Ankara’ya bakıyorsunuz değil mi?

17 Haziran 2019 Pazartesi

İstanbul seçimlerine odaklandık. Bir tarafta yirmi beş yıllık birikim ve bu birikimi bir üst basamağa taşıma iddiasında bir deneyim var. Bir tarafta hesap kitap ölçü tanımayan vaatler, tutarlı olmak gibi en küçük kaygısı bulunmayan yalanlar, karanlık ve şaibeli bir geçmiş var.

İstanbul’a odaklandık ama terör örgütleri, çıkar odakları ve bezgin bir azınlığın İstanbul’da oynadığı tiyatronun bir de Ankara perdesi var.

Bugün İstanbul için oynadıkları tiyatro, Ankara’da ikinci sahneye geçti.

İstanbul’da ne yaptılarsa Ankara’da da onu yaptılar. Aynen sahte vaatler, terör örgütleriyle aynı iş birliği, aynen İstanbul’daki gibi yolsuzluk sanığı bir aday. Yani bugünkü İstanbul’da ne yapıyorlarsa Ankara’da aynısını yaptılar.

Ankara’da tiyatronun ikinci perdesi başladı. Ankara’da da 25 yıllık bir belediyecilik birikimi vardı. Aynen İstanbul’daki gibi.

Akıl sınırlarını zorlayan vaatlerle kazandıkları seçimden iki ay sonra Ankara’nın haline bakın oradan hesap edin.

Ankara Belediyesi Türkiye’nin en karanlık yıllarında, Türk Devleti IMF önlerinde eskilerin tabiriyle 70 cente muhtaç iken, devlet maaşları ancak deprem için toplanan yardım paralarından kısım kısım öderken bile bile ayakta kalmış bir belediye.

Türkiye’nin en sallantılı olduğu dönemde bile büyük bir ivmeyle gelişen bir belediyenin sadece iki ayda geldiği duruma yakından bakın.

Ankara’nın Belediyesi daha iki ayda durma noktasına gelmiş durumda. Şehrin merkezindeki parkların bakımını bile yapamayıp parkların peyzaj havuzlarını kurbağa barınma alanına döndürdüler. 

Belediyenin kaynakları terör örgütleri ile yandaşlar arasında  yağmalanıyor. 25 yıl için uydurdukları yolsuzluk iddialarından daha fazlası iki ayda gerçekleşmiş durumda. Belediye iki ayda bitmiş çalışan METRO’yu çalıştıramaz hale getirdi.

Basın özgürlüğü diyor ya bazıları. Halka açık parkta çekim yapmasının engellendiğini ve çekim yapan basın emekçilerinin hastanelik edildiğini Ankara’da 25 yılı, Türkiye’de 17 yılı bulan iktidar döneminde değil, henüz iki ayını yeni doldurmuş CHP belediye döneminde yaşadık.

Bunların vicdanı olmadığı gibi ahlakı da yok. Bunlar meclisinde azınlık oldukları bir belediye yönetimi ile mafyavari bir yönetime geçiyorlarsa Allah bunların elinden Türkiye’yi korusun.

Bu ahlaksızlığı Ak Partili bir belediye çalışanı, bir basın mensubuna yapsa idi şimdi Avrupa’dan okyanus ötesine kadar tüm küresel drakulalar ve onların yerli iş birlikçileri bir yerlerini yırtmışlardı.

Ankara’da kurbağa çiftliğine dönen peyzaj havuzlarını görüntüleyen basın emekçileri hastanelik edildi. Gıkını çıkaran var mı?

Akit Haber Müdürü Murat Alan Ankara’dan gelen birileri tarafından mafyavari yöntemlerle hastanelik edildi. Bu alçaklar ve mafya bozuntularına karşı yükselen bir ses var mı?

İlgili savcılıklar bu alçaklıklara karşı gereğini derhal yapmak zorunda.

Terör örgütleriyle işbirliğinin getirdiği cüretkarlığın bedelini en ağır şekilde ödemeleri gerekir.

İstanbul’da tanık olduğumuz yüzsüzlük ve ölçüsüzlüğün bizi nereye götürdüğünü anlamak için de henüz iki aylık olan Ankara’ya dönüp bir bakmamız gerekir. 

 

 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • selmaselma1 ay önce
  Tarık bey Allah c.c. ömrünüze bereket versin.Ne güzel dile getirmişsiniz, tebrikler bundan daha net anlatılamazdıdüştüğümüz durum dörtbir yanımız yalancılarla dolu Hadis-i şerifte buyrulduğu gibi"Doğruların önemsenmeyip yalancıların dinlenip peşine düşiüleceği ahır zamanı yaşıyoruz...
 • İbrahimİbrahim1 ay önce
  Sayın yazar, 2 ay da bu dediğiniz muhteşem belediyeyi, belediye meclis çoğunluğu cumhur ittifakında olduğu halde bu kadar soymak mümkün müdür. Teknik olarak bu mümkün mü. Nasıl saldıracağınızı şaşırdınız sizleri Allah'a havale ediyorum.
 • tarıktarık1 ay önce
  tamam da bunlar yapılırken devlet nerede ? chp yi seçtiniz allah belanızı versin mi diyor devlet.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  BU MİLLETE BİR REİS DÜŞMANLIĞINI YAYARAK NELER YAPABİLECEKLERİNİ KISA ZAMANDA GÖRDÜK BU İNSANLAR REİS DÜŞMANLIĞI ALTINDA VATAN MİLLET VE DİN DÜŞMANLIĞINA DÖNÜŞTÜRDÜLER SAHİ NERDE KK NERDE AKŞ NERDE HDPKK LILAR HANİ DEMOKRASİDEN ANLADIKLARI BUMU BU İNSANLARIN HANİ .
 • HançerHançer1 ay önce
  Sayın yazar Mansur yavaşın ülkücü olduğunu sanıp 31 martta bi taraflarını yırtarak millet ittifakına oy veren sağ seçmen suçlu değilmi? Yazık gerçekten çok yazık Ankara halkına. Çünkü Ankara'lı böyle bir başkanı haketmiyor.
 • Mustafa AliogluMustafa Alioglu1 ay önce
  Yazık... "Hedefe ulaşmak için her şey mübah" notasına gelinirse olacak olan budur. Hayatında bir vakit kaza namazı olmayan, tek davası Islam olan bir bir müslüman olarak sizin düştüğünüz durumdan durumdan utanıyorum.
 • Mahmut TunaMahmut Tuna1 ay önce
  Ankarada yasiyorum anlattiginiz gibi bir durum gormuyorum sayin yazar.
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Benim bildiğim, terör örgütleriyle doğrudan hem de devlet düzeyinde "resmi" ilişki kuran bir tek Ak parti var. Habur'dan Dolmabahçe'ye, TSK'ya kumpasların savcılığından "ne istedilerse verdik"e, öfkeli gençlerden mit tırlarına kadar... Ama siz, "badeci şeyhin müritleri" misali, sizi ittikleri pislik çukurundan çıkmak yerine, herkese bu pisliği bulaştırmak istiyorsunuz. Ak Parti'nin tüm hukukçuları sizin gibiyse vay haline adaletin!..
 • chp' nin koynu, fehmi' yı ılık ılık ıstıyorchp' nin koynu, fehmi' yı ılık ılık ıstıyor1 ay önce
  "Aptalla tartışma, dışardan bakan aptalın hanginiz olduğuna karar veremez" _ Fransız atasözü_ Ama Binali Bey bu tartışmaya girmek zorundaydı, siyaset bunu şart kıldı. Gelgör ki biz aptalı bugünden değil; Beylikdüzü' den beri tanıyoruz.

Günün Özeti