• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yetkili isim duyurdu! Türkiye'deki gizli hazine için harekete geçildi

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, Türkiye'deki 280 milyar dolarlık yastık altı altın olduğunun tahmin edildiğini belirterek, yastıkaltı altınların ekonomiye kazandırılması için bakanlık ile görüştüklerini söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-01-14 12:56:00 -
Yetkili isim duyurdu! Türkiye'deki gizli hazine için harekete geçildi

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık yastıkaltı altınların ekonomiye kazandırılması için bir proje geliştirdiklerini ve bu konuda bakanlık ile toplantı yaptıklarını belirtti. Konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulunan İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık şu ifadeleri kullandı:

"Burada bankaların fazla bir etkisi olmayacak"

Türkiye’nin her yerinde kuyumcularımız var. İnsanlar altını güvenli liman olarak görüyor ve güvendiği kuyumcuya gidiyor. Burada bankaların fazla bir etkisi olmayacak. Banka bankacılığını yapsın kuyumcu kuyumculuğunu yapsın diyoruz. Hükümetimizden haber bekliyoruz. Bu altınlar daha evvel de toplanmak istendi ama bütün kuyumcular sisteme dahil olmadığı için verim alınamadı. 280 milyar dolar altından bahsediyoruz. Bu altınlar hurda olarak gelecek ve rafine olacak. Bu kuyumculara ucuz kredi olarak verilecek. Biz TMSF’ye ilettik Hazine ve Maliye Bakanı’mıza kadar gidecektir. Bizim isteğimiz tüm kuyumculara gelmesidir. 35 bin kuyumcunun sisteme dahil olacak diye bir garantisi yok. İsteyen yatırımcı kuyumcuya gidip bozduracak oradaki kuyumcunun hesabından düşecek.

Onlar da istiyor. Alınan hurda altınlar dediğimiz yeniden üretime girerek istihdama yarıyor tüm kuyumcularımız bunu destekliyor.

Projeye destek verin

Ağustos ayında İKO Güvence Etiketi çıkardık. Bütün mağazalarımıza bunu söylüyoruz. Biz esnafımızla kuyumcular odamızla bir taahhütname imzalıyoruz. Siz ürününüzün arkasında duracaksınız ve bunu anında çözeceksiniz. Vatandaş sizden şikayette bulunduğunda bunu ilk siz çözeceksiniz. Ben bütün kuyumculara söylüyorum. İstanbul Kuyumcu Odasının bu projesine destek verin. Vatandaş İKO güvence etiketini görünce güveniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hakan

vallahide billahide evimin bütün odaları ağzına kadar külçe külçe altın olsa değil bir külçe içinde 0.05 gram dahi vermem size

bahadır

yastık altı derken size emanet bırakılan ve o altınlarla para kazanan sizler vergisini bile odemeyen sizler şimdi milletin üç tane beş tane altınınamı göz diktiniz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23