• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Cudi Dağı eteklerinde ‘tenis’ ?.!

20 Mayıs 2022
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Dünya hayatını güzelleştirme çabasındayken, ebedi ahiret hayatını göz ardı etmemiz gerektiğini önemseyenlerdeniz. Bunun ne kadarını gerçekleştiriyoruz? Biz bilemeyiz, Allah bilir. 

Sahi, nereden çıktı bu yaşam, ölüm, ahiret hayatı. Ve bunların spor ile ne alakası olabilir. 

Otuz yılı geçkin spor gazeteciliği, bir o kadar spora ‘akademik’ yaklaşım içesinde olan bir kişi olarak, spordaki doğru ile yanlışı ayırt etme gayretindeyiz, elhamdülillah. 

Toplumun sağlıklı yaşam ve eğitim sürecine, sporun o denli önemi var ki. Bunu örneklerinde de görmek mümkün. Sizin normal şartlarda ulaşamadığınız kitlelere, spor aracığıyla erişebilir, o kitleyi sporla anlayışınıza göre ‘şekillendirebilirsiniz’

ZAP SUYU’NDA RAFTİNG 

HANİ’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ 

Dönemin Spor Bakanı ile 2002 yıllarında Gençlik Kamplarını gezerken, temeli atılmış ama tamamlanmayan adeta çürümeye terkedilmiş spor tesislerine bizzat şahit olanlardanım. 

Bugün öyle değil! 

Sporda tesisleşme konusunda, görevdeki hükümetin eline kimse su dökemez. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bundan iki yıl önce yaptığı açıklamayı hatırlayalım; “17 yılda küçük ve büyük ölçekli tesislere toplam yatırım rakamı 9,5 katrilyon. Türkiye’de 9,5 milyon lisanslı sporcu, 272 bine yaklaşan antrenör, spor faaliyetlerine katılan genç sayısı 2,5 milyon.” 

Aradan geçen 2 yıla yakın sürede, tesisleşme ve sporcu sayısı bakımında rakamlar katlanarak devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun önceki günü yaptığı açıklamaya göre, ülkemizde lisanslı sporcu sayısı 11 milyonu aşmış durumda. Sayın Bakan’ın belirttiği, Hakkari’de, Tunceli’de, Bitlis’te sporun dolu dolu yaşandığı, Hakkari Çukurca’da Zap suyunda rafting, Diyarbakır Hani’de yamaç paraşütü, Muş Şenyayla ve Derecik’te kamp alanlarında gençlere yönelik hizmetleri, takdirle karşılıyoruz. İsmi güne kadar terörle anılan bu bölgelerde bugün devletimizin hakimiyeti, devam eden yatırımları var, elhamdülillah.  

CUDİ DAĞI ETEKLERİNDE 

TENİS KORTUNUN NE İŞİ OLABİLİR?

Spor Bakanımız Sayın Kasapoğlu Şırnak için ne diyor; “Bu doğa harikası coğrafya aynı zamanda tarihin yazıldığı binlerce medeniyetlere, kültürlere ev sahipliği yapılmış mekânlar.” 

Bu vesile ile biz de araya giriyor ve soruyoruz; “Bir zamanda terör belasından kaynaklı üzücü olayların bertaraf edildiği bölge de, tenis kortunun ne işi olabilir?” Bu işin aması maması, şusu busu olmaz, olmamalı da. Ülkemiz huzur iklimine kavuştu, eyvallah. Ama bizim kültür ve medeniyetimizin tarihten süregelen değerlerine sahip çıkmamız gerekmiyor mu? Ne diyor Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Tenis Turnuvası artık Cudi’de yapılıyor, sporcuların sevinç sesleri ve raketleri sesleri duyulduğunu belirtiliyor. Hatırlatıyoruz, silah seslerinden arındırılarak huzur iklimine kavuşturulan bölgede, iyi organize edemediğinizde spor bahanesiyle, raket seslerinin ardı sıra gelebilecek çöküşün hesabını da yapmak durumundayız. Bu bağlamda, sormak istiyorum; “Çocuk ve gençler başta olmak üzere, bölge halkının tenis oynamaya ihtiyacı mı var?” Kılık kıyafet, kadınlı erkekli karma yapılan etkinlikler başta olmak üzere, süreci iyi yönetemediğinizde yaptığınız çalışmanın kendi insanımız üzerindeki manevi çöküntüyü hesaplamak zorundasınız!.. 

HER TENİSÇİNİN YOLU 

NİÇİN ŞIRNAK’TAN GEÇMEMELİ?

Bakan Kasapoğlu’nun “İstiyoruz ki, her tenisçinin yolu Şırnak’tan en az bir kez geçsin” diyor. Biz de bakanımıza çağrıda bulunmak istiyoruz. “Bu yol Şıırnak’tan tenis üzerinden geçecek ise, geçmesin Sayın Bakanım.” Niçin? Rusya’dan İngiltere’ye, birçok ülkenin katılımıyla gerçekleşen Cudi Cup. Batılı anlayışın ürünü modern spor bir spor branşında organizasyon. İsmi bile kendini ‘ele’ veriyor. Bu organizasyon bana, Real Madrid’in 2005 yılında, savaştan yeni çıkan Kuzey Irak’ta açtığı futbol okulları sürecini hatırlattı. Bakın, Yaptığımız/yaptırdığımız sporu, toplumun milli ve manevi değerleri üzerine inşa etmezsek, çocuk ve gençlerimizi canavarlaşan batı medeniyeti pençesine atmış oluruz. Allah muhafaza…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Talim 61

Hamdolsun son 20 yılda spora yapılan yatirımlarla ülkemizde birçok sporcu yetişti. 

Tenis

1 kg çay 74.50 TL… Yemisim tenisini..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23