• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Av. Yaşar Baş
Av. Yaşar Baş
TÜM YAZILARI
11 Ekim 2019

Bu batıda ahlak zaten yok da, akıl da yok!

Türkiye’nin Suriye’de terör koridorunu ortadan kaldırmak için başlattığı askeri harekat turnusol kağıdı gibi herkesin ve her şeyin kimyasını ortaya çıkarıyor ve  makyajları döküyor.

Batının üzerine bina edildiği düşünülen temel kavramların birer retorik yani propaganda olduğunu zaten biliyorduk ama anlamayanların gözlerinin içine sokulmuş oldu.

İnsan hakları ve hukuk kavramlarının nasıl yerlebir edildiğine ilk şahitliğimiz değil.

Bir de Suriye’nin toprak bütünlüğü demiyorlar mı? Arkadaş Suriye’nin kuzey bölgesini, yüzde doksanından fazlası daha önce o bölgelerde hiç bulunmamış bir terör örgütüne üs yaparak mı Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacaksınız? Bırakın bu işleri.

İnsanların bir kısmını silahlı bir terör örgütünün saldırganlığına teslim ederek göçe zorlayarak, bir kısmını da silahlı teröristlerin esiri haline getirerek mi hukuku koruyacaksınız? 

Garip olan şudur: Dünyanın herhangi bir yerinde silahlı terörist bir grubun meşru hükümetlere alternatif haline getiren batı hükümetlerine içerden yeterli tepki yok.

Değer yargılarının yerine çıkarları yerleştirmek kısa dönemde kazançlı gibi görünebilir ama batı toplumları da dahil olmak üzere dünyanın hiçbir yerinde vicdani arka planı olmayan bir politikayı algı operasyonları ile sonsuza kadar dayatamazsınız.

İnsanın olduğu her yerde bir ortalama vicdan vardır ve bu vicdan öyle ya da böyle eninde veya sonunda harekete geçer.

Bindiği dalı kesen batılı hükümetler de yaptıklarının bedelini çok ağır bir şekilde öderler.

Türkiye’nin insanlık hareketi siz işgal dediniz diye işgal olmaz.

Türkiye’nin işgal niyeti olsaydı yıllar önce o topraklarda terör örgütleri yerleşmeden ve terör örgütlerine on binlerce TIR silah ve askeri eğitim verilmeden girer ve yerleşirdi.

Türkiye yıllardan bu yana güvenli bölgeyi ortak bir uluslararası güç eliyle sağlamak için gece gündüz çalışmadı mı?

Madem orada Türkiye’nin tek taraflı olarak hareket etmesini istemiyorsunuz buyurun sahaya beraber girelim demedi mi Türkiye?

Sahadan kaçtınız. Milyonlarca insanın kaderini terör örgütlerine terk ettiniz. Şimdi insanlıktan söz edemezsiniz.

Türkiye’nin askeri kontrol sağladığı bölgelere bir bakın bakalım. Suriye topraklarında normal hayat düzeninin sağlanabildiği başka bölge var mı?

Sonuç olarak Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’da, Azez’de bir devlet, devletin sağladığı kamu düzeni ve işleyen bir hukuk sistemi var.

Türkiye’nin kontrolü tek başına sağlama gibi bir takıntısı da yok. Elini taşın altına koymayı kabul eden herkese kapılar açık. Eğer Türkiye’nin niyeti oraları işgal etmek olsaydı çoktan yapardı. Yıllarca sizin kirli siyasetinize güvenerek bekledi. Aslında size ve kirli propagandalarınıza güvenilemeyeceğini ilk günden biliyorduk ama herkes de görmüş oldu.

Avrupa yüz yüze olduğu terör ve göç dalgasına karşı bir duvar olan Türkiye’nin mücadelesine destek olmazsa bedelini çok ağır öder.

Sesi en çok çıkan Fransa birkaç bin kişilik göçmen ile ilgili başvuru randevularında daha şimdiden tıkandı.

Bunlar hadi insani değerleri unuttular diyelim ama bindikleri dalı kesecek kadar akıllarını nasıl kaybettiler?

Bu dalı kestiklerinde başları üzerine yere çakılacaklar ama o zaman da diyeceğimiz sözü atalarımız asırlar önce söylemiş;

Kendi Düşen Ağlamaz…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Fâtiha Sûresi. 5 Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz. Ne anladık bu ayetten.... Hz Ali ranh kabri yok devasa türbeleri var mezarı yok. Bu yokluk Allah cc katında Hz Ali ranh dan ne eksildi. Kutsal Türbe mantığını yıkmadan kuran anlaşılmaz. Allah subhanehu ve teala ya aracı tayini imanı bitiriyor. Hiç duydunuz mu Rasulullah sav Bedir gazvesinde Allah’ım bana Süleyman as ile yardım et bize Musa as mın yüzü suyu ile yardım et. Uhut gazvesinde bir kayıt varmı Rasulullah sav min şöyle demiş Allah'ım orduma kardeşim davut as mın yüzü suyu hürmetine yardım et. Bana halilullah diye seslendiğin İbrahim as lam yüzü suyu hürmetine yardım et dediğiyle ilgili bir kayıt var mı. Yıkın kutsal türbe mantığını. Yüzü suyu şirk DEĞİLMİ. Hani Allah cc şah damarımdan yakın dı, şah damarından daha yakın ne olabilir.??
 • Yanıtla

engineer

Bu batıda ahlak zaten yok da, akıl da yok! tamam da avrupa birliği uyum yasaları neden bu ahlaksız ve akılsızlardan alınıyor? istanbul sözleşmesi ne olaki? pekala ab bakanlığı ab ye girebilmek için fasıllar açama peşinde neden? bu ne yaman çelişki, merak etmeyin ab ye giremesek bile ab bize fena şekilde girdi, bakın bakalım etrafınıza ahlak maneviyat veya akıldan eser var mı?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23