İstanbul seçimleri yenilenmeli

12 Nisan 2019 Cuma

CHP’nin bir tek sloganı var. Lehine olmayan hiçbir sonuç meşru sayılmaz. 

Sandıklarda yaşananlar sadece CHP seçim kazanamazsa önemli olur.

Türkiye’nin birçok yerinde tümden sayım ve seçim iptalini talep eden CHP’liler; İstanbul söz konusu olunca, CHP’nin ilan ettiği sonuca boyun eğmemizi istiyor.

İlan ettikleri rakamların kaynağı ne?!. YSK verileri... YSK, CHP’nin hoşuna giden veri açıkladığı zaman tek güvenilir kaynak oluyor da, veri girişi devam ediyor süreç bitmedi dediği zaman niye güvenilirliğini tartışmaya açıyorlar acaba?

Yolsuzluk, hırsızlık iddialarına en küçük bir cevap var mı? Niye? Verilecek bir cevap yok çünkü.

Biz hırsızlık var diyoruz. Cevapları ne? Neden bu hırsızlığı önlemediniz? Hırsızlığı önleyecek tedbirler alınmayınca hırsızlık serbest mi oluyor?

Elbette Türkiye’de 17 yıldan bu yana, İstanbul’da 25 yıldan bu yana iktidarda olan AK PARTİ’nin bu hırsızlığa zemin hazırlayacak ihmalleri için de söylenecek söz vardır ama hiçbir ihmal hırsızlığı meşrulaştırmaz.

Hırsızlık iddiasına karşı verilen tek cevabın; niye önlemediniz olması hırsızlık iddialarının dolaylı olarak da değil doğrudan kabul edilmesidir. 

Ama söz konusu CHP olunca tutarlı olmaya, ilkeli olmaya bildiğiniz siyasetin değerlerini savunmaya hiç gerek kalmıyor.

Eğer sonuç alacaklarsa kullandıkları yöntemlerin değer yargılarını nasıl ayaklar altına alındığının hiçbir önemi kalmıyor. 

Türkiye hırsızlığa karşı hukuku savunmaya devam etmeli. Seçim yenilenirse, CHP’nin mağdur olacağını iddia etmek, hırsızlığa boyun eğin demektir.

CHP’liler hırsızlığı inkar ediyor mu? Aksine kabul ediyorlar ama çalınan oyların az olduğunu söylüyorlar. Şimdilik on beş bin oyu çaldıklarını kabul ediyorlar. Kabul ettikleri bizim tespit ettiklerimiz. Henüz oyların yüzde altısı gözden geçirilmiş, bizim tespit ettiğimiz ve CHP’lilerin kabul ettiği çalınan oy miktarı on beş bin. 

Tümünü sayalım diyoruz. Diyorlar ki, bu kadar yeter. Sayımı yapılan yerlerdeki hırsızlık oranının tüm oylarda geçerli olduğunu var sayarsanız hırsızlığın boyutlarının nereye varacağını düşünün.

Sadece bir ilçedeki seçmen yolsuzluğu da cabası. Sandık başkanlarının seçimindeki kanunsuzlukları sayacak yer yok.

Ak Parti kaybettiği yerlerde adam gibi yönetimleri teslim ettiler. İstanbul’un en büyük ilçelerinden KÜÇÜKÇEKMECE teslim edilmedi mi? Antalya, Ankara teslim edilmedi mi?

Ama İstanbul’da yapılan hırsızlığın boyutu seçimin yenilenmesini zorunlu kılıyor.

Seçim hukukunun hızlı takvimi içinde kaybolup giden yolsuzluk ve hırsızlıkları sayamıyoruz bile.

Herkes için en iyi çözüm yeniden seçim.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali ayvaliAli ayvali2 ay önce
  Yenilenmeli ve secim yapılmadan önce kanun çıkmalı hükümet partisinin 1. Çıkmadığı büyükşehirlerde 2.olan partinin adayı kazanmış sayılır diye
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer2 ay önce
  Kalemine..sağlık..CHP..Üstenci..her..kese..her..kuruma..tepeden..bakan..KİBİRLİ..JAKOBEN..tutumun..değiştirmedikçe..bu..ülkeye..huzur..gelmez..ADAM..OLUN..HUKUK..Adalet..diye..bağırıp..duruyordunuz.İŞTE..HUKUK..VE..YSK..saygılı..olun..Olamazsınız..çünkü..HIRSIZLIKTA..SUÇ..ÜSTÜ..OLDUNUZ..İspat..mı..işte..ÇALINDIĞI..ORTAYA..ÇIKAN..216.000..oy..daha..da..devam..ediyor..
 • Kadrolu.Kadrolu.2 ay önce
  Herkes düşüncesini söylemek te özgür avukat beyde söylemiş.
 • ZiyaZiya2 ay önce
  Verin istanbulu cahapeye diyenler yurekli olun oylar sayilsin tumu hodri meydan hadi bakalim hirsizliginiz yolsuzlugunuz yoksamert olun mert lik ne gezersizde taklacilar sizi sark kurnazlari sizi
 • Mehmet ayMehmet ay2 ay önce
  Birde av, siniz. Gecersiz oylari ancak islak imzali tutanakta serh varsa tekrar sayarsiniz. Sandik görevlileri sonuca imza atmis ise siz tekrar sayarsaniz, suc islemis olursunuz.
 • Mehmet ayMehmet ay2 ay önce
  Oy nereden calinir? YSK veri girisinde yazan yapar. Tüm parti görevlileri sandik sonucunu partilere iletir. YSK nin sonucu ile partideki sonuc karsilastirilir
 • Mehmet ayMehmet ay2 ay önce
  Sayin yazar, sandikta oy calinanaz.6-8 görevli icinde nasil hirsizlik olur. Eger olursa tutanaga serh yazilir. 2 defa sandik görevi yaptim. Bu dedikleriniz imkansiz. Görevlileri suclama
 • NihanNihan2 ay önce
  ''CHP’nin bir tek sloganı var. Lehine olmayan hiçbir sonuç meşru sayılmaz.'' nasılda güzel çevirebiliyorsunuz olayları ters-yüz. Başarı!
 • AsaAsa2 ay önce
  Bir daha belediye seçimi filan yapılmasın, hepsine kayyum atansın.
 • Vecihi UçankuşVecihi Uçankuş2 ay önce
  Bence yenilenmesin iptal edilsin tüm iller ve hepsi akp ye verilsin ve bundan sonra hep onlar yönetsin böylece dünyanın en demokratik ülkesi oluruz hacı.
 • galipgalip2 ay önce
  Bende sandık görevlisiydim.sandık başkanı geldi.Yeminimizi ettik.Bize görevler verdi zarf sayımı pusula sayımı mühürleme gibi hazırlık seçime.AKP li olan arkadaş 305 tane zarfı sayıp veremedi defalarca saydı.ve bu arkadaş iki kez uyudu seçim sürerken,tesadüfen yakalandı kat görevlisi olan arkadaşına.Seçim sürecince sadece oturdu hiç bir yardımı olmadı olamazdı çünkü bilgisi deneyimi yoktu.Yorum sizin.
 • melih53melih532 ay önce
  Dogru yazmissiniz yenilenme de olmasin vakit kaybi olmasin binali beye acil teslim edilsin
 • orhan uorhan u2 ay önce
  Parti devleti haline geldiğimiz, YSK kararları ile İçişleri Bakanı'nın sözleri ve polise yaptırdığı uygulamalar ile ve Mevlüt Uysal'ın sözleri ile ispatlandı.Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin partileri vardır. Tamam.Seçime katılan ve kazanan parti devleti yönetir. Tamam.Ama iktidar partisi Türkiye Cumhuriyeti'ni "Parti devleti" haline getiremez, getirmemeli, getirirse Anayasa, çiğnenir, demokrasi yok olur.
 • azerazer2 ay önce
  AKP şaşkın, çırpınıyor ve direniyor... Çünkü muhalefetin adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun en büyük metropol belediyesini 25 yıl sonra Milli Görüş'ün elinden alması yalnızca İstanbul'u değil, tüm Türkiye'yi şaşırtırken siyasi dengeleri de altüst etti, etmeye devam edecek...Doğrusu 31 Mart yenilir-yutulur bir yenilgi değil AKP için...25 yılllık iktidarı 15 bin oyla kaybetmek öfkelendiriyor onları... Ne çare ki demokraside denge için "bir oy bile" yeterli ama onlar sindiremiyor...
 • ŞaşkınŞaşkın2 ay önce
  Sayın yazar, yazıda CHP sözcüklerini AKP ile değiştirince yazınız olup bitenlere cuk diye oturuyor. Birde haklı olarak hırsızlığın mazereti olamaz demişsiniz. Asrın hırsızlığı niteliğindeki 17-25 Aralık hırsızlığına canla başla nasıl sahip çıktığınızı hatırlıyorum da bu konuda samimiyetinize güvenim acaip bir hal alıyor. Artık aklı eren herkes biliyor ki hırsız sizdense "mübarektir", gerisi hikaye.
 • O.uralO.ural2 ay önce
  Ç.h.p. hırsızlık yapmıştır bu zaten her kaybettikleri seçimde hırsız var diye yaygarayı koparan c.h.p. bu sefer hırsızlığı iyi becerdiği için yaygarayı koparmamıştır ve bu sayede hırsızlığı deşifre olmuştur ç.h.p. inkarcı,imkânsız ve hırsız bir partidir.

Günün Özeti