• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Galatasaray ve Fenerbahçe’de neler oluyor?

30 Mart 2022
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Süper Lig’de şampiyonluk yarışında yer almadığınızda, rüzgâr ‘tersine’ esebiliyor. Bu durumda dümene hakîm olamadığınızda, alabora olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Ligde kötü günler geçiren Galatasaray ve Fenerbahçe, iyi yönetilememenin ‘meyvelerini’ topluyor. Çünkü ortada sportif bir başarı olmadığı için, başarısızlığı ‘kamufle’ edecek bir durum, adeta kurtarıcı oluyor. Nasıl yani? Bir yanda, mali yönden ibra edilmesine rağmen, idari yönden ibra edilmeyen ve olağanüstü seçim kararı alınan Galatasaray. Diğer tarafta, Mesut Özil ve Ozan Tufan’ı kadro dışı bırakan Fenerbahçe. Hemen akla şu soru gelebilir; ‘Fenerbahçe gençlerle, puan cetvelinin üst sıralarına tırmanıyor, bunun adı niçin başarısızlık olsun!’ Sarı-lacivertli ekip için alınan bu sonuçların ‘yalancı bahar’ türü olduğunu, kadrosundaki yıldız oyuncuların kadro dışı kalmasından anlamak güç değil. Bu durum sadece her iki takım için sınırlı olmayıp, kulüpler başta olmak üzere ülke futbolunun iyi yönetilmediğinin en net yansımasıdır…

TRABZONSPOR-FENERBAHÇE ÇEKİŞMESİ!

Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda Şampiyonluğa koşan Trabzonspor, Milli Takım’ın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeli maç arasından dolayı haftayı dinlenerek geçirdi. Şampiyonlukta yarışını ‘rekorla’ sonuçlandırmak için gün sayan bordo-mavili ekibin Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen’in ‘Şampiyonluk’ ile ilgili açıklamaları, Fenerbahçe’yi harekete geçirdi. Peki, neydi bu açıklama; “2010-11’i asla unutmadan, asla vazgeçmeden, 38 yıl değil, 11 yıl sonra yeniden şampiyonluğa koşuyoruz.” 

Bu açıklamanın hemen ardından, Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ten cevap gecikmedi; “2010-11 şampiyonu Fenerbahçe’nin ödediği bedelin zerresini bu cumhuriyetin içerisinde hiçbir spor kulübü ödemedi…” 

Çok değil bir hafta önce, her iki kulübün başkan ve teknik direktörleri (Ali Koç-Abdullah Avcı), birbirlerine olan övgülerine şahit olmuştuk. Şimdi durup dururken Divan Kurulu Başkanlık makamını temsil eden isimlerin, camialara hiçbir kazanım sağlamayacak tartışmaların içine sürükleyecek sözler sarf etmesi, neyin nesi? Trabzonsporlu futbolsever, takımlarının şampiyonluğu için gün sayarken, takımları için ‘O sene bu sene’ sözüne kendilerini o kadar inandırmışlar ki; Trabzon’da otobüsle seyahat etmek için kartını okuttuklarında, yolda giderken trafik ışıklarına dikkat kesildiğinde aynı yazıyı okuyor; ‘O sene bu sene.’ Şampiyonluğa iyiden iyiye inanmış bir şehirden bahsediyoruz. Hal böyleyken tartışmanın, hem de Divan Kurulu Başkanlarının arasında olması, her iki camiaya da yakışmıyor. Trabzonspor için ne 11 ne de 38 yıl öncesine gitmek bir anlam ifade eder. Şampiyonluk için bahanesi kalmadaki, diyelim ki suni gündemle (geçmişte bu çok yapıldı) bahane üretilsin. Ne diyor Başkan, Teknik Direktör ve Taraftar ‘O sene, bu sene’…İki ile ikinin toplamı dört etmesi kadar, açık ve net. Hal böyleyken, hiç kimsenin huzuru bozmaya, başarıya ‘çomak’ sokmaya hakkının olmaması gerek!.!

BEŞİKTAŞ DA YABANCILAŞTI

Teknik Direktör Yılmaz Vural, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde söyleşide ‘Türkiye’de yönetme problemi var, futbol doğru yönetilmiyor’ diyor ve ekleme yapıyor; “Çalıştığınız ülkenin dilini bilmeniz lazım. Bu yüzden Türkiye’de yabancı teknik direktörlerin başarılı olabileceğini düşünmüyorum...” 

Yılmaz hoca bunları açıklarken, Beşiktaş Kulübü Fransız Teknik Direktör Valerien Ismael ile sözleşme imzalıyordu. Valerien Ismael yeni takımı Beşiktaş’ta başarılı olur mu, yoksa başarıya ‘Fransız’ mı kalacak? Bu sorunun cevabı, sahadaki mücadelede aranacak. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin Sergen Yalçın sonrasında, sezon bitmeden Önder Karaveli’nin de teknik direktörlük görevini sonlandırması oldukça düşündürücü. Nasıl düşündürücü olması sıralamadan belli olmuyor mu; Şenol Güneş, Abdullah Avcı, Sergen Yalçın ve Önder Karaveli.. Şimdi ise Fransız teknik adam…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Eleştirmen gereken kişi trabzon divan kurulu başkani 2010_2011 sezonu şampiyonunun kim olduğunu herkes biliyor ve kupa Fenerbahçenin muzesinde.

Alper ASLAN

Esselamünaleyküm...ALLAHUTEALA razı olsun...spor,sinema,müzik,moda,yok ehonomik özgur kadın...cazgır kadındir... Bütun bu sozüm ona "medeniyet" ölçüsü olan spor,muzik,moda,çalıştırılan kadın vs vs ...tek bir amacı var oda bütün olarak; kadını islamdan ahlaktan aileden vede kocasına itaat etmeyi dini ve ahlaki değer gören kadın olmaktan uzaklaştırmaktır...bakın şimdi nedir o isportif bayen UZUUUUUUN atlamacılık yapiyor oda ne üstte bir karış ,altta bir karış bez...giymese insanlar belkide ayıp diye bakmayacak amma böyle olunca dahada çok bakıyor,baktirılıyor...heleki kiyafeti vücüdunda oraya buraya sıyrilınca... İnsanların bu zaafiyeti çok iyi biliyorlar... Fakat ne acıdırki yakın zamanda ne kadınlık ne erkekliğe dair duygu,düşünce,olması gereken fıtri zevkler....hiçbirini bırakmamayı hedefliyorlar,yani en buyuk kaziğı yine onlar ,onlara inanan insanlığa atacak...eee insanlardan evvel yuce ALLAHA ve onun kanunlarina uymayınca sonuć kaçınılmaz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23