• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
20 Haziran 2019

Uyanık olduğunuzu sanıyordum…

Şu günlerde ülkemiz yeniden seçime kilitlendi. Sadece ülkemiz değil, Türkiye Devleti’ne, Türk Milletine düşman olan birçok batılı ülkeler de ülkemizdeki son seçime kilitlendiler. Sanki kendi memleketlerinin büyük bir şehrinde belediye başkanlığı seçimi yapılıyor. Yazılı ve görsel basın yayın organlarında bazı adaylara tam destek verilirken bazı adayları da tabir caizse beni mazur görün yerin dibine batırıyorlar. Ülkemizde tam anlamı ile bir algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Hiç düşündük mü bu seçim; batılı devletleri, Türkiye düşmanlarını ve terörist gruplarını niçin alakadar ediyor? Neden ülkemiz içinde ve dışındaki ezan, bayrak ve vatan düşmanları bu kadar hummalı bir çalışma içine girdiler? Niyetleri ne maksatları ne hedefleri nedir?

Fransız yazarlarından J. R. Durdent’in 1818’de Paris’te yayınlanan “Beautés de l'Histoire de Turquie” isimli eserinde şöyle bir hadiseye yer verilmektedir. Kanuni Belgrad’ı zaptetmiş, hükümet merkezine dönerken önüne Sırp asıllı bir köylü kadın çıkmış. O kadın, Kanuni Sultan’ın huzuruna çıkmak istemiş. Sırp kadını önce korumaları engellemek istemiş. Ancak kadının ısrarı ve feryadı üzerine Kanuni, kadının yanına gelmesine izin vermiş. Kadın, Padişah’a: “Sultanım, senin vahşi askerlerin dün gece benim evimi yağma ettiler. Ben artık nereye gideceğim? Çocuklarımı, eşyamı, nafakamı nereden bulacağım?” demiş. Kanuni gülerek kadına: “Eğer evinin uğradığı bütün zararlar seni uyandıramamışsa, sen ancak bu sabah onların farkında olabilmişsen, her halde çok derin bir uykuya dalmış olmalısın!” deyince, kadın, Padişah’a karşı şu cevabı vermiş: “Evet Sultanım! Ben uykuya dalmıştım. Çünkü zat-ı şahanenizin, benim ve bütün tebaanızın emniyet ve selameti için uyanık bulunduğunu sanıyordum.” Kanuni kadından aldığı bu çok net cevap karşısında utanmış ve kendisine çok büyük bir ders çıkararak vezirlerinden Rüstem Paşa’ya, kadına bir miktar altın verilmesini ve evinden alınan bütün eşyalarının geri ödenmesini emretmiş. Ayrıca kadının köyünden belli bir süre vergi alınmamasını da emretmiş. (Tarihi Hakikatler C.1, S.173)

Dileriz şu çok kritik dönemde Sayın İstanbullu hemşerilerimiz uyanık olurlar. Oynanan oyunları, devletimiz ve milletimiz aleyhine yapılan gizli ittifak ve pazarlıkları fark ederler. Değerli vatan evlatları! Bugün uyanık olma zamanıdır. Öyle bir karar ver ki, Afrika çöllerinde susuz, ilaçsız, doktorsuz Mehmetler, Haticeler sevinsin, gülsün. Öyle bir karar ver ki, yıllardır zulüm altında inim inim inleyen Filistinli kardeşlerimiz sevinsin. Türk Bayraklarını ellerine alarak zafer turları atsınlar. Öyle bir karar ver ki, ABD kuklası Sisi’nin kulakları çınlasın. Yunan Çipras’ın başı önüne eğilsin. Öyle bir karar ver ki, Türkiye düşmanları zalimler üzülsün. Bütün dünyadaki Müslim ve Gayrimüslim tüm mazlumların yüzü gülsün. Öyle bir kakar ver ki, güzel İstanbul’umuzda yaşayanlar olduğu gibi İstanbul’da metfun bulunan birçok evliya ve enbiya kabrinde rahat etsin, kemikleri sızlamasın. Onların manevi teveccühlerine de hak kazanmış olalım. Öyle bir karar verelim ki Akşemsettin Hazretleri, Ulubatlı Hasan, Fatih Sultan Mehmet Han ve İstanbul’un fethine manevi ordusu ile katılan Ubeydüllah-i Ahrâr Hazretleri, fetih için ilerlemiş yaşına rağmen ta Medine-i Münevvere’den kalkıp İstanbul’a kadar gelen Eyyûb el-Ensarî Hazretleri’nin ruhları memnun olsun. Öyle bir karar ver ki, yıllardır sürgünde bulunan beş milyona yakın Suriyeli kardeşin sevinsin. Suriye’de oynanan oyunlar bitsin ve muhacirler kendi vatanlarına, kendi topraklarına dönebilsinler. Afganistan’daki din kardeşlerin, Bangladeş’teki din kardeşlerin sevinsin. Vereceğin kararla, alınacak netice ile sevinsinler.

Değerli Kardeşlerim, Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın ayetleri vardır: “Düşünmez misiniz?”, “Akletmez misiniz?” lütfen düşünelim. ABD neden bizim Rusya’dan S-400 füze almamıza karşı çıkıyor? ABD neden Suriye’deki teröristlere binlerce tır silah veriyor? Bize gelince paramızla vermiyor. Türkiye’yi bir eyaleti gibi yönetmek istiyor. Hükümetimizin elini güçlendirmek için İstanbul’u fetih ruhunu taşıyanlara emanet edelim. Samimi temennimiz, rahatça uyuyabilmemiz için bizi idare edenlerin bizim gibi inanan, bizim gibi düşünen; bebek katillerine, topyekûn anarşiye hayır diyebilen; milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı devlet adamlarımızın ve idarecilerimizin işin başına gelmesidir. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz...         

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı