Pireye kızıp yorgan yakmak

25 Temmuz 2018 Çarşamba

Rahmetin, bereketin, yeniden dirilişin, yeniden uyanışın habercisi olan sabah namazından çıkmış, seherin feyzini ve sabahın bereketini almanın, şeytanı mağlup etmenin huzuru, kuşların kendilerince zikirleri eşliğinde evime yürüyorum. 

Bir arkadaşın selamıyla sabahın seherinde gezintide olan ruhum bedenimle buluşuyor ve “aleyküm selam” cevabıyla dünyaya dönüyorum.

Bir derdini paylaşmak, canına sıkıntı veren bir meseleye çözüm aramak için sabahın körünü seçmesi meselenin öneminin de habercisi gibi idi. “Geçenlerde bir arkadaş ortamında bir cemaatin il sorumlusunu dinlediğini ve duyduklarına inanamadığıyla” sözlerine başladı. 

Adamcağız ben bu işin profuyum, profesörler ne kadar maaş alıyorsa benim de o kadar maaş almam en doğal hakkım. Ben de eşim de aynı oranda (on beşer bin TL) maaş alıyoruz” diyormuş. 

Çok da mütevazıymış mübarek!

Milletin fakir fukaraya, garip gurabaya, hafızların iaşesi için verdiği yardımlardan kendisine, kendisinin biçtiği değer oranında maaş ayırması hangi vicdanın eseridir, hangi dinin emridir bilemiyorum” diye soruyor, “milletin bu cemaatlerden çektiği nedir” diye de sorusuna devam ediyordu.

Amacı, ümmeti diriltmek olan cemaatlerde, toplumun dini duygularını sömürerek, özellikle cahil kesimleri din üzerinden istismar ederek elde ettiği kaynakları, kişisel çıkarları için kullananlar olmuştur. 

Cemaat adı altında dinimizi istismar edip bezirgânlık yapanlar, İslam’ı kendi vahşi emellerine alet edenler, insanları kandıran, maddi ve manevi sömürenler olmuştur. 

Tarih boyunca dini bir görüntü altında dinin kabul etmeyeceği maksatla hareket eden muhtelif fırkalar, örgütler ve şahıslar olmuştur, olmaya da devam edecektir. 

Bizlere düşen cemaat kisvesiyle oluşturulan fesat yuvalarını, mal varlıklarını, yaşam tarzlarını, siyaset ve ticaret ilişkilerini ferasetle ayıklayıp onlarla mücadele etmektir. 

Din, vatan, millet için birliktelik oluşturanları koruyup sahtelerini bertaraf etmektir.

Cemaatleşmeyi bir hizmet yarışı değil, nefsi tatmin yarışına dönüştüren, manevi değerleri art niyetli kimselere yem etmemektir. 

Bu millet, cemaat adı altında Türkiye’nin geleceğiyle, istikbaliyle, istiklaliyle ve milletimizin huzuruyla oynamaya yeltenen FETÖ ile hemhal oldu.

Bu millet, dini bilgileri zayıf, manevi arayışları olan, aileleri ile sorunlu, eğitimli, zengin ve şehirli gençleri zehirli ağlarının sarmalına düşürüp psikolojik köleler haline getiren “Adnan Hoca!”nın gerçek yüzünü tanımaya başladı. 

Cariyeler, bacılar, kardeşler” grupları oluşturup işadamlarını zekât bahanesiyle soyan, mağdur eden, genç kadınları, kedicikleri! Tehdit ve şantajla soyunduran, gayri ahlaki ilişkilere maruz bırakan sapık bir yapıyı, ABD’nin “Yeşil Kuşak Projesi” ile hayat bulan organize bir çetenin gerçek yüzünü yapılan operasyonlarla görebildik.

Bunlar, faiz lobisinin, egemen azınlıkların, Sabataycıların, diğer kriptoların, arivistlerin, maceraperestlerin, dış güçlerin, düşman devletlerin bilgisi dâhilinde hareket eden, cemaat olgusunu savaşın, siyasetin, ticaretin aracı haline getirip fesat çıkarmak maksadıyla bir araya gelen, kendilerine İslami bir cemaat görüntüsü veren fesat yuvalarıdır. 

Bunlar, kendi kültürü, coğrafyası ve tarihinden kopan Müslümanların uyanışını önlemek, ümmet bilincini yeniden kazanmaları, kendi tarihlerine, özlerine, geçmişlerine dönmelerini engellemek için İslam düşmanlarınca finanse edilen şer yuvalarıdır.

Oysa Allah Resulü; “Cemaatte rahmet, ayrılıkta azap vardır” buyurmaktadır. Müslüman “cemaat şuuru” ile hayatını anlamlandırmalı ve o şuurla yaşam biçimini şekillendirip, hareket etmelidir.

Çünkü cemaatler, toplum için birer rahmet vesilesidirler.

Günümüzde böyle sapık yapılar üzerinden, bütün cemaat ve tarikatları “tehlikeli” ilân etmek, bu milleti ayakta tutan milli ve manevi temellere dinamit koymaktan farksızdır.

Cemaat gerçeğini, sırf onu istismar edenler var diye silmek ve bütün cemaatleri aynı kefeye koyup kötülemek, onun asli hakikatine, tarihi misyonuna karşı işlenmiş manevi bir cinayettir.

Halkın inancını istismar eden suç şebekelerini bahane ederek, İslami kimliğin yoğrulduğu pota hüviyetindeki cemaat olgusuna, milletin bin yıldır ana damarını teşkil eden “Cemaat” kimliğine karşı yapılmak istenen sinsi operasyonlara fırsat vermek abesle iştigaldir.

Cemaatleri, varsa hatasının ıslahına yardım edip ıslah etmek yerine, tamamen reddedip yok etmeye kalkışmak, bu milletin manevi can damarlarından birini koparmaya yeltenmektir. 

İnsanlığın çıkmaz bir sokağın eşiğinde debelenip durduğu, uçuruma doğru sürüklendiği bir zaman diliminde cemaat olgusunun tarihteki rolünü iyi etüt edip aynı misyonu yüklenmesi için çaba sarf etmeliyiz. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer5 ay önce
  Cemaatler..devlet..denetimine..açık..hale..gelmeli..Yıllarca..yasakladılar..yeraltına..indiler..karanlık..ajanların..yurtdışı..siyonist..örgütlerin..el..atmadığı..yer..kalmadı..Şeffavlaşmalı..pırıl..pırıl..hizmet..vermelidirler..Bunun..için..95..yıllık..yasalarda..değişiklik..şart..
 • Lâ TahzenLâ Tahzen5 ay önce
  Doğru tespit
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak5 ay önce
  sayın yazar acizane uyarayım sizi.sabahın "körü" lafı hiç hoş olmamış.o vakit seherin en güzelidir.kör demek olmaz.ALLAH c.c. bu vakti kıymetli kılmıştır.bize ait olmayan bu sözü lugatimizden kaldıralım.seherin güzeli demek daha uygun olmaz mı?
 • Sıradan vatandaşSıradan vatandaş5 ay önce
  Esas konusu para ve rant olmayan tek cemaat söyleyin bize!
 • Son 50 yılın türemeleriSon 50 yılın türemeleri5 ay önce
  Adnan; şeytanın, 'ben müslümanım, gelin, koşun bana!' diyen halidir; tam bir imansızdır! Ama nasıl becerdi, nasıl etti; ambarlarca, depolarca para kazandı, bunu bilen yok!

Günün Özeti