlaşılıyor. ABD boğazına kadar bizim 28 Şubat döneminde yaşadıklarımıza benzer bir tablonun içine batmış. Bence ABD Başkanı Türkiye’nin başkaldırısından da cesaret alıyor. Küresel sömürü sistemi bu başkaldırıyı bastıramazsa kontrolü kaybedeceğinden korkuyor. Tutarsız ve düzeysiz tepkilerin nedeni bu telaş.

Bu sömürü çarkı, sömürülenlerin korkusundan besleniyor. Tehlikeyi doğru anlamak önemli. Bir psikomotor kuvvet olarak korku, tehlikeler karşısında önlem almanızı sağlayan faydalı bir duygudur. Ancak korkunun abartılması ve gerçek durumdan daha yoğun hale gelmesi panik bozukluğa neden olur.

Bu bakımdan hiçbir değeri olmayan üçüncü sınıf politikacıların meşhur olma çabasının bir parçası olmamak gerekir.

Bizi çevrelemeye çalışanlar var ama umudunu bize bağlamış olanlar da var.

Türkiye tarihinde benzeri görülmeyecek kadar ağır şekilde insan hakları ve hukuk devleti uygulamaları konusunda eleştiriliyor değil mi? 

Kim bunu yapanlar? Küresel drakulalar ve onların yerli iş birlikçileri. Hatta bu milletin vergilerinden maaş alan ve milletvekili sıfatı taşıyan bir densiz meclis kürsüsünden Suriye operasyonunu soykırım girişimi olarak ilan ederek bir de tehdit etti.

Ama Birleşmiş Milletler İşkenceye Karşı Komisyona yani küresel düzeyde insan hakları ve hukuk devleti uygulamalarını izleyen en üst kuruma tarihinde ilk defa hem de ilk turda gerekli çoğunluğu sağlayarak Türkiye’nin gösterdiği bir aday seçildi. 

Demek ki dünya bu küresel drakula sisteminden daha büyükmüş.

Demek ki Türkiye’nin küresel vicdanın temsilcisi olduğunu görenler de varmış.

Türkiye’nin insan ve vicdan eksenli küresel vizyonu bu sömürü düzenini yenecektir.

İnsanlığın onuru işkenceyi yenecek diye slogan atarken sırtında ABD üniforması taşıyanlara rağmen hem de.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

O. U.

Kaleminize yüreğinize sağlık .Bizde bu kenar mahalle politikacıları çok var en meşhurları emperyalist uşağı ülkemizin gavurdan daha çok düşmanı k.k. oğlu ve avanesi,Meral ve avanesi bunlar bizim kenar mahalle politikacıları emperyalist güçlerin cilalayıp parlattığı satılık politikacılar bunlar ne kadarda cilalansalar tarihin siyasi çöplüğünde yerlerini alacaklar.
 • Yanıtla

Tata Tonga

bir çok kenar mahalle politikacısı var... şimdi sayılsa adamın başı belaya girer... en basitini söyleyeyim mesela "Yeliz" hanım... yeterli mi? arife tarif gerekmez...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23