Erbakan kime oy verirdi?

13 Haziran 2018 Çarşamba

Seçime sayılı günler kala Saadet partililerin diğerlerinin ağzıyla AK Partiye ve Reis-i Cumhurumuza saldırıları doğrusu içimi acıtıyor. Hele de Erbakan’a siyaset yasağı koyup, hep önünü kesenlerin yanında ve kanallarında bu atışlar olunca manasını tamamen kaybediyor. 

Hz. Ömer (r.a.) “Bir devlet başkanı elinizden Kur’an-ı almayıp, namazınızı engellemiyorsa hakkında çıkan dedikoduların hepsi fitneden ibarettir” buyuruyor.  

Siyaset, her şeyin darmadağın olduğu o politik oyun…

Milli Görüş çizgisinde politika yaptığını iddia eden Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu Milli Görüş’ü CHP çizgisine hapsetti. 28 Şubat’ta en büyük Erbakan düşmanlığı yapanları ödüllendiren İngiliz güveyisi İslam ve Müslüman düşmanları ile aynı masa etrafında oturdu ve bir dönem yol arkadaşlığı yaptığı insanlara karşı “eski düşmanları” ile birlikte hareket ediyor. 

Erbakan geçmişte CHP ile koalisyon yaptı ama hiçbir zaman onların hizasına gelmedi, teslim olmadı ve kendi doğrularından taviz vermedi.

Yıllarca Milli Görüş Hareketini gerici, yobaz veya şeriatçı olmakla suçlayan “28 Şubatçılar” Saadet Partisi’nin yanında ve Temel Reis ile kol kola.

Erbakan markası ile büyük problem yaşayan, mirasçısı olduğunu iddia eden Saadet Partisi ya da “Asiltürk LTD ŞTİ” Milli Görüş’ü 3-5 milletvekilliği için harcanacak bir değer olarak görüp öyle hareket ediyor. 

“Bu hükümet CHP’den daha tehlikelidir” söylemleri vicdan dışıdır ve bunun millet nezdinde karşılığı da bindelik bir oy oranıdır. Demirtaş, Kılıçdaroğlu ya da Akşener ile Erdoğan’ı aynı kefeye koymak insafsızlıktır. İnsan vicdanını kontrol etmelidir.

28 Şubat döneminde, Necmettin Erbakan’a “beceremediniz artık bırakın” diyerek “istifa” çağrısı yapan FETÖ’ye, Saadet’ten verilen büyük destek hangi ahlaki anlayışa sığıyor?

Erbakan’ın kurduğu ve ekonomik alanda büyük reformlara imza atan Refahyol hükümetinin 28 Şubat darbesi ile devrilmesine destek veren FETÖ ile Saadet Partisi’nin bugünkü gizemli ilişkisi, sevgisi, yakın geçmişi bilen herkesi hayrete düşürüyor.

Cemaat medyası, Refahyol hükümeti devrilip yerine yeni hükümet kurulduğu zaman 9 sütununa birden “hayırlı olsun, işte kardeş kavgasına son verecek hükümet” diye manşet atmıştı. Dün sana savaş açanlarla bugün can ciğer olup kanallarında hükümeti eleştirmek Erbakan’ın varislerine(!) yakışır mı? 

Saadet Partisi muhalefetin muhalefeti olursa itibar görür, rağbet bulur. Mecliste olması memleket için hem hayırlı olur, hem de hayırlı işlerin yapılmasına itici güç olur. Fakat AK Partiye muhalefet ederek, dün kendi önlerini kesmek için alicengiz oyunları oynayanlarla kol kola girerek, aynı safta yer alırsa kendini, savunduğu değerleri inkâr etmiş olur. 

Dün Erbakan “ağır sanayi” diyordu bugün İngiliz güveyisi Temel Reis Kanal İstanbul’u, hızlı treni, 3. Havaalanı ve Şehir Hastaneleri projelerini durduracağını söylüyor. IMF ile yeni anlaşmalar yapıp borç para alacağını söylüyor. 

Dün bu ülkede Erbakan’a etmediği kalmayan yerleşik düzenin beyaz Türkleri bugün Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek, paçasından tutmak için her türlü numarayı çeviriyor. 

Dün Erbakan’ın her adımını kontrol altına almaya çalışan, partilerini antidemokratik bir zihniyet ve cüretle kapatan bu ülkenin egemenleri, Tayyip Erdoğan’a yapmadıklarını bırakmadılar.  

Erbakan gibi Erdoğan’ı da ötekileştirdiler, küçümsediler, hor gördüler, ayağına çelmeler taktılar, gökyüzünü ona dar ettiler. Tayyip Bey de Erbakan gibi egemenlerle uzlaşmak yerine “dik” durdu.

Eğilmedi, boyun bükmedi. Erbakan’ın hedeflerine ulaşmak için adım adım ilerliyor, rüyalarını bir bir gerçekleştiriyor. 

Dün Erbakan ağır sanayi diyordu, bugün silahını, tankını, topunu, helikopterini, insansız hava uçağını yapan bir Türkiye var. 

Dün Erbakan’ın Gümüş Motor’da yaptığı ilk yerli araba “Devrim” yerine bugün ilk yerli araba yapılıyor.  

Ey Temel Reis… Birleştirmek, kucaklamak için gayret göstereceğinize, bölmek, parçalamak için çaba sarf edecek sonra da Erbakan’ın meşalesiyiz diyeceksin. Hadi oradan, hadi oradan…

AK Partinin üzerine oynayacağınıza CHP’nin yüz yıl boyunca ülkeye yaptığı zulmü anlatın. Ahır yapılan camileri anlatın, ayaklar altına alınan Kur’anları anlatın, çocuklara Kur’an öğreten hocaların hapislere atıldığını anlatın. Şapka takmadı diye asılan din adamlarını anlatın. CHP’nin yanında değil, yerinde mecliste olmak için gayret gösterin.

Sizce Erbakan yaşasaydı kime oy verirdi? CHP kenarcısı Saadet’e mi yoksa milli bir duruş sergileyen AK Parti’ye mi oy verirdi?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • alkanalkan6 ay önce
  sayın yazar siz erbakanı anlamış sınızda yanlış anlamışsınız.erbakanı saglıgında ihanet eden ler ve siz destekçileri bu gün ernakanın söylediklerini değilde ken di kafanızda hayalinizde oluşturmaya çalıştıgınız erbakanı milli görüşeempoze temeye çalışıyorsunuz.erbakan akp yi iktidarda tutmak siyonizmin ana görevidir ajp ye oyvermek cehenneme bilet almaktır.diyen erbakan sizce k,me oy verirdi.kanal 7 yi kuran erbakan parayla dahi milli görüşe yervermemesi sizlerin ve iktidardakilerinin erbakan ve nilli görüşe ne derecekindar olurken öte yandan yahudiye dost yahudiye ihtiyacımız var deyip abd yi kadim dost sıtarejik ortak ilan eden akp nin zihniyet olarak diğer partilerden ne farkı varki.kişilerin namaz kılması kuran okuması sizleri aldatmasın. o anlı secdeli kişi ler kanun çıkarırken kur an ımı yok ya ab liği uyum yasalarınımı kendilerine rehber edindiler birde o na bakın.ab isteği üzere zinayı serbest bırakanlar homolar için kanun çıkaranlar ve destek çileri ALLAH IN EMİRLERİNE BİRDAHA BAKSALAR BELKİ KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERİRLER.
 • ÖmerÖmer9 ay önce
  Amma abarttınız
 • Ser'seriSer'seri9 ay önce
  Erbakan'ın kanıtlı son sözü, Erdoğan için o benim talebemdir onları severim ama ülkemi daha çok sevdiğim için onu daha faydalı işlerde kullanacağım olmuştur. Bundan bir kaç yıl öncesi ise fetö ile ayrışmanın olmadığı zamanlarda Erdoğan'ı fetö ile birlikte hareket ettiği inancıyla kötülemisti. Bunun aslı şudur kim fetöcü ise siyonist emellere hizmet eder kim karşısında ise devlet için kullanışlıdır. Şimdi günümüz dünyasında Erdoğan'ın varsa hatası yanında olur bu hatayı düzeltme si için yardım edersin. Akıl verirsin, ama geçmişte ve günümüzde Erbakan'ın her daim düşmanı olanlarla ne işin olur. Bu işi görmeyen bir göz hakikatte kördür. Diyelim ki Erdoğan'ı affedemeyecek durumda isen üç beş koltuk için milli görüşe halel getirmez hem Erdoğan'ın hem koluna girdiğin azılı düşmanların karşısında olurdun iktidar olamazdın bı koltuğa oturamazdın belki ama gönlümüzün iktidarı olurdun. Oysaki CHP filan önemli değil HDP ve fetö ile aynı çizgide eğilip büküldün. Boşuna Erbakan veya milli görüş diye oy istemede neyaparsan yap belki böylece daha fazla oy alabilirsiniz temel ve tayfası ( tabana lafım yok onlar sadakat gereği davranırlar)
 • A.YücelA.Yücel9 ay önce
  Eco ile koalisyon yapmasaydı Kıbrıs Barış Harekatı yapılamayacaktı.
 • kalelikaleli9 ay önce
  valla rahmetli erbakan hasta yatağında dahi AK parti karşıtlığı yapıyordu.ama o sağ iken bile gene sıfır çekiyorlardı.yani rahmetli Erbakan sağ bile olsa seçime girseler gene sıfır çekecekler.onun kurduğu partiyi yükselten oy kazandıran başta sayın cumhurbaşkanımız ve kurdukları AK parti kadroları olmuştur.gerçeği de öyledir.bu kadro Erbakana saygılıdır.artık onların miadı dolmuş işleri bitmiştir.boşuna çaba gösteriyorlar gene sıfır çekecekler.onlara verilen oy boşa gitmiş olacak başka partinin ekmeğine kaymak olacak.ama pek etkili de olmayacaklar.bir hafta kaldı.en çok kaybeden bunlar olacak.geçen seçimlerde olduğu gibi hezimet...AK Partinin bunlara ihtiyacı yok ki zaten
 • duran demir duran demir 9 ay önce
  Sene 1974 daha 17 yaşındayım nevşehirde hasbel kader bir taksinin icinde bende varım bir büyüğümüz korkut özala liderlik ile ilgili bir şey sordu özal allahtan haya ederim erbakan varken demişti de erbakandan fazla ne bulmuştuda mesut yılmazdan millet vekili olmuştu hep sorayım dedimde fırsat olmamıştı şimdide saadetli kardeşlerim kılıçtar oğlu ve ekibinde incede kaftanoğlundaErdoğandan fazla ne buldularda. Peşine düştüler bunların Allah tan utanın
 • Kel ölünce...Kel ölünce...9 ay önce
  Erbakan; kendisinin başında yer almadığı hiç bir hareketi desteklemezdi. O herşeydi! O olmasa dünya batardı! Ama profesör sıfatıyla, lise mezunu Eco' ya kuyruk olmayı çok iyi de becerirdi. Bu hususta Gülen itini hiç aratmadı!
 • ÖtıkenÖtıken9 ay önce
 • ElHakElHak9 ay önce
  Akp ye vermedi Cunku oda Akpnin Ne sey oldugunu biliyordu Bence Bilge Baskan Hakki soyluyor.
 • ŞamilŞamil9 ay önce
  Tabiki islam düşmanıCHP VE dinsiz ve hain FETÖCÜLERİN desteklediği partiye oy vermezdi.Yine ehveni şerde olsa Ak partiyi desteklerdi.Çünküşuan Tek milli ve yerli R.T.ERDOĞAN VE CUMHUR İTTİFAKI.
 • ŞahinŞahin9 ay önce
  kime verirlerse versinler müslümana vermeyecek olduktan sonra akp onların oylarıyla gelmedi bugüne kadar ihtiyacı da yok beyendiklerigevura gitsinler ama islami kendi heva ve kafalarına göre oraya buraya çekmesinler
 • ŞahinŞahin9 ay önce
  kime verirlerse versinler müslümana vermeyecek olduktan sonra akp onların oylarıyla gelmedi bugüne kadar ihtiyacı da yok beyendiklerigevura gitsinler ama islami kendi heva ve kafalarına göre oraya buraya çekmesinler
 • cemalcemal9 ay önce
  Değerli yazsrım bunlara hadi oradan hadi oradan denmez h.......irin defolun lan denir böylesi yavşaklarapardon yavşak diye bitin yavrusuna denirbunların bit kadar bile değerleri kalmadı artıkevvelden oy oranları yüzde 0.005di şimdi yüzde 0.00001 kere gittiler yarar böylesi vefasızlara vur çamura
 • ŞahinŞahin9 ay önce
  Abdullah elbette Saadet Siz Saadet küresel gücün şer güçlerin Kapıkulu Bizim Kapı kolumuz değil
 • aliali9 ay önce
  ......kesin rahmetli erbakan milli görüş gömleğini çıkarıp gömlek üzerine gömlek giyenlere vermezdi
 • şuurluşuurlu9 ay önce
  akp ye vermezdi
 • bozkurt1071bozkurt10719 ay önce
  TABİKİ MİLLET İTTİFAKINA...
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Siz demokrasiye inanmıyorsunuzSaadet Partisi sizin kapıkulunuz değil....
 • kemalistkemalist9 ay önce
  muharrem ince ye oyunu seve seve verirdi erbakan hoca ....ne olduukızdınız mıı))
 • kıvırmayınkıvırmayın9 ay önce
  hiç bir partiye vermez diyenler saadete verir diyemeyenlerdir.
 • MAHMUT ABBASMAHMUT ABBAS9 ay önce
  BEN İNANIYORUN Kİ ŞU ANKİ SAADETE VERMEZDİ. ÇÜNKİ HDP, CHP ASLA KRITERİ OLAMAZDI. VELEV KİBU SAADET RAHMETLİNİN SAĞLIĞINDADEVAMLI ONUNLA UĞRAŞANLARAÖDÜL VERDİĞİNİ GÖRECEĞİNE ÖLMEYİDE TERCİH EDERDİ.
 • fetösavarfetösavar9 ay önce
  Fabrikaların hepsini yabancılara satan AK PARTİye kesinlikle oy vermez kendi partisini kurardı ya da SAADETin başına geçerdi
 • DürüstDürüst9 ay önce
  Kime oy verirdi den ziyade kimlere vermezdi iyi sorarsak daha doğru cevap alırız inancındayım..
 • MustafamustaMustafamusta9 ay önce
  YAZARA AYNEN KATILIYORUM. ALNI SECDELİ ERDOĞANI BIRAKIP ALNI BİR DEFA SECDEYE GİTMEYEN KILIÇDAROĞLU İLE İTTİFAK YAPAN ASİLTÜRKÜN SP"SİNE OY VERMEYELİM. ALLAH İNDİNDE VEBALİ BÜYÜK...
 • MUSTAFA GÜNDÜZMUSTAFA GÜNDÜZ9 ay önce
  Bence SAADET partisine verirdi.
 • TevfikTevfik9 ay önce
  Asker göreve dediği daha dün gibi nefsine yenik düştü
 • SelahaddinSelahaddin9 ay önce
  Merhum Erbakan yaşasa kime oy verirdi bilmem ama Demokrat Parti geleneğinden biri olarak bugün DP olsa ve merhum Adnan Menderes DP'nin genel başkanlığında 24 Haziran seçimine girse Menderes'i çok sevmeme rağmen içinde olduğumuz ortama bakarak oyumu Menderes'e vermem, Erdoğan'a ve AKP'ye veririm.
 • esenesen9 ay önce
  tabıkı ingılız anahtarına vercek degıldı AK PARTI REISE VERECEKTI
 • Kesinlikle hic birineKesinlikle hic birine9 ay önce
  Erbakan yasasaydi mevcut partilerin hic birine oy bermezdi....
 • güneşligüneşli9 ay önce
  Evet Şahin kardeşim! Hz. Ömer ra. olsa Temelin ...
 • KARAKURTKARAKURT9 ay önce
  artık bir anlamı yok adam ölmüş gitmiş bu güne bakın...saadet tarafını islam düşmanlarından yana koymuş..onlara oy verecek saadetli seçmenlerde tarafını belirtmiş oluyor artık islam düşmanlığında ittifak yapmışlardır ..demek ki ALLAH SON NEFESİMİZİ İMANLA VERMEYİ NASİP ETSİN DUASI tamda bu oluyor
 • berzah_berzah_9 ay önce
  merhum hoca sağlığında ak partiyemi katıldı,bırakın bu işleri,ha sağ olsaydı ne olurdu şu ortamda,tek başına girerdi seçimlere,neymiş bu saadet partisi ağrınız anlayamadık gitti arkadaş son seçimlerde topu topu 350 bin oy aldı,katılsa ne olur katılmasa ne olur,ama ağrı büyük belli
 • BarışBarış9 ay önce
  SP si için "CHP Kenarcısı " sıfatını kullanmışsınız. Aynı mantık ile MHP için de "AKP Kenarcısı " başlığını attığınız gün sizin tarafsız basın olduğunuza inanırım. ...
 • İsmail Kİsmail K9 ay önce
  Allah'ına kurban olayım Akif efendi eline kalemine yüreğine sağlık kardeşim
 • ŞahinŞahin9 ay önce
  hz Ömer ra olsa temelin ..
 • MücahitMücahit9 ay önce
  Saadet partili kardeşlerimiz millet kıraathanelerini çokdan açmış, bu sabah bedava kek yedim çaylarını içtim,Allah razı olsun. Tavsiye ederim.
 • Erbakan=KaramelaoğlanErbakan=Karamelaoğlan9 ay önce
  Erbakan' ın ölmeden önce; 'Ordu, Tayyib Erdoğan' a müdahele etmeli; devirmelidir! dediğini unutmuş değiliz! Armut dalından uzağa düşmez!
 • SerdarSerdar9 ay önce
  Rahmetli Erbakan tekrar dünyaya gelse bu düzenin partilerinin hiçbirine oy vermezdi. İslam sisteminin gelmesi için gece gündüz çalışırdı
 • MilletMillet9 ay önce
  Sevgili yazar bu temel abi üç beş millet vekili için mehrum hocanin mirasini yok ediyor sadet parti sini bindirmiş freni olmuyan bir kamuyona ha bire yalpaliyor bakalim nerye tosluyacak simdi gülük gülüstanlik seçimden sonra ha bire birbirlerini yiyecekler

Günün Özeti