Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır

30 Mayıs 2018 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti seçim beyannamesinde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge imkânı verileceğini açıkladı. Rahmet ve bereket ayında bu hizmetlerde görev yapanlar için yağan rahmet, bereket oldu bu haber.

Fakat diğer tarafta da gönlünün bir tarafıyla sevinip diğer tarafıyla büyük tepki gösteren bir kitle oluştu. Başta bütün memurlar olmak üzere ek gösterge konusunda mağduriyeti ve beklentisi bulunan Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelini memnun edecek bir düzenleme çıkmaması sorgulanır oldu.  

Sessiz, kaderci, iyi niyetli ve hoş görülü,  devletçi ve çok sabırlı olduğumuz için mi geri plana atılıyoruz diye homurdanmalar başladı, tepkiler oluştu.

Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır” kelam-ı kibarı gereği ailesinde çokça memur olduğu için acılarını bilip, feryatlarını duyduğum memurların bu uygulamanın dışında tutulmasıyla Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi arifesinde oluşan kırgınlıkları, küskünlükleri dile getirmek de şahsıma vazife oldu.    

Üzülerek ve ibretle gördük ki MHP’nin küçük dokunuşları haricinde diğer partilerin de temel vaatleri veya taahhütleri arasında memurlar bulunmamaktadır. Yandaş sendikalar memur oylarını kontrol altında tutuyor gibi bir bakışla memurlara karşı gösterilen duyarsızlığı anlamak mümkün değildir.

 Ya da memurların oylarını çantada keklik gibi görmek büyük bir siyasi yanılgı değil midir? Daha önceden çıkarılan 666 sayılı KHK ile ücret adaleti zaten zedelenmişti. Çalışma koşulları açısından son derece sıkıntılı birimlerde çalışan personelle çalışma ortamı son derece rahat olan personel aynı ücreti alır hale gelmişti.

Oysa özellikle işin yoğunluğu riski vb. objektif kıstaslar dikkate alınarak yoğun çalışma gerektiren birimlerde çalışan personelle işi az olan yerlerde çalışan personel arasında bir ayrım yapılması kaçınılmazdır.

SGK’da lisansüstü eğitimini almış, çantası elinde kurumunun 70 milyarlık alacağını tahsil etmek için yağmur çamur demeden, dere tepe demeden, her türlü şiddete, bedduaya maruz kalıp işini yapan bir icra memuru 2000 ek göstergeyle çalışırken, bir köyde 10 tane cemaatine namaz kıldıracak İHL mezunu imam 3600 ek göstergeli olup onun maaşını alacak.

Toplumda bu karardan sonra oluşan kanı şu oldu. Polis ve öğretmen kamudaki sayı fazlalıklarıyla, din görevlileri kürsü avantajları, toplumda gördükleri değer ve insanları etkileme yetileriyle, hemşireler de uvertür olarak seçildi.  

Meral Akşener, Pensilvanya kaçkınları, FETÖ, SP, Yeni Asyacılar, sol partiler, Gezi bileşenleri, Avrupacılar, Anti Kapitalist Müslümanlar, Marksistler, Anarşistler, Kandil, PKK, DEAŞ, DHKP-C ve diğer terör örgütleri, ABD, İsrail ve diğer Haçlı kulübü üyeleri, sözde dost ve müttefikimiz olan AB ülkeleri,  AK Parti içindeki AKP’lilerin oluşturduğu karşı cepheye karşı bir reyin bile değerli olduğu bir seçimde yeni bir karşı cephe oluşturmak akıl kârı bir iş değildir.

Siyaset sahnesi zayıf liderlerin, vizyonsuz kimliklerin, köksüz hareketlerin, derinliği olmayan siyasi akımların istilası altında iken, çeteler, cuntalar, vesayet odakları, yetkisini milletten almayan merkezler yalan yanlış bilgilerle sosyal medyayı sallarken Memurları ve Yardımcı Hizmetler Sınıfını memnun edecek bir düzenlemenin seçimden hemen sonra ivedilikle yapılacağı açıklanmalıdır.

3600 ek gösterge yoksulluk sınırının altında aylık alan diğer memurlar için de verilmelidir.

Bu millet adaletiniz, merhametiniz, basiret, cesaret ve kararlılığınıza inanıp güvendiği için sizi seviyor, desteğini esirgemiyor ve peşinizden yürüyor.

Milletin adamı ve milletin hizmetkârı olduğunuz için baş tacısınız. İnançlı, kararlı, çalışkan, cesur ve mütevazı olduğunuz için millet peşinizde. Kendinizi vazgeçilmez sanmadığınız, kişisel beklentilerinizi şahsi çıkarlarınızı halkın ve hakkın davasının üstünde görmediğiniz için vazgeçilmezsiniz.

Milletten aldığınız güç ve destekle basiretli, cesaretli ve kararlılıkla mücadele ettiğiniz için milletin Reis’isiniz.

Sadece dedikodu yapan, fitne-fesattan nemalanan, Türkiye’yi hedef alan ve topyekûn saldırıya dönüşen büyük kampanyaya en net cevabı ferasetiyle yine millet verecektir.  

Yeni yalanlarla, ucuz söylemlerle, ülkenin gidişatını şekillendirmeye kalkışmaları, bizi büyük çıkmaz sokakların eşiğine sürükler...

Eksiklikler sorgulanmalı, analizler dikkatlice yapılmalı yola daha sağlam adımlarla devam etmek için güç birliği tazelenmelidir.

Yarın istiklalimiz dünden daha güçlü olacak. Yarın istikrarımız dünden daha sağlam olacak. Yarın istikbalimiz düne nazaran çok daha aydınlık olacak inşallah.

Karar da milletin, zafer de milletindir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SGK İCRA MEMURUSGK İCRA MEMURU7 ay önce
  SGK İCRA MEMURLARININ SESİNİN DUYULMASINA KATKI YAPTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
 • Nasır Önder Nasır Önder 7 ay önce
  Kardeşim senin imamlar ilgili ne derdin var. Köyün mahallenin tüm yukunu çeken imamlardır. 10 kişiye de 100 kişiye de aynı görevi yapıyor. Bu meslekte mesai yok. Gece 02.00 de başlar günün 11.00 inde biter. Yıllardır madur olan imamlardır. Köyün hem bekçisi hem sihyesi hem abisi hem akıl adamı hem anne hem de babadır. 3600 ek gösterge henüz verilmiş değil verilse bir hak kaybı önlenmiş olacak. Bir gün benim camiye gel neler yaptığımı 24 Saat takip ettikten sonra anlarsın sanırım. Bu camia baş tacı edilmeli. 
 • rasim aygünrasim aygün7 ay önce
  sayın yazar değinilmeyen vede sendikaların es geçtiği bir haksızlık var.şöyle soralım,gerçi kanun değişikliği gerekli cevabı var ama,çalışırken eş yardımı verilirde emekli olunca neden verilmez,insan değersiz bir varlığamı dönüşüyor.1.emekli olanın eşi otomatikman ölümü sayılıyor 2.otomatikman zenginmi oluyor 3.otomatikman işe girmişmi sayılıyor cevap.........kanun değişecek....ne zaman.....
 • ÖtikenÖtiken7 ay önce
  Hayvancılık yapan yakınlarım var benim 38 yıl hizmetin karşılığı 2 adet Kurbanlık boğa satarak alıyor.
 • ÖtikenÖtiken7 ay önce
  Hayvancılık yapan yakınlarım var benim 38 yıl hizmetin karşılığı 2 adet Kurbanlık boğa satarak alıyor.
 • ÖtikenÖtiken7 ay önce
  Hayvancılık yapan yakınlarına var benim 38 yıl hizmetin karşılığı 2 adet Kurbanlık boğa satarak alıyor.
 • ÖtikenÖtiken7 ay önce
  Hocam çok doğru söylüyorsun uzun. Dİşsizlik şeytanlardan ses çıkmıyor. Akpartı kurulup seçime girdiği tarihten itibaren ailece oy veriyorum ve eşim ve çocuklarım partinin kayıtlı üyesi.Ben 4 yıllık Fakülte mezunu 37 yıllık bir memurum emekli olduğumda marşımın yarıya düşüyor.Ümiversitede ile dışında 2 çocuk okutuyorum.Lise mezunu memur benden emekli olduğunda daha fazla maaş alacak biz yine sürükleyen devam.3600 göstergeden emekliliği söylenen memurların polisler maaşı dışında"silah tazminatı "gibi ,hemşireler "Döner sermayeden"pay alıyor kısaca durumları çalışırken bizden çok iyi.Bu maddeyi Akp'nin seçim Bildirgesi koyanlar bu partiye oy kaybettir mekan için ve bu görülecek.Selam ve duaile
 • OzkanOzkan7 ay önce
  Akif bey ülkemizdeki kaçtane haksızlıklara susmadınız ki bugün bu başlıkla yazı yazdınız merak ettim...
 • İSTANBUL SGK İCRA MEMURUİSTANBUL SGK İCRA MEMURU7 ay önce
  "SGK İcra memurlarına yapılan mağduriyet görmemezlik hiç bir ünvana yapılmıyor. Uzmanlık kak arayışımızda hep beyhude geçiştirmeler bizi daha da karamsar yapmıştır. 2850 TL maaş bir İcra Memuruna hak ve adalet olgularını yok eden bir tutardır. Maliyede Gelir Uzmanları, Adalet Bakalığındaki İcra Müdürlerinin maaşları 4500-5000 TL olduğu bir dönemde adaletin er geç yerine geleceği devletimizin bu haksızlığa dur diyeceği umudunu taşımak istiyorum" alıntıdır.
 • HasanHasan7 ay önce
  SGK İcra memurlarına yapılan mağduriyet görmemezlik hiç bir ünvana yapılmıyor. Uzmanlık kak arayışımızda hep beyhude geçiştirmeler bizi daha da karamsar yapmıştır. 2850 TL maaş bir İcra Memuruna hak ve adalet olgularını yok eden bir tutardır. Maliyede Gelir Uzmanları, Adalet Bakalığındaki İcra Müdürlerinin maaşları 4500-5000 TL olduğu bir dönemde adaletin er geç yerine geleceği devletimizin bu haksızlığa dur diyeceği umudunu taşımak istiyorum
 • mesut sarpmesut sarp7 ay önce
  Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandıra kalpten inananlardan olduğum ve Allah Rızası için 1658 TL asgari ücretle insanlarımız nasıl besleniyorlar diye soruyorum. ..
 • Allah GörüyorAllah Görüyor7 ay önce
  Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • abdullahabdullah7 ay önce
  teşekkürler sayın yazar
 • Hüsnü Hüsnü 7 ay önce
  Allah razı olsun sendikaların bile umursamadığı konuyu gündeme getirmişsiniz
 • Hüseyin GüneyHüseyin Güney7 ay önce
  BEĞENMEYEN ÖZEL SEKTÖRE GEÇSİN EFENİM. NE GÜZEL YA SERBEST PİYASA EKONOMİSİ OLACAK AMA MEMUR KADROLU OLACAK. YOK ÖYLE BİRŞEY. ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞAN İŞİNİ BEĞENMEZSE NASIL DEĞİŞTİRİYORSA, KAMUDAKİ DE İŞİNDEN AYRILABİLİR. AMMMAAA YATARAK KAZANMAK KOLAY DEĞİL Mİ? ÖZELLİKLE NAMAZ KILDIRMA MEMURLARI.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Ülkede en düşük ücret asgari ücret zorlamayla 1.603 TL, Bu gün emekli olsam zorlamayla 950 tl emekli maaşı veriyorlar devlet. Hemde her bayram, mesaili bir şekilde...
 • nasırnasır7 ay önce
  çok güzel bir yazı olmuş özelikle SGK İCRA Memurları hakkında yerinde bir tespit yapılmış, gerçekten çok mağdurlar
 • anadolu kartalıanadolu kartalı7 ay önce
  üstadım memur ikramiyeleri meselesinin sümen altı edilmesi ve bütün memurlar için düzenleme yapılmaması bizleri çok üğzmüştür . sayın cumhurbaşkanımızın bu konuyu ivedilikle değerlendirmesini bekliyoruz
 • İsmail kuşgöz İsmail kuşgöz 7 ay önce
  İmamları sadece camide namaz kaldırma memuru olarakmı görüyorsunuz...Gelin size bir köyde veya şehirde neler yaptığımızı anlatalım....imamları bu şekilde örnek vermeniz hoş değil
 • icra memuruicra memuru7 ay önce
  çok teşekkür ederiz icra memuru olarak bizlerin mağduriyetini dile getirdiğiniz için
 • İbrahim Şekerİbrahim Şeker7 ay önce
  Haksızlıklar, hasıraltı işler, adam kayırmalar, vs. bozuk düzenin itekleyicileridir. Bunlardan bahsedip çözüm yolu arayınız sayın yazar LAKİN memurların mağduriyetinden sakın bahsetmeyiniz. Onlar son 5-6 senedir fazlasıyla aldılar istediklerinden fazlasını. Memurlara sıra gelesiye daha çok şey var yapılması gereken. Misal; çiftçilik yapanlar, kendi çapında hayvancılıkla iştiğal edenler, yazıhane işletip serbest meslek erbabı olanlar, vs.
 • abçabç7 ay önce
  Acizane bir düşüncem var; Aktif çalışma hayatında insanımızın çalışma koşulları göz önüne alınarak ücretlerin belirlenmesi, yıpranma verilip erken emeklilik hakkı verilmesi de normal. Emeklilik hayatında cüz i farkları anlayabilirim. Bu afaki farklar niye? Zaman zaman arkadaşlar arasında söylediğim bir söz: Bu dünyada çeşitli sebeplerle kayrılan meslek gruplarınıkabir hayatında ve sonrasında nasıl kayıracaklar. Orada kanunda kararnamede işlemiyor.
 • doğukandoğukan7 ay önce
  sayın yazar şuan endüşük memur maaşı 3000 tl sen neyi savunuyorsun adamın asabını bozuyorsun sabah sabah akşama kadar sırtından 10 ton süt kolisi geçen bir asgari ücretli bu yazınızı okuyunca size söver neyin adaletinden bahsediyorsun sen adaletse asgari ücretle çalışan çalışırken canı çıkan garibanları savun masa başında oturup çayı ayağına gelen masası silinen (bu arada çayını getiren ve masasını silende asgari ücretli) akşama kadar laklak yapıp hatta bilgisayarında oyun oynayan memuru savunma.bu yazı seni dilsiz şeytan olmaktan kurtarmaz bunuda böyle bil.
 • abçabç7 ay önce
  Başlığı bana hitap diyor okuduğum yazınızın konusu da dahil olduğum memurları ilgilendiriyor. ...

Günün Özeti