CHP bu..

11 Haziran 2019 Salı

CHP’yi bilen bilir. En iyi bildikleri şey kriz çıkarmak. Ve göreceksiniz, sandıktan nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın, krizi seçim sonrasına taşımaya çalışacaklar.. Çünkü eğer kendi dışlarında bir kriz örgütlemezlerse, kendi içlerinde kriz yaşayacaklar.

Kriz, onlar için çözülmesi gereken bir sorun değil, çözümün kendisi..

Konjonktür de müsaid. Türkiye’de kriz çıkarmak için çabalayan uluslararası mihraklar için fırsat doğmuş durumda. CHP de hem bu işin kompetanı, hem de gönüllüsü..

Sacayağı belli: CHP, HDP, İyi Parti. Saadet, “bana da yer açın” diyor ama, onlar esas oyuncu değiller. Zaten bir kıymeti harbiyeleri de yok. Bu koalisyonda PKK da kullanılabilir, PYD de DAEŞ de, DHKP-C de. Eğer teröre ihtiyaç duyulursa varlar ve hazır bekliyorlar.

Durun daha, bitmedi. AK Parti çevresindeki “yeni oluşumcular” için de bu durum bir fırsata dönüşüyor tabii.

Aslında Gezi bileşenlerinin tümü bugün de aktif. Daha daha fazlası da var. O gün AK Parti daha fazla birlik içindeydi. Bugün, birileri başka yere gitmesin diye daire içine alınırken, bu durum partiyi güçlendirmek yerine, dışarıdan bakınca bir zafiyet oluşturma riski taşıyan zafiyet sebebi gibi görülüyor.

Şunu görmezden geliyoruz. CHP üzerinden AK Parti’yi köşeye sıkıştırıp dizayn etmek, ele geçirmek isteyenler aynı zamanda AKP Parti üzerinden CHP’yi ele geçirip dizayn etmek istiyor. Yani, hedefte tek parti yok. Taraflar birbiri ile mücadele ederken, aslında perde gerisinde başka bir plan işliyor. Bu siyasi rekabeti çatışmaya ve seçim sonrasına taşıma hesabı içindeki çevrelerin değirmenine su taşıyorlar. Her iki tarafın trolleri zaten kolay ve ucuz figüran adayları. Her iki kesim de yaptıklarından çok mutlular. Elleri ayakları boş değil, tuttukları iş değil. Siyasetin, beşeri anlamda ve söylem olarak böylesine ucuzlaması, ucuz polemikten daha da vahim olarak ağız dalaşına, argo sözlerin kullanıldığı ve kabadayılıkların sergilendiği, itişip kalkışmaların yaşandığı bir hal alması hiç hoş gelişmeler değil. Merak ediyorum, bundan bir adım sonrası ne olabilir.

Bakın, eğer AK Parti ve CHP birlikte uluslararası sistemin ocağına düşerse, yeni bir 15 Temmuz’a gerek yok, “silahsız kuvvetler” işi bitirir. Sadece Ak Parti ve CHP dizayn edilmekle bitmez, dizayn edilmedik parti kalmaz! Zaten HDP’nin, İyi Parti’nin yeniden dizayn edilmesi için bir senaryo yazmaya gerek yok. “Büyük biraderler”  gelirler ve işi bitirirler. Zaten iktidar ve muhalefetin kontrolündeki media, sermaye, sivil toplum da yeni duruma tabi olur. 

Bakın tansiyonu düşürmezseniz, adına batılıların “Türk Baharı”, ya da başarabilirlerse “Kürt Baharı” diyecekleri bir senaryoyu devreye sokacaklar.

Benim ısrarla söylediğim bir şey var: Sırtınızı Hakk’a dayarsanız, Hak yardım ederse o zaman kurtulabiliriz. Halka da güvenmeyin. Halkın kafası karışık. Halk büyük ölçüde sekülerleşti. Meta üzerinden bir siyasi söylem üretildi. Cemaat, STK, Media bağlamından koparıldı. Bunun için bağırdım, çağırdım ama nafile. Bizi hayata bağlayan iplerin düğümlerini tek tek çözdük. Kadın, aile, gençlik. 

Hep söylüyorum ya, anneler çocuklarının elbiselerinin temizliğine gösterdiği özeni, çocuklarının kalplerinin temizliğine göstermedi. Karınlarını doyurmaya gösterdikleri özeni, kafalarını doyurmaya göstermedi. Okulların binalarını, sınıfların sıralarını, kara tahtalarını iyileştirdik ama, müfredat, öğretmen, öğrenci felaket. Adalet saraylarımız yenilendi ama, yargıçlar, avukatlar ve mevzuat ortada.

Yollar güzel, arabalar yeni ama arabadaki magandalar terörden daha fazla can aldı, bayram yolunda. Cesedimiz güzel ama ruhumuz “yaralı”! Bir yerde bir yanlışlık var, onu görmüyoruz, görmek istemiyoruz!

CHP’ye dikkat! CHP kendinden ibaret bir parti değil. Dün de böyleydiler, bugün de böyleler. Aslında anayasal düzen itibarı ile Türkiye hâlâ tek parti rejiminin gölgesinde yoluna devam etmeye çalışan bir ülke. Anayasanın başlangıç bölümü CHP’nin altı okunda ifadesini bulan ilkeler. “Kemalizm” dedikleri de bu aslında. Siyasetçisi, bürokratı bu ilkelere bağlılık andı içmeden göreve başlayamaz!

10 yılda bir yapılan darbeler, hep bu sebeble yapılan “Demokrasi” ya da “Cumhuriyet”e yapılan “balans ayarları” değil mi idi.

CHP’nin, bu milletin dini, tarihi, geleneği ile hep sorunu oldu. Devrimler bu milleti köklerinden koparmak için yapıldı. CHP batının Truva atı olarak hâlâ varlığını sürdürüyor.

Bugünkü sorun da bu temel gerçekten kaynaklanan bir sorun. Birilerinin “Yeşil Kemalizm” arayışları, bu yapıyı kendi içinde dönüştürme çabalarının ürünü değil mi!

Sistemin uluslararası derin patronları, bugüne kadar Kemalizm’i sağ, sol, milliyetçi, devletçi, karma ekonomi, liberal ekonomi, ılımlı İslam, anti Amerikancı, Amerikancı grublar üzerinden hep kontrol ettiler. Bugün de aynı şekilde senaryolarını uygulamak istiyorlar.

Baksanıza Kemalist, ulusalcı CHP, dün Ergenekon’un avukatlığını üstlenmişti. Bugün FETÖ’nün içerideki uzantısı İyi Parti ile birlik oldu. Dün milliyetçi idi, bugün PKK’nın içerideki uzantısı HDP ile kol kola. Dün MHP CHP ile birlikteydi, bugün MHP AK Parti ile ittifak kurdu. Sahi bu siyaset pazarında kim kimdir. Belki şimdi, bugün, hemen ilk yapmamız gereken şey, siyasi tansiyonu düşürmek ve kesinlikle bu tartışmayı seçim sonrasına taşımaktan kaçınmak. Yoksa bu yarıştan kimse kazançlı çıkmaz. Daha doğrusu kazananlar başkaları olur. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • PKK-HDPFETÖ-İP PKK-HDPFETÖ-İP 4 ay önce
  PKK, HDP’nin amiridir.PKK’nın geçmişte kurduğu HADEP, BDP isimli partiler kapatıldı. Bu da kapatılır. FETÖ-İP ilişkisine gelince bizzat Koray Aydın’ın kendisiİP genel başkanlık seçimi sürecinde Akşener’i FETÖ’nün desteklediğiniaçıklamıştı.
 • Ahmet YuşaAhmet Yuşa4 ay önce
  Sn.Dilipak diyorsunuzki ; pkknın kolu hdp,fetonun kolu iyi parti ise elinizde bilgi ve belgeler var demektir,neden suç duyurusunda bulunmuyorsunuz? yok eğer elinizde belge ve bilgiler yok ise iftiranın kaymaklısını yaptığınızın farkındamısınız?? Her iki durumda da size neden güvenmeliyiz?
 • aliali4 ay önce
  haddinizi aştığınızın farkındamısınız bilmem ama akp diye bir parti kalmadığı zaman sizinde yok olacağınızı anlamışsınız. onun için akp avukatlığı yapıyorsunuz.
 • WinterWinter4 ay önce
  Görmezden geldiğiniz akp bünyemizde kalan fetöcüler onları temizlemedik soruşturmadık. Onları görmezden gelmemiz yok olması anlamına gelmiyor.
 • Sabri ArslanSabri Arslan4 ay önce
  Sayın A. Dilipakisnatta bulunduğun Saadetlilerde bu haslet yoksa ok işareti sana döner.Böyle buyuruyor efendimiz Hadisin de değilmi. İşte o zaman sen olursun Türkiye'ye kumpas kuran kriz çıkaran.Bunları yazarken hiç düşün mezmisin. Rabbim affetsin ne diyeyim.( SEN ŞÖYLE YAZMIŞSIN; Türkiye’de kriz çıkarmak için çabalayan uluslararası mihraklar için fırsat doğmuş durumda. CHP de hem bu işin kompetanı, hem de gönüllüsü. Sacayağı belli: CHP, HDP, İyi Parti. Saadet, 'bana da yer açın' diyor ama, onlar esas oyuncu değiller. Zaten bir kıymeti harbiyeleri de yok" )
 • vuuvuu4 ay önce
  Bravo açık açık herşey yazılmış,kıvırmadan.Tebrik ederim.Ilk defa bir yazınızı bu kadar beğeniyorum.Yeni deyimle no comment!!!!!
 • ÖmerÖmer4 ay önce
  CHP'yi bilen bilir de belli ki siz tanıyamamışsınız. Ne olur mesela? Binali bey yeniden kaybederse; (allah korusun, rabbim fırsat vermesin)pkk birden ve yeniden bombalı saldırılar mı düzenlemeye başlar? Dolar 15 lira mı olur? Halkalı'da birden çöp dağları mı belirir? Sultanahmet Camii ahır yapılır mı acaba?Yoksa amerikan gemilerini kıble mi yaparlar? Yok sonuncusu yeşili çok seven dini bütün ve alnı secde gören müslüman kardeşlerimizin işi değil mi? (Karaköyde hayatkadınları bile birlikte olmamış bu amerikan askerleri ile, onlar kadar mert olamamış zamane yeşilcileri).Çok merak ediyorum siz CHP'yi tanıyor musunuz?CHP bu diyerek aşağıladığınız cenahta, sizi cebinden tomar tomar çıkaracak kaç aydın var, bu soruyu kendi içinizde cevaplamanızı öneririm. Salam ve sosis ile.
 • HadraHadra4 ay önce
  Bir Müslümanla biriki yüzlüyü hangi vicdanla bir değerde görebiliz! Beğenmediği suçladığın Müslüman yıllarca Kıbrısta kanayan yarayı 1974te Kıbrısa Çıkarma yaptıran Milli Görüştür el insaf ancak arkasında savunma yaptığımız iktidar hala 28 Şubattan vb den ızdırap çektirmiyormu bu satırları solcularla Müslümanları bir safta gibi görerek yazarken inşallat kaleminiz titremiştir. vesselam
 • yusuf bilenyusuf bilen4 ay önce
  peki 3.havalimanındaki o satanist simge ne? onu kim koydu oraya? ONU ORAYA KOYANLAR MÜSLÜMAN,AMA CHP DEĞİL !ÖYLEMİ?
 • Timur Timur 4 ay önce
  Saadet Oguzhan Asiltürkün ciftligi oldu. Ada bak burseyler sakladigi belli. Adam adini degistirmis yani, tipki Ekrem Müdafanin soyismini Imamoglu yaptigi gibi. Saadet milli Görüscüymüs! Esas milli görüscüler yeniden Refahtadir
 • Ahmedâ Ahmedâ 4 ay önce
  "Hep söylüyorum ya, anneler çocuklarının elbiselerinin temizliğine gösterdiği özeni, çocuklarının kalplerinin temizliğine göstermedi." ..
 • Ali rızaAli rıza4 ay önce
  Bu yorum bu analiz bu bu ülkede yaşamıyor olsaydık belki inanırdık amma bu kadar iftira bu kadar gerçek dışı bu kadar uydurma bu kadar kin ve nefret dolu bir yoruma aklı olan kimse inanmaz yazarı dilipak olsa dahi gerçi kendiside inanmıyor amma yersen yiyen olurmu? Olur
 • ErcanErcan4 ay önce
  Kriz çıkarmak dedin de aklıma geldi: hatırlarsan 24 haziran sonrasında 1 Kasım seçimlerine giderken terör olaylarında belirgin bir artış görülmüştü ya şeytan aklıma bu olayları el altından hükümet mi çıkardı acaba diye sorular sokuyor. Ne dersin bu konuda?
 • HasanHasan4 ay önce
  Yukarıda saadet yazısını niye siyah yazmadın? ..
 • Cemaziyül EvvelCemaziyül Evvel4 ay önce
  Emekl bize masal anlatma biz bu CHP’nin Cemaziyül Evvelini biliriz. Ne diyor CHP’nin kurucusu İsmet İnönü: “Bu milleti kendi haline bırakırsanız Reis-i Cumhur olarak ya Said Nursi'yi seçer ya da Konya müftüsünü”. İşte CHP bu.
 • MuhammetMuhammet4 ay önce
  Dilipak Facebook ta.Izle bak hakiki turban bu kiz.Akpnin butun herseyini soyluyor.Obur satilik turban gibi degil bak butun herkes yayinlamaya basladi.Dilipak bak yorumlarda herkes senin yuzun olmadigini soyluyor.Hic utanma yokmu senin.Bu kadar got yalama
 • Malkoç Malkoç 4 ay önce
 • OkurOkur4 ay önce
  Meydanda chp mi kalmış o dediklerini kim yapıyor herhalde kör ve sağırsıniz
 • 61Ahmet61Ahmet4 ay önce
  Sacit mutlu azbile demiş..başımıza gelen musibetler belalar günahlarımız yüzündendir.Sahabe yikiram gibi yaşarsak her şey çok güzel olacak..gavurlargibi yaşarsak başka nasıl olsun..daha berbat daha berbat...
 • AdaletAdalet4 ay önce
  Yine bülent arınç ile ilgili bir satır yok..ısrarla takip ediyorum sizi bakalım ne kadar adil olacaksınız..
 • emekliemekli4 ay önce
  halka günenilmez ise kime güvenilecek o sandığa bu halkın oy pusulası atılmayacakmı alttan üstten girildi seçimler iptal edildi bu halka güvenilmez ise seçimiiptal edin halka güvendiğinizde seçimi yaparsınız bu milletin kafası karışık değil kafası karışık olanlar yalan iftiralarla halkı birbirine küstürenlerdir
 • ahmetahmet4 ay önce
  Çokta şey yapmayın Reisin size çizdiği alanda oynayın yoksa ne olacağın biliyorsunuz. Abdulreis Dilipak.
 • OkurOkur4 ay önce
  Sn. Dilipak hem AMERİKANIN projelerinden bahsediyorsun hemde farklı şeyler yazıyorsun.Sizin göreviniz okurlarınıza tarafsız bir şekilde bilgi vermektir.Rahmetli Erbakan Hocamın kemiklerini sızlatmak değil. Kimin ne olduğu umurumda değil ortalığı yumuşatıpAk Parti ye oy devşirmek kolay bir yol galiba. Ama bunun vebali kime gelir bilmem. Benim bilmemem size tabi olmamıda gerektirmez. Çünkü bu fanı hiçbir zaman aklını kiraya vermedi. Bu meseleyi hemşehriniz rahmetliAzmi Yeşil'lede çok müzakere etmiştik. Zülüm kimden gelirse gelsin onu yapan zalimdir. Hakka tabi olmayan fasıktır. Domuz etinin haram olduğu gibi rüşvette haramdır. Zaruret halinde domuz eti yenebilir ama rüşvet alınamaz, kul hakkı yenilmiş olur. O ne kötü bir alışkanlık ki Rabbü'l- Alemin kul hakkıyla huzuruma gelmeyin buyuruyor. Vesselam.
 • Mustafa Mustafa 4 ay önce
  CHP İstanbul İl başkanıdır İstanbul İl başkanı = CHP. PEKİ AKP kim dir nedir.?
 • bir bilenbir bilen4 ay önce
  sizin sorununuz chp ile çünkü özgür benlik istemiyorsunuz, istiyorsunuz ki halk size kul olsun, halkın rızkını siz yiyin halkada yaşayacağı kadar verin. ama buna bu ulkeyi kuran daha doğrusu Allahın kurmasına vesile olan atatürkün neferleri asla izin vermez miyadinizda doluyor, bu milleti birdaha asla sizin gibi dinciler aldatamayacak. sizin ne inandığınız dininiz gerçek nede siz dürüstsünüz. yüce Allah kuran-i kerimde ifade ettiği gibi pisi temizden ayıracagim ve yemin olsun pisleri üst üste toplayıp cehenneme yuvarlayacağım dediği gürühsunuz . hak yemek sizin kanınızda var. Allaha peygambere kuran-i kerime iftira atan, attıran güruh sizsiniz. siz insanların birbirleriyle eşit olduğuna asla inanmayan gürühsunuz. ne demişti yaşar nuri hocam, Allah mekanını cennet etsin ki etmiştir kuran-i kerim asla yalan söylemez, dincilerin içinde bir tane namuslu adam bulamadım, ateistlerin icindede bir tane namussuz adam bulamadım.
 • AliAli4 ay önce
  Bilişimde milli koruma diye yitindi eh duyar gibi davrandilar. Erbakan in sp yok. Birbirinin ayagina kuşun sıkan guruh kaldi. Bizzat şahit oldum ordan geçiyordum. Balgat Ziya bey gazisi olacakmişiz. Gorenedir gorene, kôre ne ki
 • AliAli4 ay önce
  Anlama ozru olanlari geçelim. Dilipak tan daha açik ak partiyi eleştiren (yakn oldugu halde) pek goremiyorum. Kenevir dedi kitaplaşti adeta yeni duydu sak
 • YERSEN YEDİRİRSENYERSEN YEDİRİRSEN4 ay önce
  YORUMUN Bİ BÖLÜMÜMDE :>>Saadet, “bana da yer açın” diyor ama, onlar esas oyuncu değiller. Zaten bir kıymeti harbiyeleri de yok.... ( DEDİ DİLLİİ )…GELİNMİŞ OLUNAN DURUM SENİN VE DAHA ÖNCESİ "DOKDAMIŞ'LA" BAŞLATTIĞINIZ YUMUŞAKLIĞIN, DEVAMI.1.) DİLİPAKÇABUK UNUTUR .. GEÇMİŞTE ALLAH TANIMAZ ATEİST BİR YAZAR İLE PROĞRAMLAR YAPIYORDU. O ZAMAN DİLİPAKTA MI ? YER EDİNMEK İÇİN SIKI FIKI İDİ.. !! OLDUM OLASI RÜZGAR GÜLLERİNDEN BİRİ DİR ... ASIL SAĞ GÖSTERİP SOL VURANLARIN BAŞINDA GELİR... DİLİKARA.1.) >>>SİTEDE >> https://www.google.com/search?q=dilipak+1996+gazeteciler+ve+yazarlar%C4%B1+%C3%96D%C3%9CL+T%C3%9CREN%C4%B0&rlz=1C1GCEU_trTR821TR821&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiR9uXqiuHiAhUG-qQKHfEvDiYQ_AUIECgB&biw=1440&bih=789#imgrc=24VMkf3wijbh0M: GERÇEK YÜZÜNDE BİRİNİ BURA DA GÖRE BİLİRSİNİZ ..2.) VE DİYALOK ZİRVESİ OLAN 4 OCAK1996 DA BAŞLATTIĞINIZ ÇALIŞMANIN:YERLERDE SÜRÜNE YUVARLANA GELDİĞİ BÜLÜCÜLÜK KÜRSÜSÜNDE BANADA YER AÇIN YIRTINMALARI YAPARKEN GÖRE BİLİRSİNİZ “BURA LARA KOLAY MI? GELİN-Dİ-ĞİNİ ZANNEDİYOR-SUNUZ” YUKARIDA SAYDIĞI TÜM SENERYOLARIN NASIL YAPILDIĞINI GEREKTİĞİN DE MÜSLÜNANLARIN AYETLERLE UYUTMA USTALIĞINI BU EYİTİMLER DEN GEÇEREK ,ahbap çavuş ilişkisi VERİYOR .. 2.)>> (VİDEO DA GÖRE BİLİRSİNİZ.)…https://www.youtube.com/watch?v=R4W43fWxUMAGERÇEK YÜZÜNDE BİRİNİ BURA DA GÖRE BİLİRSİNİZ ..
 • arifarif4 ay önce
  Rahmetli Erbakan hoca saadet partililerin chp ve hdp ile aynı safa düştüğünü görse idi acaba ne derdi?
 • FerhatFerhat4 ay önce
  Hocam biz sizin insanların kalbindeki hastalığı tebliğ niteliğindeki yazılarınız ile tedavi etmek istediğinizi ve onları Allah'ın emr ettiği gibi dosdoğru yola iletmeye çalıştığınızı zannetmiştik malesef. Meğer öyle değilmiş özünde, zira iş sadece söylemler ile yazmakla olmuyormuş,zira Rabbimiz bizlerden onun nizamınına ve iradesine tabi olmamızı ister iken, bizlerden kimilerinin kalplerinde ki hastalığı çoğaltmiş ve onlar bizi Allah'ın ismi ile Allah'ınemri olan tevhid nizamından saptırarak bizi inkarcilarin yoluna davet etmek istiyorlarmış.Aslında eminim sizde çok iyi farkındasınız ,mevcutliberalizm odaklı bozuk düzenin merkez bankaları, borsaları, eğitim sistemleri ile, ekonomisi ile , anayasası ile, ceza ve aile hukuku ile kiminlerin vesayeti altında olduğunu ve kimin cikarları doğrultusunda işlediğini.Siz merkezi ademiyetcilik odaklı modernizmin gölgesi altındabir dini mi savunuyorsunuz, yoksa Allah'ın gölgesi altina sığınarak tevhid nizamını hakim kılmak isteyenlerden misiniz?
 • NazNaz4 ay önce
  Hocam kulağın mı çekildi ne oldu? İnanın bu yaştan sonra değmez
 • Bir dostBir dost4 ay önce
  Sayin Dilipak, Ana tema'da ayni fikirde olsak ta partiler uzerinden kurguladiginizolgular ve sorunlara olan zihinsel bakisinizi oldukca ciplakligi ile ortaya koyan yazinizi esefle okudum. Cok uzgunum.
 • ileri demokrasiileri demokrasi4 ay önce
  özdemir ince nin köşesinde yazdığı yazının son bölümü:...Eski mezunlar da kalite olarak yeni imamhatiplilerden farklı değillerdi. Gözü açık olanları AKP’yi kurdular ve demokrasiden yararlanarak, bırakmamak üzere iktidarı ele geçirdiler. Ardından kendi zenginlerini yaratmak için müteahhitler oligarşisi kurarak “para”ya egemen olup bir yandan AKP’yi, bir yandan yandaş medyayı beslediler. Örtülü ödenek ve belediye kaynaklarını kullanarak bir oy deposu tufeyli sınıfı yarattılar. FETÖ ile işbirliği halinde mülkiye, adliye ve zaptiyeyi ele geçirdiler. Demokrasinin hayat kaynağı Kuvvetler Ayrılığı’nı maymun ettiler; Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay ve Sayıştay’ı zincire vurdular; Din ve İman’ı kullanarak Masa ve Kasa’yı ele geçirdiler.(***) YSK marifetiyle seçimler, referandumlar kazandılar. Böylece muratlarına erdiler. Bize de bu rejimin adını koymak kaldı.(***) Din, İman, Masa, Kasa (Tekin Yayınları) adlı kitabımı hatırlayın.
 • Selam omerSelam omer4 ay önce
  merhaba parti purti anlamam,ben sadece su "halka guvenmeyin ! kafalari karisik "sozune taktim .ya"hu .halk -esittir+ Hak.nasilda unutur , yada bilmezsiniz ! 
 • Sacid mutluSacid mutlu4 ay önce
  yaz aabi..AKP YE UMUTLAR AZALIYOR.REİS GÖSTERGE DERDİ UNUTUVERDİ..SÖZ VERDİN Mİ TUTACAN BİRDE AYRICALIKLI SINIFLARI KAYMAK YİYİCİ TABAKAYI ÇOĞALTMIYACAKSIN.ADALET HERKESE EŞİT PAYLAŞILMALI..MİLİ GAZETE KİN VE NEFRET İÇİNDE NEFSANİ. Müslümana bak..YA AKP İCRAATLARI HANİ İNSAN ODAKLILIK..EMEKLİ ÇALIŞAN SİSTEMİ HALA KURULMADI ADİL Mİ..YAHU EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETTEN AZ OLUR MU? fazla yiyenden kıs. Burası beytülmal.. DONDUR 7/8 BİN YUKARSI MAAŞLARI AL SANA KAYNAK..HEPİMİZ BU ÜLKE İNSANIYIZ.. ÇALIŞ EMEKLİ OL MAAŞIN YARIYA DÜŞSÜN YADA YAŞINI BEKLE ÖL SÜRÜN.BU NE MERHAMET YAHU..ADAM -KARI EVLENİR .5-6 ÇOCUK AYRILIR ÇOCUKLAR DEVLET BAKAR BUNLARA SINAVSIZ İŞ VE KADRO VAR, KISKANMIYORUZ..ANA BABASINA CEZA YOK. Nitelikli de değiller yük..bunları ver bütçesi büyük diyanete hiç değilse imanlı yetişsinler. İŞ BAŞI YAPINCA ana ata ÇIKIVERİYORLAR ORTAYA..DAR GELİRLİNİN ÇOCUĞUNA BU KADARCIK KIYAK YOK.AİLEDEN BİR KİŞİ KAMUYA AYNI STATÜDE İŞE NEDEN ALINMAZ..ENAYİ Mİ DAR GELİRLİ..YETİŞTİRSİN ASKER ETSİN..EV HANIMLARININ ADI HALA YOK..25 yıl evli kalabilene ölene dek maaş ver..AİLE ÇÖKMÜŞ EVLENME AZALDI..AHLAK ÇÖKÜK..KADINI HER ALANDA İŞE SÜRMEK NEYE..ÖNCELİK İŞTE ERKEK OLMALI..EVLENENİN MAAŞI YARIM MAAŞ ARTMALI.. KREŞ PARASI SÜT İZİNİ VB.. YOZLAŞTIKÇA GELİR ARTIYOR..HANİ MÜSLÜMAN İDAReCİ SEÇİYORDUK.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN4 ay önce
  YAZINIZ GÜZEL OLMUŞ.UYARICI OLMUŞ..ELLERİNİZE SAĞLIK..
 • HTURK HTURK 4 ay önce
  SEDAT KALFA, saadetin dinle ilgisi yok ise AK Parti tümden kafir o zaman.Köprü,yol,tünel diyorsan,onların daha iyisini kafirlerde yapıyor,hemde kul hakkı yemeden.
 • Mustafa Mustafa 4 ay önce
  İSTANBUL İL BAŞKANIDIR CHP
 • Fransa abdullahFransa abdullah4 ay önce
  Slm chp aynn sizn tesbitlerinizle muhafazakar toplumla parelel tamamda akpsag gosterip sol kapitalist cakiyor siz bayagi irdelediniz hatta cancagizlar sizin icin akp ye zarar veriyor deyolar daha neler neler sizi hedef gosteriyorlar kendileri o kadar masun masumki sutten cikmis ak kasiklar eger istanbulda otursadim omrumde chp ye oyvermeyen biri olarak imamoglu beyefendiye oy verirdim o kadar yani hocam hurmetler
 • Bekir İnanBekir İnan4 ay önce
  Sn; Abdurrahman Dilipak, şu yazdığın yazının İslamla, izanla, ahlakla uzaktan yakından alakası yok. Elinde bilgi-belge varda paylaşmıyorsan müfterisin. Yazık değil mi? Yıllardır biriktirdiğin saygıyı sevgiyi çöpe atıyorsun. Dün dörtlü çete, hain, illet, zillet diyenler dahi bugün "SAADETLİ KARDEŞLERİM" derken kime çalıştığının farkında mısın?
 • Erdal UçarErdal Uçar4 ay önce
  Abdurrahman bey Saadet Partisinden ne istiyorsun kardeşim..
 • SulumanSuluman4 ay önce
  En sonunda cizgine döndün
 • SılaSıla4 ay önce
  Sn YAZAR; Sizin DERDİNİZ, kendinizi mi düzeltmek? Yoksa CHP yi mi DÜZELTMEK? " ( E te'murûnen-nâse bil-birri ve tensevne enfüseküm ve entüm tetlûnel-kitâb, efelâ ta'kılûn) "Siz insanlara iyiliği emredip kendinizi unutuyor musunuz? Kitabı okuyup dururken, okuduğunuz halde, hiç akıl etmeyecek misiniz? Hiç akıllanmayacak mısınız? Aklınızı başınıza toplamayacak mısınız?.."Bakara 44. Esad coşan tefsiri... aHİRETTE hesabını veremeyeceksiniz. Ayın 29 dokuz günü MÜSLÜMAN gibi yazmak, 1 günü de diğerleri gibi yazmak olmazzzz.
 • adem adem 4 ay önce
  sayın yazar bu akp ye ettiğiniz yardım avicdanınız dur dedidiye düşünmüştükancak malesef halen hastalığınızdevam ediyor artıkülkemizdesağcı solcu yok bir taraftahırsızlar her görüşte bir taraftakarşı çıkanlar her görüştemücadelesi var sizlerde bir aydın olarak görevinizi yapmalısınız hoşlanmasanız da lütfen atatürkün nutuk kitabını okuyun hepsi şu anda mevcut chp eski yıllarda benimde hoşlanmadığım bazı uygulamalar yapmıştır ancak çok uzun zaman gecdibir şans verip denetlemek gerekirhem meral akşener gibi bir gökbörü yani bozkurt var o hoşlanmadığım iz canan kaftancı zihniyetine set çekeceğine inanıyorumniçintemel karamollaogluna haksızlık yapıyorsunuzayıp günah degilmibunları pkk ile bir tutma sen pekekedemekpkk ya sempati duyanların şivesidir lütfen cehenneminize ödün taşımayın kara karıncayıgece gören var selam ve dua ile
 • BilalBilal4 ay önce
  Chp batinin truva atidir tespitiniz %100dogrudur FAKAT akp de ayni truva atinin icinde sayin dost trumpa hizmet veriyor. Yani iç ve dış politikada zerre sozu gecmeyen siyasetcilerimiz icin sadece yagli ihaleler konusu serbest birakilmis. Butun bu yaygara işte bunun için. HİC BİTMEYEN SECİMLER işte bunun icin. Biri bitiyor biri basliyor. TC secim ulkesine hoş geldiniz. Bakniz islam'i biraz arastirdim makam mevki gorevleri oyle agir sorumluluklar var ki cogu musluman bu isi hakki ile yapamam diye istemiyor FAKAT HEYHAT bizimkiler koltuga oturmak icin kiyametleri koparayiyorlar trilyonlar harciyorlar. Demek ki oyle yolsuzluk oyle haksizlik oyle rant oyle rusvet oyle yagli ihale oyle balli maaslar ayarlamislar ki kendilerine bir an evvel koseyi donme hayalleri icindeler. Haram zehir zikkm olsun halkin vergilerini carcur edenlere. Her secim trilyon para partilere destek dagitiliyor sadece bu bile gunahin haramin vebalin dibi degil mi? YOKSA partiler kendi aralarinda anlasip zirt pirt o yuzden mi secim yapip duruyorlar? Sadece secim oncesi trilyon hazine yardimi butun sulalerine yetiyor, ki bazen senede bir bile secim yenileniyor. Bu mevcut partilete sifir guvenim var. Musluman halka bir Allahtan korkan parti lazim, insallah kurulur ve biz de oy veririz.
 • Kimin yüzünden yollar kan gölü Kimin yüzünden yollar kan gölü4 ay önce
  Sn Dilipak'ın sayfasında şeytanlar dolaşıyor. Şeytan nerede gezer? Elbette Müslümanların arasında. Günaha çekmek ve fitne için. Burada gezinen şeytanların yazdığı abuk sabuk yorumlar bir adrese işaret ediyor. Örnek "CHP yüzünden bayramda yollar kan gölüne dönmüş". Bunu akl-ı selim sahibi kimse yazmaz . Yazsa yazsa Penisilvanya'nın robotları yazar.
 • sedat kalfasedat kalfa4 ay önce
  saadet yönetimi bu yazıya çok kızmışmilli gazEte yazıyo. SAYIN DİLİPAK AZ BİLE YAZMIŞ SAADETLİLER İÇİN .BENİM GÖZÜMDE SAADET İSLAM LA HİÇBİR ALAKASI YOK TAAMEN TRUVA ATI NİTELİĞİNE BÜRÜNDÜ İNGİLİZ KARAMOLLAOĞLU İLE
 • maraşlımaraşlı4 ay önce
  Katranı eritsende olmaz şeker misali chp kurulduğu günden beri kurucusuda dahil kendisine rakibi sevmez cumhuriyet devrine bakarsanız parti kapatmanın bile o yılda başladığını görürsünüz. Despotizm bu partinin genlerinde var. İçimizdeki truva atıdır bu parti , Türkiye cumhuriyeti hala özgür bir devlet değildir. İngilizlerin bu memleketi terk ederken içimize saldığı koçlar koyunlar memleketi boynuzlayıp durmaktadırlar. 100 yıl geçti ama hala daha kemalizm prangasında kurtulamadı bu memleket , Peygamberimiz misali bir mübarek daha gelir ve bu putları yıkar inşaallah
 • gazigazi4 ay önce
  şu yorumlara bakıyorumda sanki akp iktidarı öncesi memleket güllük gülüstanlık,1dolara muhtaç hale gelmişti bu ülke ,bir gecede 25 milyar dolar hazineden para kayboldu,ha bire askeri vesayet,hergün 5-8 şehit oda doğru verilmez ,bıyıkları ağzının içine dolmuş kendini bir şey sanıp,halkı küçümseyen,modernleşmenin rakı masalarında olduğunu sanan,benim oyumla,çobanın oyu birmi diyen,o akılsızlar unuttukmu,hastanelerde cenazesi verilmeyen,hastasını borcunu ödeyemediği için hastaneden kaçıranlar,unuttunuzmu o günleri,hayatında araba rüyasında göremeyenler,ucuz kredi ile araba sahibi oldu,ev sahibi oldu,gene şükür yok,unuttunuzmu,yazar kasaların fırlatıldığı o günleri unuttunuzmu,istanbulda musluklarda su yerine kanalizasyon suyu aktığı o günleri unuttunuzmu,adamaskereşi veya annesi başörtülüdiye atılanları unuttunuzmu,adam askere gidiyor yemin töreni var annesi baş örtülü diye yemin törenine alınmıyordu unuttunuzmu,üniversitelerde başörtülü diye atılanları unuttunuzmu,bölüm birincilerinin okuldan sırf başörtülü oldukları için atıldıklarını unuttunuzmu,kemal gürüzleri,alemdaroğlunu,rektörleri,savcıları,hakimleri unuttunuzmu,kışı kömürsüz geçirenleri ,aç yatanları unuttunuzmu,bir devlüsyonda intihar eden binleri unuttunuzmu,cebinde 3-5 bin tl telefon olanlar unuttunuzmu,para yok diyenlercafelerde çaya 10 kahveye 20 tl verenler unuttunuzmu daha neler neler saymakla bitmez unutanlar araştırsın,bu ÜLKENİN BAŞBAKANI VEYA CUMHURBAŞKANI ABDVE AVRUPALI LİDERLERİN KARŞISINDA EL AYAK ÖFELEMESİN ADAM GİBİ DİK DURSUN ÖLMEYE RAZIYIM DİYENLER UNUTTUNUZMU,TÜRKİYE MUZ CUMHURİYETİ OLARAK GÖRÜLÜRDÜ,UNUTUNUZMUUUUUUU,UNUTTUNUZMU,NEYSE DAM YANARSA SIÇANDA YANAR,AKP NİN yanlışları varmı elbette var ,ama bunları aramızda,sosyal platformlarda,vs iletişim kanalları kullanmalıyız,bu kazanımları bu kadar kolay kaybetmeyelim,bedeli çok ağır olur.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN4 ay önce
  Bİr diktatör doğuyor?Binali Yıldırım'ın "Çok basit, çünkü çaldılar" sözü CHP adayının kimyasını bozmuşa benziyor. Süleyman ÖZIŞ[email protected] Yıldırım'ın "Çok basit, çünkü çaldılar" sözü CHP adayının kimyasını bozmuşa benziyor. 31 Mart seçimleri öncesi, "Sana kafa atasım var" diyen seçmene dahi, "Benim de sana sarılasım" var diye yaklaşan sevgi dolu adam, hayrete düşüren agresif bir tavır sergiliyor.Bunun son örneğini önceki gün yaşadık.Esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş, Habertürk'te yaptığı konuşmayı kendisine hatırlatıp, "Nasıl olur da PKK, Fetö gelsin de ülkeyi birlikte yönetelim dersiniz?" diye posta koydu.Esnafın, video kaydının tamamını izlemediği, medyaya bir kısmı kırpılarak servis edilen görüntüler üzerinden yorum yaptığı belli. Ekrem İmamoğlu'na düşen, meramını o gence anlatıp gönlünü kazanmak öyle değil mi?Ama öyle yapmıyor CHP adayı..."O kaydı bir dinle" diyor ve cep telefonunu istiyor. Bu sırada esnafın elini rehin almış gibi sıkı sıkı tutuyor. Esnaf, müşterileri göstererek onlarla ilgilenmesi gerektiğini söylüyor."Yok, iftira atıp kaçmak yok öyle" diyerek uzaklaşmak isteyen esnafı hafiften sarsıyor. Esnafın, "Elimi bırakın" demesi üzerine "Bir dinle ve ukalalık yapma bana" diye hakaret etmeye başlıyor."Bak hayatım izle" diye baskı kuruyor. Esnaf, herkes izlesin diye telefonu kameralara çevirdiğinde eline vurup, "Sen dinle, sen dinle" demeye başlıyor. Bu tavır üzerine sinirlenip esnafın yanağına iki üç kez şaplak atarak "Tamam haydi bakalım" diyor ve arkasını dönüp gidiyor.Sonra...Sonra hırsını alamamış olacak ki geri dönüp, "Sen hangi okulda okudun. Bak okumadan bilgi sahibi olamazsın" diye aşağılamalara başlıyor. Esnaf, "Bana dokunup durmayın" diye kendisini uyarınca, "Yazık sana, yazık sana, senin beynin uyuşmuş" diye hakaretlere devam ediyor. Videoda yaşanan diyaloglar bundan ibaret. Yaşanan bu diyaloğu ve el kol hareketlerini anlatma nedenim şu. O esnaf tepeden tırnağa haksız olsa dahi ki haksız! Her şeye rağmen kapısına gelen misafire böyle davranmamalı ve o videoyu izleyip kararını ondan sonra vermeliydi.Peki bu durum Ekrem İmamoğlu'nun ağzından çıkan hakaretleri, aşağılamaları ve tabi ki saygısızca el hareketlerini haklı kılıyor mu?Ve "Ben herkesin belediye başkanı olacağım. Herkesi inatla ve ısrarla kucaklayacağım" diyen bir insana yakışmıyor mu?Kusura bakmayın ama Ekrem İmamoğlu'nun küçücük bir eleştiri karşısında bu kadar agresif bir tavır takınması birilerine normal gelebilir ama bana normal gelmiyor.Daha belediye başkanı seçilmeden bu ruh halini sergileyen birinin, yarın belediye başkanı olduktan sonra kendisini eleştirenlere nasıl bir yaklaşım göstereceğini ben gerçekten merak ediyorum.Ekrem İmamoğlu'nun esnafa yönelik sarf ettiği hakaretleri, aşağılamaları ve saygısızca el kol temaslarını izleyince aklıma Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirenler geldi.Neredesiniz efendiler, sesiniz pek çıkmıyor?Erdoğan'ın bundan tam 17 yıl önce bir çiftçiye, söylediği "Ananı da al, git" sözünü bugün bile pörsümüş sakız gibi çiğnemeyi biliyorsunuz ama 5 dakikaya 5 hakaret ve 5 aşağılama sığdıran adamınız hakkında tek kelamınız yok!Hayırdır?Bu sözleri Erdoğan söylemiş olsaydı şu an ortalığa düşmüş, "Tam diktatör ya, vatandaşına verdiği cevaba bak ya" diye eleştiriyor olurdunuz? Ama bakın, sizinki daha bir şey olmadan "Diktatörlük" yapmaya başlamış!Hı?Ama tabi ya!O esnaf, yapılan hakaretleri dibine kadar hak etti. Çünkü sizin adayınızı eleştirip, Erdoğan'ın yanında yer aldığını belli etti.Değil mi?Erdoğan'a ve ona oy veren herkese hakaret etmek serbest nasılsa öyle değil mi?Sahi bir şey soracağım size...Basit bir soruda bu kadar sinirlenen, hakaretlere, aşağılamalara ve yanak şaplatmalara başlayan adamın yarın kendisine yönelik eleştiriler sertleştiğinde nasıl bir şeye dönüşeceğini hiç düşündünüz mü?Öyle ya!Daha kimse sizin yaptığınız gibi koro halinde merhum annesine küfretmedi? Daha kimse yine koro halinde, "Köprünün adını Emine koy, hepimiz üstünden geçelim" diyerek arına, namusuna, hayasına küfretmedi.Kimse kızının namusuna dil uzatmadı, çocuklarına kâğıda kaleme gelmez küfürler savurmadı. Daha kimse görev süresi içinde kendisine yüzlerce kez suikast girişiminde bulunmadı. Kimse ameliyat masasındayken kendisini ortadan kaldırmaya çalışmadı.Daha bir Gezi olayı yaşamadı. Kimse Gezi'deki ağaçlara urgan asıp, "Burada asacağız" diye çığlık atmadı. Daha 17/25 Aralık süreci yaşamadı, kimse çocuğunu gece yarısı alıp hapse atmaya ve kendisine kelepçe takmaya çalışmadı. Daha bir 15 Temmuz yaşamadı, kimse canını almak için bulunduğu evi basmadı. Ve daha kimse sizin yaptığınız gibi bulunduğu her mecrada, "Hırsız Tayyip" diye bağırmadı.Daha Fetö'sü, PKK'sı, DHKP-C'si, Avrupası ve buna benzer bütün şer odakları tek saldırı haline dönüşüp kendisini ortadan kaldırmak için harekete geçmedi.Tekrar soruyorum. Basit bir eleştiride bu hale gelen sevgi dolu adam, saydığım bu dehşet verici olayları yaşarsa acaba nasıl bir şeye dönüşür hiç merak ettiniz mi?Ne dersiniz gençler?"Yeni bir diktatör doğuyor" diyelim mi?
 • maraşlımaraşlı4 ay önce
  Sorunun kendilerinde olduğunu anlamayan bilmeyenler , çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulurlar. Anonim
 • abdulmetinabdulmetin4 ay önce
  Yine sade müslüman; siz önce kimin kuyruğuna takıldığınızı bir görün ve utanın, celladına aşık olmuş bir duruma düşmüşsünüz, hala maval okuyorsunuz, asıl siz 28 şubat'ın gadrine uğrayanların hesabını nasıl vereceğinizi düşünün hele bir, onlardan helallik alın..
 • Ehli sünnetEhli sünnet4 ay önce
  Okullarda Hz Ebû Bekir Hz Ömer Hz Osman Hz Aişe efendilerimize hertürlü hakareti yapan Caferilik mezhebini hak mezheb gibi Ümmeti Muhammed'in evladına öğretiyorsunuz sizi ve iktidarınızı Allah cc ye havale ediyoruz.
 • PamıklıkPamıklık4 ay önce
  Sabi çocuklar tecavüz ediliyor katlediliyor sonrada bu pisliği yapanlar hapishanelerde tosunlar gibi bakılıyor Allah cc o sabilerinintikamını bu iktidardan ve bu iktidarı sizin gibi Kayıtsız şartsız destekleyenlerden alacaktır bir gün.
 • VefaVefa4 ay önce
  Bugunku CHPcumhuriyetin temel kurucu ilkelerinine kadar hakkiyla temsil ediyorsa AK Partide islamin temel ilkelerini o kadar temsil ediyordur....ikiside var olus eksenlerinden kaymis, sapmis ve savunduklari temel ilkelerini cignemis ve kitletmis olusumlardir.....Aralarindaki catismanin ana sebepleri guc, iktidar, rant ve mal kavgasidir..........Kutuplastirma ve otekilestirme her iki olusumun kendi tabanlarini guduleme ve gudumlemetakdigidir......Boyle birsiyasi anlayis devam ettigi surece bu ulkenin iki yakasi bir araya gelmeside mumkun degildir.........
 • müslümmüslüm4 ay önce
  aşkın yorumcu Ak Partinin Ak kaldığını iddia ediyorsun. Vurgunun, soygunun, israfın, adam kayırmanın, torpilin, mülakatta hak yemenin cumhuriyet tarihinde olmadığıkadar Ak Parti düneminde olduğu bir dönemde nasıl ak kalabiliyor.
 • HülyaHülya4 ay önce
  Sayın Abdurrahman dilipak yazdıklarınızı uzun suredir takip ediyorum. Tamamiyle destekliyorum. Allah kaleminize kuvvet versin.
 • Yine sade müslümanYine sade müslüman4 ay önce
  HOCAM BURADAKİ YORUMLARI DA SİZ OKUYOR MUSUNUZ BİLMİYORUM. AMA SESLENDİĞİNİZ İNSANLARIN DA SİZE MESAJLARI VARDIR ELBETTE.ŞİMDİYE KADAR DEĞER VERİP OKUYORDUK AMA İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERE HER SEFERİNDE NASİHATLER EDİP AZGINLIKLARINI ARTIRMAK İÇİN BİRER ŞANS DAHA VERİYOR OLMANIZ BENİ HEP ÜZDÜ.BİR KERE DE YETER BEN ARTIK YANLIŞA BATILA DESTEK VERMİYORUM DEMEDİNİZ.DÜZELİRLER DÜZELSİNLER VS. DEDİNİZ.DÜZELME NİYETLERİ YOK. BİRKAÇ BİN KAYMAK SÜPÜRÜCÜ KENDİ SALTANATLARI İÇİN TOPLUMDA NE ADALET NE GÜVEN NE DE KARDEŞLİK BIRAKTI. SİZİN YAŞINIZ DAHA MÜSAİT HANGİ DÖNEMDE BU KADAR İNSANLARIN KALBİ BİRBİRİNDEN BU KADAR UZAKLAŞTIRILDI. EL İNSAF VEL MERHAMET.ELEŞTİRİNCE ADINIZ SOLCUYSANIZ PKKLIYA MÜTEDEYYİNSENİZ FETÖCÜYE ÇIKIYOR. ALLAH TOPUNUN DA BELASINI VERSİN. AMA BİZİM GİBİ ŞADE MÜSLÜMANLAR DA YOK SAYILSAK DA ÇOKTUR. SON SAADET YORUMUNUZ İSE TAM BİR FACİADIR. YA SİZ BAŞKA BİR DÜNYADA YAŞIYORSUNUZ YADA BİZ. SAHİ BİR GÜN DE RAHMETLİ HOCAMIZIN MİRASYEDİSİ OLARAK AKP TARFINDAN KURDURULAN VE AKP YANDAŞI GİBİ ÇALIŞAN YENİDEN(sanki eskimiş gibi) REFAH PARTİSİNİ KONU ALAN BİR YAZI YAZSANIZ DA ATDINLANSAK. AHMET DAVUTOĞLU OLUŞUMUNA AKP DEN NİYE CİDDİ TEPKİ GELMEDİĞİNİ MESELA.HERKES APTAL DEĞİL HOCAM SİZİN GÖRDÜĞÜNÜZÜN BELKİ BEŞ FAZLASINI GÖREN BİNLERCE GÖZ VAR. BU TOPLUMUN HEPSİ KOYUN SÜRÜSÜ DEĞİL. MEVLAM HERKESİN KALBİNDEKİNİ EN İYİ BİLENDİR. SELAM GANİMET ÜZERİNE OLANLARA DEĞİL İSTİKAMET ÜZERE OLANLARA OLSUN. MESELE DE ZATEN BU YA NEREDE KİMLERLE OLDUĞUN.....BU NOKTADA SAADETE VE MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERE BİR ÖZÜR VE HELALLİK DİLEME BOÇLUSUNUZ BENCE...
 • ŞEHMUS BAYHAN ŞEHMUS BAYHAN 4 ay önce
  HAK, HUKUK , ADALET Sayın Abdurrahman bey siz başkaları için ahiretini heba etmeyenlerdensiniz AKP nin bugün uyguladığı politikalarkpss türkiye birincisini mülakatta eliyenler nasıl tarafsız olabilir memlekette nasıl huzur getirebilir yazınızda kürt baharı türk baharı bir gelirse yandı gülüm halk helvası akp de bir gün gidecektir hayat pahalılığı işsizlik vergiler bu hükümet bir donumuz kaldı almadığıALLAHTAN umut kesilmez
 • HasanHasan4 ay önce
  Sayın Abdurrahman Dilipak doğruları eksik anlatiyorsunuz tamam CHP kötü bilmediğimiz bir şey değil ama bugün maalesef Avrupa'nın eskiden CHP ye yaptırmak istediği şeyleri AKP ye yaptırıyor
 • AvamiAvami4 ay önce
  Sayın DİLİPAK"Sacayağı belli: CHP, HDP, İyi Parti. Saadet, “bana da yer açın” diyor ama, onlar esas oyuncu değiller. Zaten bir kıymeti harbiyeleri de yok. Bu koalisyonda PKK da kullanılabilir, PYD de DAEŞ de, DHKP-C de. Eğer teröre ihtiyaç duyulursa varlar ve hazır bekliyorlar".diyorsunuz.YALAN,İFTİRA, tez,iddia kılığında atılıyor.yahu siler nasıl insansınız.AKP koca ülkeyi ekonomi,siyasi,bürokrasi,devlet işleyişi olarak bozdu,çökertti.Güya islami bir sistem kuracak.En kapitalist ve sömürge zihniyetinden daha beter,nobran,kaba sömürü vekapitalist düzen kurdular. Organize Suç Örgütü zihniyet ve işleyişine gören yönetilen ülke olduk.Tehdit,infaz,şantaj,komplo. ...Zulüm ve ahlaksızlıktan sizde şikayet ediyorsunuz.Ve bunu defalarca yazdın.Bu düzen mağduru parti ve kişiler yan yana gelmiş ise nesi yanlış..İnsan ilkeli,ahlaklı,dürüst olur..Bilen akil adam pozlarında tafra yapıyor bir nalına bir mıhına vuruyorsunuz.Adam kayırma,kamu malını peşkeş,isref,kibir,şımarıklık bu adamlar anlı secdeli diye katlanmak zorunda mıyız..Bu kadar pislik işleyip zulmeden adamlar ya fetö gibi bizi görüntü,sözleri ile neden kandırıyor olmasınlar..40 yıl bu toplum Fetö'ya inandı..Neden.. Namazlı,tatlı dilli,hizmet,yardım,Allah peygamber dediler..yahu 300 milyon dolar harcayıp,ağaç katliamı,çevre tahribi yaparak,yazlık saray yapıyor..Eş ve kızları beğenmeyip tadilat istiyorlar...30 milyon dolar ilave para harcanacak...50 milyon dolar için STRATEJİK TANK PALET kankası Katarlı şeyhe peşkeş çekiliyor..ABD Ensar ve Türgev 2.5 milyon dolara çiflik alıyor RTE'a...Yetmiyor 21 milyon dolar harcayıp 20 katlı bina yapıyorlar..Bu vakıflar nereden bulmuş bu parayı...Yahu siz nasıl insansınız, müslümansınız bunu sormuyor,korkup soramıyorsunuz.. iki de biryok sahabe hutbeye müdahale etmişte,kesmiş Hz.Ömer'e gömleğin hesabını sormuş muhabbeti yapıyorsunuz..hadi buyurun bu ülke bir Cumhurbaşkanı içinbu kadar uçak,araba,koruma,yazlık,kışlık saray yapması insanlığa sığar mı..Önce bizimkilerden başlasak...
 • gazigazi4 ay önce
  en nihayatinde anlatmak istediğimizi ,içimizden geçenleri ,anlatmışsınız elinize,dilinize sağlık,korkum o durki 100 yılda kazandığımızı bir bardak suda heba edeceğiz,bindiğimiz dalı kesiyoruzyıllar sonra özgürlüğe doğru ,bağımsızlığa doğru koşuyoruz ama kendi ayağımıza çelme takıyoruz,gençlerimize vahameti anlatamamışız,yeni nesil, çoğunluğu yemem,içmem,sırtımbaşım,........ derdinde ,dünya ateş çemberine dönüşüyor,dönmüş,şimdi istermisinizbir 100 yıl daha kaybedelim,aslında yazacak okadar şey varki,dünya ateş çemberine dönüşüyor,dönmüş
 • okurokur4 ay önce
  erdal yorumcu sen iyi partinin fetö kuklası olmadığını zannediyorsan yazık sana .olayları daha dikkatli takip et siyasilerin hangi kelimeleri kullandıklarına iyi bak,çözersin.belgeye gerek yok net bir şekilde hükümeti yıkmak için fetö ne diyorsa onu uyguluyorlar.
 • Müstakil Müstakil 4 ay önce
  Adı mafya ile özdeşleşmiş kişilerden düşüp kalkanlardan siyaset dersi alacak değiliz.
 • ŞaşkınŞaşkın4 ay önce
  Bu ülkede son 17 yıldır hemen herkes/herşey kriz çıkardı, bir tek Ak Parti "Ak" kalmayı becerdi. CHP. HDP, MHP, SP, VP velhasıl tüm partiler kriz çıkardı; ABD, AB, İsrail, Rusya, Çin velhasıl tüm ülkeler kriz çıkardı; FETÖ, PKK, PYD, İŞİD velhasıl tüm terör örgütleri kriz çıkardı; CIA, MOSSAD, MI6 velhasıl tüm istihbarat örgütleri kriz çıkardı; Obama, Trump, Putin, Esat, Sisi velhasıl tüm dış yöneticiler kriz çıkardı; patates, domates, soğan, biber, patlıcan velhasıl tüm nebat kriz çıkardı... Daha ne krizler ne krizler!... Bu tabloda "AK" kalmayı başardı Ak Parti... Hele bir de ülkeyi "uzaylılar" yönetmeseydi, ülkeyi yeryüzü cennetine çevirecekti ama "izin" vermiyorlar!? (FETÖ konusunda ona buna iftira atmak size hiç yakışmıyor. Hükümet kadrosuna ve "Gülen-Vekil" fotoğraflı milletvekillerine bakmak bu konuda bir fikir verir sanıyorum.)
 • turgayturgay4 ay önce
  yüzde yarısı vatan haini olan ülkede gece nasıl rahat uyduğunuzu da yazarmısınız hocam
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM4 ay önce
  CUMHUR İTTİFAKI ÜLKENİN SİGORTASIDIR CUMHUR İTTİFAKINA GÜVENİYOR DESTEKLİYORUZ
 • Deme yaDeme ya4 ay önce
  Adam kendince doğruları yazıyordu.Ama doğrunun ne kıymeti varki.Buradan kadrolu yorumcular başladılar adama siyonist yahudi vatan haini diye suçlamalara.Daha sonra buna siyasilerde uydu.Gazete yönetimide uyarmıştır ve istenilen çemberin icine girer.Böyle saçma sapan yazı yazmak zorunda kalır.Bu milleti Allah ıslah etsin.Hoca bir söz vardirya.Ucunda ölumde olsa gercekleri söylemekten korkmayınız diye.3 günlük dünya için değermi.Sağlıcakla
 • hasan tahsinhasan tahsin4 ay önce
  sanırım bunu da yayınlamayacaksınız.nasıl bir ortamda yetiştiniz siz ve mahalleniz.hala daha chp diyorsunuz.ne anladınız siz yıllarva bu dininizden.size ne öğrettiler din diye.saygı yok görgü yok yok oğlu yok.hala daha ben düzeltecem diyorsunuz.ben getirdim dimi bu hale insanları.insan içine çıkacak yüzü olmayan adamlar(!) kalkmışsınız herşeyden dem vuruyorsunuz.ama asıl kabahat sizi ve mahallenizi ciddiye alanda.ne yaptınız siz böyle farkında mısınız.nasıl bir cehalet elle tutulur bir yanınız yok.kıyamete kadar tövbe edin.hakkını yediklerinize.benim ve ailemin hakkı size helal değil.iki elim yakanızda ahırette.umarım bu haliyle yayınlarsınız.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman4 ay önce
  Bir ay önce “Erdoğan seçime hazırlanıyor: 39 ilçede miting yapacak” denmiyormuy du?AKP Genel Başkanı kaybedilecek seçimi hissedince geri mi çekildi?Mağlup sıfatını üstlenmekten mi kaçıyor? Binali, kaderine mi terk edildi.
 • Gerçek adaletGerçek adalet4 ay önce
  Sn Dilipak size sizin sözlerinizi hatırlatayım. Zalim babamız da olsa mağdur düşmanımız olsa zalime karşı mazlumdan yana olacağız sözünüze rağmen CHP iyi parti, hdp, fetö, saadeti de katarak vatana ihanet içindeymişler gibi gösterip ak partiyi aklıyorsunuz nasıl üç yanlış bir doğruyu götürüyorsa ak partinin yanlışlarından artık doğrusu kalmadı size bin kere yazdım kardeşim fetöcü olmadığı haldeyönlendirme bylock yüzünden üç yıldır ceza evinde yargıtay başkanı şubat ayında açıklama yaptı yönlendirme mağdurlarını araştırdıkmart da dergimize yayınlayacağız dedi haziran a geldik yayınlamadı seçimlerden olduğunu düşünüyorum sizler bilmenize rağmen bazen dilinizin ucunda ufacık bahseder gibi yapıyorsunuz. Ak parti samimi çıkar beklemeden oy veren bizlere acı çektiriyor sizlerde sessiz kalıyorsunuz. Sizin reisiniz varsa bizimde Allahımız var biz ona güveniyoruz Allah kimin fetöcü kimin suçsuz olduğunu biliyorkul bilmese ne olur Allah mühlet verir zamanı gelince herkes yaptığının karşılığını alır biz sabırla o günü bekliyoruz. ALLAH zulme sessiz kalan herkese bize yaşatılanı yaşatmadan canını almasın. Gerçek fetöcülere dokunmadan en yüksek mevkilere getiren kim CHP ve iyi partinin fetönün siyasi ayağı araştırılsın önerisini ak parti ve MHP neden reddetti sn Nihal Olçok neden isyan ediyor düşündünüz mü hiç? Gün gelecek 250 şehidimizle suçsuz yere ceza çektirirken masumlar konuşulacakeğer o günlere sağ olup erişirsek size bu yapılanları tekrar hatırlatacağım. Hadi CHP ye kızıyorsunuz bari saadeti aşağılayıp kötülemeyin Türkiye nin kaderini bir partiye bağlamayın. Hani beş yıl önce Kağıthane de konferans da Türkiye ye güveniyoruz diyen Türkistan lı gence Türkiye ye değil Allah a güven demiştiniz. Bende Allah a güveniyorum.
 • samisami4 ay önce
  Saadet partisini chp nin yada pkk nın yada hdp nin yada herhangi bir batıl zihniyetin dümen suyuna girdiğini iddia etmek,onlarla işbirliği içinde olduğunu söylemek,hiç bir ehemmiyetinin olmadığını söylemek ancak bir AHMAK lıktır. Yazılarınızda her daim HAK ve HUKUK tan bahseden siz yazar beyi ALLAH tan korkmaya ve SAADET partisine iftira atmamaya davet ediyorum.Hesap günü Allah ın ve resulünün yüzüne bakamazsın heberin ola.
 • erhanerhan4 ay önce
  Sorun altı ok ta değil.Zira bu ilkeler gerekli ve yerinde ilkeler.Sorun bunlara uymayan, bunlara aykırı tutumlarsergileyenbugünkü CHP de. Ve taraftarlarında
 • DAVUT KARATAŞDAVUT KARATAŞ4 ay önce
  GAYET GÜZEL BİR TESBİT..ÇOK ÖNEMLİ NOTLAR!.....PEKİ AK PARTİ KENDİNİ REFİZE EDİP YENİ BİR LİDER DOĞURAMAZ MI!..AHMET davutoğlu İSMİ ÜZERİNDEN UZLAŞMA OLAMAZ MI!...
 • EmrahEmrah4 ay önce
  Nalına da mıhına da vurduktan sonra her eleştiriniz baş göz üstüne.
 • DR.ÖMER NASUHİ BİLDİKDR.ÖMER NASUHİ BİLDİK4 ay önce
  23 Haziran İBB Seçimini Binali YILDIRIM kazanırsa derhal CHP Genel Başkanı'nı sıkı koruma altına almak gerekir. Zira Ekrem İMAMOĞLU mağduriyeti katlanmış olacağından kitlelerde ajitasyonu artırıp bir isyana dönüştürebilmek için bu kez CHP Liderliğini tasfiye ederek İMAMOĞLU'nu Liderliğe taşımak üzere bu kez İstanbul'dan Ankara'ya yürütürler. Fakat bu arada Hz.Osman ra sonrasında olduğu gibi faillerin üzerine radikal dini örgütlerini yürütürler. Bir tarafta sol isyan Ankara'ya yürürken, diğer yanda dinci radikaller İstanbul'a yürüyüp Sol Liderin tasfiyesinden sorumlu tutulan aşırı milliyetçi faili linç ederler. İşte bu kaos ortamında NATO hatta Rusya dahi İstanbul ve Türkiye'ye müdahale eder. MahafazanAllah...
 • selahattin DOĞANAYselahattin DOĞANAY4 ay önce
  mağanda teröründe ölen vatandaşlarımıza YÜCE ALLAH tan rahmet diliyorum bunun tek bir sebebi var oda cezaların çok hafif oluşu geçen gün tv seyrettim belçikada konvoy yapanlara polis 4000 avro ceza yazdı mahkemeye sevk ettibizde alkollü araç kullanan mağanda 180 avro ceza alıyor fotograf ortadaçözüm bu ama siyasiler bu işi gündeme getiremiyor ne iktidar ne de muhalefet onlarda kendilerince haklı bunu yapmaya kalkan siyasi parti çok çok büyük oranda oy kaybedeceklerini biliyorlar
 • hasan güngörmüşhasan güngörmüş4 ay önce
  ey hocam hu hu bizi duymazdan geliyorsun Allahda seni duymasın inşallah esnaf abisi göreve döndü her şeyi vardı sendika bank Asya , benim oğlumun ne sucu var kimsesiz olması mı sadece sendikaya girdi çıktı diye görevine son verildi bu nasıl adalet
 • müslümmüslüm4 ay önce
  Sayın DilipakAKP iktidarının 17 yılda bu ülkeye verdiği zararı CHP bile veremedi ama siz hala AKP yi temize çıkarmaya çalışiyorsunuz. Zinayı bu ülkede suç olmaktan çıkaran AKP, İstanbul sözleşmesine imzayı atan AKP, FETÖ ile işbirliğine giren ülkenin ve devletin bütün imkanlarını FETÖ ye peşkeş çeken AKP, FETÖ nün siyasi ayaüının araştırlmasını istemeyen AKP, FETÖ cülerin savcısıyım diyen AKP, ama hernedense siz Akit ailesi olarak bunların hepsini görmemezlikten geliyorsunuz. Başka partileri suçlamaya devam ediyorsunuz. PYD/PKK uzantıları ve liderleri ile masaya oturanlar yine AKP ve yöneticileri ama suçlu yine başkaları. Bu nasıl bir zihniyet. İktidar nimetleri bu kadarmı tatlı geldi. Müslmanlar geçmişte karşı durdukları herşeyi şimdi savunur oldular çok yazık...
 • alkanalkan4 ay önce
  HANİ DİLİPAK ADİL OLACAKTINIZ.BİRİLERİNE OLAN DÜŞMANLIGINIZ SİZLERİ ONLAR HAKKINDA HAKSIZLIGA İFTİRAYA SEVK ETMEYECEKTİ.DAHA ÖNCEKİ YAZILARINDA BİR İNSANI KÖTÜLEYE BİLMEK ADINA ÇOCUKLARIN YAPMIŞ OLDUGU YANLIŞLARI BABANIN İSMİNİ VEREREK BABAYI SUÇLU DAHİ İLAN ETMİŞTİN.KİN VE ÖFKE SENİN AKILI YOK ETMİŞ OLMALIKİ ALLAHTAN KORKMADAN KULDAN UTANMADAN SP Nİ BİRYERLERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUGUNU İDDİA ETME ALÇAKLIK VE ZAVALLILIGINA DÜŞMÜŞSÜN.İNŞAALLAH KİNİNİZDE BOGULACAKSINIZ.
 • cevhercevher4 ay önce
  VAHYİN DİLİNDEN: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla يَوْمَ لَا يُغْن۪ي مَوْلًى عَنْ مَوْلًى شَيْـٔاً وَلَا هُمْ يُنْصَرُونَۙ اِلَّا مَنْ رَحِمَ اللّٰهُۜ اِنَّهُ هُوَ الْعَز۪يزُ الرَّح۪يمُ۟ "O gün hiçbir dostun dostuna bir faydası dokunmaz, onlar başka yerden de yardım görmezler, ancak Allah’ın rahmetine mazhar olanlar müstesna.Allah izzet ve rahmet sahibidir."(Duhan Suresi, âyet:41-42) Kaynak : Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 4 Sayfa: 799-800ALLAH RASULÜ'NDEN (Sallellahu Aleyhi ve Sellem)“Kötü yolda olan bir kadın, sıcak bir günde, bir kuyunun etrafında dönen bir köpek gördü, susuzluktan dilini çıkarmış soluyordu. Kadıncağız mestini çıkarıp onunla onu suladı. Bu yüzden bağışlandı.”(Müslim, Tevbe, 155).
 • alkanalkan4 ay önce
  EY DİLİPAK UZUNCA BİRZAMANDAN BERRİ KUR AN AYETLERİNİN BİR KISMIYLA SÖZÜM ONA UYARI İKAZ GÖREVİNİ EDA ETTİĞİN GÜNLER SONA GELMİŞ OLMALISINKİ ARTIK ALLAHIN HÜKÜMLERİNE GÖRE DEĞİLDE CHP NİN YAPTIKLARIYLA HALKI NARKOZLAMA GÖREVİNE GERİ DÖNMÜŞSÜN.HANİ ISRARLA SÖYLEDİĞİN SIRTIMIZI HAKKA DÖNMELİYİZ DİYONDA AB UYUM YASALARI VEAB İSTEĞİ ÜZERE YAPILAN 2000 DÜZENLEMEYLEMİ SIRTINIZI HAKKA DAYAYACAKSINIZ.YOKSA SİZLER İŞİNİZE GELEN AYETLERLE BİR PARTİNİN TABANINI BİR ARADA TUTMAK ADINA ALLAHIN HÜKÜMLERİNCE YASAKLANAN UYGULAMALARI DESTEKLEMEK ALLAHINKİTABINI BİR KISMINA İNANIP BİR KISMINI GÖRMEZDENMİ GELECEKSİNİZ.YANİ HALKI ALLAHLA ALDATMAYA DEVAMMI EDECEKSİNİZ.
 • ERDALERDAL4 ay önce
  SAYIN YAZAR GERÇEKTEN DEDİĞİNİZ GİBİ İYİ PARTİ FETÖ UZANTISI İSE VARSA BİLGİNİZ BELGENİZ VERMEZSENİZ SİZDE ORTAKSINIZ O ZAMAN
 • AbdullahAbdullah4 ay önce
  Chp, Hdp'ye yakınlaşma konusunda suçlu ise,Akp son dönemde geliştirdiği kürtçü söylemler ile daha çok suçlu.Kürdistan şehitleri için saygı duruşunda bulunan devlet büyüklerimiz bile var.
 • sonersoner4 ay önce
  AKP iktidarı döneminde her konuda ileri gittik, ancak Kemalistlerin algılarını bir adım ileri götüremedik, yapılana hangi pencereden baktığınız önemli,bu memleket bizim, Reisimizde bu milletin evladı ve hiç boş durmuoyr, herkes yatarken o üretiyor ve bunları yaptırıyor, biz bize yarar bakımından bakarsak herkesin Resi'e destek olması lazım, ne olmaz dendiyse olduğunu bu 17 yılda gördük yeterince, herkes yalanı dolanı bıraksın da çalışmaya başlasın, unutmamak lazım ki dürüstlük ve iyilik kendimizle başlar, kişi önce kendisinden sonra akrabalarından komşularından sonra ümmetinden sorumludur...
 • anadolu kartalıanadolu kartalı4 ay önce
  milli münafık sapıklarnarsist ittifakı pravdası milli gazete bu yazınızdan gocunmuşlar üstadım 28şubatta bizlere büyük acılar yaşatan larla ittifak yapanların onlara hiç eleştiri yapmamaları yoksa bunlarda bir senaryomuydu sormaktan kendimizi alamıyoruzbusapıklar önce bunun hesabını vermelibirde utanmadfan hala milli görüşten bahsediyorlar
 • 4 ay önce
 • Ahmet ÖzAhmet Öz4 ay önce
  7 Haziran seçimlerindeki başarısızlık,1 Kasım seçimleriyle başarıya çevrildi.31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'un kaybı,7 Haziran yenilgisini tekrar tattırdı.İstanbul seçimleri tekrarlanıyor ve 1 Kasım seçimlerinin sonucu çıkarılmaya çaba sarfediliyor.Sizin bugünkü yazınız da iktidarın arzularına fikir serdetmek babında.Teşbihte hata olmaz.Maymun sadece gözünü değil gönlünü de İmamoğlu'na açtı.Garo Paylan'ı bu sabah FOX Tv'de izledim.Adamın siyasi anlayışını pekala biliriz,hatta bilmeyenlerimiz de yoktur.İş zulme uğramaksa,zulmü yapanın kimliği önemli değildir.Zalim'in zulmüne engel olmak lazımdır.Yüzde yetmişin üstündeki HDP belediye başkan adayları seçimi kazanıyor.YSK,onların adayının seçimlere girmesinde bir sakınca görmemiş.Görmüş olsalarmış,adayınızı değiştirin,demesi gerekecekti.Her şey yasal olarak seyrederken HDP adayına belediye başkanlığı verilmedi.Yüzde 25 oy alan Ak İktidarın adayı o koltuğa layık görüldü.Bu bir zulümdür.Sırf HDP'li olduğu için bu muameleye tabi tutulmasını adaletle izah edemezsiniz.İmamoğlu'nu ancak biz anlarız,diyor,Garo Paylan.Adının başında Adalet olan iktidar partisi adaletsizliğin dikalasını yapıyor ve siz yazınızla bu adaletsizliğe kılıf hazırlama derdindesiniz.HDP,terörist parti ise,neden faaliyette?Bir zamanlar iktidar erkanı HDP'lilerle kanka değil miydi?İşte seçmen tabanı bu sefer,parti amblemlerine değil,adayların karakter yapılarına,omurgalı siyaset yapıp yapmadıklarına bakıyor ve 40 yıl düşüş trendinde oyu olan CHP'nin oyları bir anda tavan yapıyor.CHP'nin oylarının tavan yapmasında Ak siyasetin basiretsiz,ilkesiz,omurgasız söylem ve eylemlerinin büyük payı var.Tv ekranlarında ana muhalefet adayı ile ekrana çıkar mısınız sualine,ben,kendi başıma bir şey yapamam,cevabını veriyor Sayın Binali Bey.Onun kendi fikrini özgürce söylemesine fırsat tanınmıyor.Anap'ın Sayın Akbulut başbakanı vardı,şimdi de aynı mevkilerde görev almış Sayın Binali Bey var.Amacım Sayın Binali Bey'i küçümsemek ya da değersizleştirmek değil,sahibinin sesi siyaset egemenliğinin seçmen tabanı nazarında çöküşe geçtiğini dile getirmektir.Sonucu başından belli bir seçimle karşı karşıyayız.Boşuna tekrarlanacak bir seçim.1 Kasım beklentisiyle yapılacak olan bir seçim.Bu seçimden 7 Haziran sonucunun alınacağını bütün dünya biliyor.İktidar da biliyor.Domino taşı İstanbul seçim tekrarıyla düşmeye başlayacak.Belki de 4 buçuk yıl beklenmeden genel seçimlere gidilecek ve omurgasız,sahibinin seslerini yansıtanlar seçimi kaybedecek.Parti devri kapandı.Seçimler, siyaseti omurgalı yapanlarla,siyaseti omurgasız yapanlar,bulunduğu kabın şekline ve rengine girenler arasında yapılacak.
 • galipgalip4 ay önce
  şöyle bi klişe söz vardır%98 i müslüman bi ülkeyiz diye başlar,soruyorum chp,hdp,iyi parti,bunlar terörist,fetöcü,dinsiz,gezici ateist,aldıkları oy %48 gibi eee bu ülkede yarı yarıya demek ki.bi yerde yanlış yapıyoruz ama nerde.Adnan okta yıllarca tutti furitti oynatdı göz yumdunuz.gülen efendiniz yıllardır bölücülük yaptı alnı secdeye değiyo dediniz,fadıl malı götürdü jet dediniz,cemaatlar kabede birbirine girdi seyrettiniz ve ziyarete gitti sayın adayımız bunlarla baş edemeyince günah keçisi CHP ne güzel dimi.
 • VATANSEVERVATANSEVER4 ay önce
  Rabbimiz dolsrıyuroyuoyle birbitirsinkibirdahaayağa kalkmamaküzere..Rabbime havale ediyoruz..
 • müslümmüslüm4 ay önce
  AKP iktidarı döneminde her konuda geriye gittik.Ahlak anlayışımız sıfırlandı.Kadın cinayetleri,çocuk tecavüzleri,fuhuş,uyuştururcu,cinayet olaylarında yüzde 500-600 artışlar var.Dünyada yolsuzluk ve hırsızlıkta şampiyonluğa koşuyoruz.Basın özgürlüğünde son sıradayız.Eğitimde Afrika ülkelerinin gerisine düştük.İşsizlik,enflasyonda rekorüstüne rekor kırıyoruz.Hapihanede yatanlar bile 3 e katlandı.Uluslararası ilişkilerde ise çuvalladık.Ne İsaya ne Musaya yaranıyoruz.Ama suçlu CHP öylemi.Buda ahlaki bir sorun.Sayın Dilipak yazmaya mecbur olduklarınızı değil vicdanınızdan geçenleri yazabilirseniz o zaman huzur bulursunuz.
 • SezaiSezai4 ay önce
  FETÖ’nün siyasi ayağının hangi partide olduğu çok açıktır.
 • NihalNihal4 ay önce
  Çok hoşuma gitti şu cümle CHP için kriz sorun değil çözüm ne kadar doğru bir cümle şöyle bir misal vardır haksız olan çok bağırırmış yani hırsız öyle bağırırmışki doğrunun yüreğini yakarmış.CHP bir halt yiyemiyince kriz çıkarız bu durumda hoşuna gider!İmamoğlu güya İBB meclisini şeffaflaştırıcam dedi değilmi ya adam sadece tiyatro çeviriyordu.Bunlardan ne vatana ne millete hayırmı gelir.Gitmiş Ankaraya Kuvvayi milliye diye yazmış ya o zaman vatanın mücadelesi vardı halk birlikteydi şimdi ne var Teröristlerle Kuvvayi milliyemi yapacakmış üstelik seni istemeyen yarından fazla kitleyi ne yapacaksın asacakmısın ha ha ha........CHP tiyatrosu yada orta oyunu:)))))
 • Oğuzhan akdoğduOğuzhan akdoğdu4 ay önce
  Sayın Dilipak Saadet konusunda size katılmıyorum..
 • R2D2R2D24 ay önce
  Chp yi biliyoruz sayın yazar sorun chpgiller ve gezigillere akpnin gerektiği gibi davranmaması hadlerini bildirememesi heriflere 17 sene iktidar vereydik çoktan hepimizi doğramışlardı bizim dangozlar bol bol kıyak çekiyor nah alırlar bundan sonra benden oyu benim için siyaset bitmiştir sandık bitmiştir
 • AzerAzer4 ay önce
  Hocam yine çok doğru tespit yapmışsın, şu cehape varya duble yolları kangölüne döndürdü bayramda, bunlar adam olmaz hocam yine saçmalamışlar, selâm ve dua ile
 • Tekere çomak Tekere çomak 4 ay önce
  Yazıda siyaset sahnesinin fotoğrafı var.On numara. Tekere çomak sokulmuş. FETÖ İP çıldıracak.
 • ValiVali4 ay önce
  Sayın Dilipak, senin tarafın neresi? Ortada kalmissin gibi..Sizin gibi müslümanlar tarafını secmezse, daha çok 28 subatlar olur bu ulkedd
 • ÖmerDoğruÖmerDoğru4 ay önce
  CHPyi eleştiren değil,kendi hatalarını görmeli AKP.Bu Feto iyice sulandı.Secime az kaldı.Ayiklama yapılmadı.Mahkemeler yavaş.Esas suçlular kaçtı.Dine hizmet ediyoruz diye inandıgariban ,fakir köy çocukları.Tam destek vermeyenler feto zebanileri tarafından fişlendi,mağdurlar çoğaldı,bunların aileleri oy vermez,veremez,eli gitmez.Bir milyon yediyüz bin oy kullanmayan bunlardır.yolsuzluk yapılıyor diye nelerdir.Af çıkmazsa sandıktan chp çıkar.Yazanlar boşuna yazıyoruz.Duy artık Reis.
 • Hakim Hakim 4 ay önce
  Bu denenleri kim yapacak,hem ortada adam kalmamış hem de aynı adamların birşeyleri değiştirmesini bekliyoruz.Hakkımızda hüküm verilmiş,kendimizi kendimiz bitirdik.Şimdi bedeli örüyoruz ve bu daha başlangıç

Günün Özeti