• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Abdullah Şanlıdağ
Abdullah Şanlıdağ
TÜM YAZILARI
20 Eylül 2019

Kasnak boşa mı dönüyor ne?

Dedem rahmetli olumsuz giden bir şey olduğu zaman, “kasnak boşa dönüyor evlat” derdi. Bir gün kendisiyle harman yerinde buğdayları hasat etmiş; patos makinesine veriyorduk. O zamanlar henüz 14 yaşında bir çocuk olduğum için, kasnağın boşa dönmesinin ne anlam içerdiğini bilmiyordum. Ama biraz sonra öğrenecektim. Traktörün kenarında bulunan kasnak denilen ve devamlı dönen bir sistem vardı. Bu kasnağa kalın bir lastik bağlanır. Bu lastik sayesinde patoz makinesi çalışırdı. Büyük merakla dedemi ve tarım işçilerini izliyordum. Az sonra bir gürültü sesi ile patoz durdu. Kasnağı çalıştıran kayış kırılmış, kasnak avara çalışıyordu. Yani boşa dönüyordu. Dedem bana yaklaşarak “işte evlat kasnağın boşa dönmesi budur” dedi. Bunu niye anlattım.

Hâkim Ahmet Turan Oral’ın Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Yargıtay üyeliğine atandığını duymuşsunuzdur. E ne var canım bunda diyebilirsiniz. Ben de basından öğrendim. Bize yakın medya Ahmet Tural Oral’ın Fetö’cülerle ilgili müspet olmayan davranışları olduğunu deklare etti. Öyle basit türden falan değil. Ahmet Turan Oral, ByLock aplikasyonu ile yazıştığı belirlenen bir şüpheliyle ilgili iddianameyi reddetmekle kalmamış “FETÖ’nün terör örgütü olarak kabul edilebilmesi için Birleşmiş Milletler Daimi Konseyi ve Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararı olmalıdır” diyerek, Yargıtay’ın “FETÖ bir terör örgütüdür” kararını yok sayan kişidir. Bu kişi Yargıtay üyeliğine getiriliyor. Haydi, gözden kaçtı, hâla yargıda Fetö’cüler baskın deyip geçiştirelim. Peki, Adalet Bakanı Gül’e ne demeli? Abdulhamid Gül şunları söyledi: «Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye, asil şerefli Türk yargısına saldırmaya kalkmasın.”

Ben şahsen demem de, şimdi birileri kalkıp da «be kardeşim daha düne kadar Fetö’cülerle kaşık sallamayı bırak, iş tutan sizdiniz» derse altından nasıl kalkacak? Fetö ile kaşık sallamayan mı var? Milat diye bir şey var; tarihini de biz belirlemişiz. 17/25 Aralık. Söz konusu hakim, bir ilçeye atanmıyor ve Fetö konusunda ciddi zaafı var. Sen bunu Yargıtay’a atayacaksın, basın da eleştirdiği vakit kızacaksın. O zaman biz de kasnak boşa dönüyor deme hakkına sahibiz. Eli kanlı bir terör örgütüne terör örgütü demeyen, denmesi için BM’nin, hem de Güvenlik Konseyi’nin kararını gerekli gören bir hâkim Yargıtay’a üye olarak atanabiliyorsa, çok ciddi sorunla karşı karşıyayız demektir. Yandı gülüm, keten helva. Neşet Ertaş bir türküsünde: “Anam anam, ben derdimi kime yanam” derdi.

Haşiye: Türkiye’nin kendi güvenliğini tehdit eden örgütleri, BM Güvenlik Konseyi’ne onaylatmak gibi bir yükümlülüğü bulunmuyor biliyorum. Yine terör örgütlerine Bakanlar Kurulu değil, Milli Güvenlik Kurulu Kararı gerekiyor. Bizim Yargıtay’a atanan hâkim bunları yok sayıp BM’den medet ummuş. Yazık! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Oğuz Soyu

Millet düşmanlarını, Maneviyat düşmanlarını savunan veya savunmasa bile bunlarla mücadele etmeyen veya mücadele zafiyeti olanları bu tür önemli görevlere atayanlara YAZIKLAR OLSUN, Hangi görevde olurlarsa olsunlar hepsini Allah'a havale ediyorum. Ümmetin ve milletin vebalini taşıyorlar. Makam mevkii için ''Bana Dokunmayan Yılan Bin Yıl Yaşasın'' anlayışnda olan bu mücadele yoksunu korkak,pısırık bu aciz insanlara daha ne kadar yol yürüyeceğiz.. YAZIKLAR OLSUN
 • Yanıtla

YORUMLU YORUM

AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI VE AYIRT ETMEK ÇOK ZOR... ALLAH SONUMUZU HAYREYLEYE...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı