• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye’de Zafer Partisiyle ittifak yap, Avrupa’da aşırı sağdan dert yan! Sessiz olun Özgür Sosyalist Enternasyoneli kekliyor

Yeniakit Publisher
2024-02-24 22:51:00 - 2024-02-24 23:25:06
Türkiye’de Zafer Partisiyle ittifak yap, Avrupa’da aşırı sağdan dert yan! Sessiz olun Özgür Sosyalist Enternasyoneli kekliyor

Türkiye’de mülteci düşmanlığı nefretinden beslenen Zafer Partisi gibi faşist oluşumlarla ittifak yapan, Filistin direnişinin en etkili siyasi oluşumu Hamas’ı terörist ilan edecek kadar evrensel değerlerden uzaklaşan CHP ve Genel Başkanı Özgür Özel, sosyalist enternasyonel toplantısında “aşırı sağın yükselişi”nden dert yanarak, büyük iki yüzlülüğe imza attı. Hamas’a karşı İsrail ağzıyla takındığı tavrı gizleyip, Nisan ayında bölgeye gideceğini iddia etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İspanya'nın başkenti Madrid'de Sosyalist Enternasyonal Konsey Toplantısı'na katıldı. Özel burada yaptığı konuşmasında "Demokrasiye inananlar ve yeni bir ekonomik düzeni kurma iradesini taşıyanlar güç birliği yapmalıdır" çağrısında bulundu. Özel, "Bugün yaşadığımız, kamu yararı gözeten sosyal politikalarla şahsi çıkarlara dayalı sağ siyasetin çatışmasıdır. Biz sol, sosyalist, sosyal demokratlara düşen, kamu yararını siyasetin ve düzenin merkezine almaktır. Aşırı sağın yükselişine ve artan popülizme karşı mücadelede partilerimizin, kurumlarımızın ve Sosyalist Enternasyonal'in atabileceği en önemli adımlardan biri neoliberal ekonomik düzenin sömürdüğü insanlarımızın yanında olmak, yanında durmaktır" dedi.

Nisan'da Filistin'e gidecekmiş

Katil İsrail’i memnun etmek için 7 Ekimden sonra Hamas’a terörist diyen Özel, Nisan ayında da Filistin’e gideceğini öne sürdü.
Özel, “Hamas’ın gerçekleştirdiği saldırı sonrasında İsrail’in Gazze’de yürüttüğü operasyonlarda şu an itibarıyla 30 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini, bunun önemli bir kısmının kadınlar ve çocuklar olduğunu hatırlatmak isterim. Bu konuda geçtiğimiz kasım ayında uluslararası bir barış çağrısında bulunmuş, Sosyalist Enternasyonal'de temsil edilen ülkelerin, o ülkelerdeki sol, sosyal demokrat partilerin liderlerine bir mektup yazmıştım. Önümüzdeki nisan ayında Filistin’e bir ziyaret gerçekleştirerek dikkatleri Gazze’deki insanlık dramına çekmek istiyorum ve bu konuda önemli bir mesafe aldığımızı memnuniyetle ifade etmek istiyorum.
Önümüzdeki nisan ayındaki ziyaretten sonra Gazze’de derhal bir kalıcı ateşkesin sağlanması ve insanı yardımların geçişine izin verilmesiyle ilgili buradan önemli bir çağrıyı hep birlikte tartışmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Özel: Hamas bir terör örgütüdür
ÖNE ÇIKAN VİDEO

26 Ekim 2023’te partisinin Zonguldak İl Başkanlığını ziyaret eden Özel, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hamas terör örgütü değil kurtuluş ve mücahitler grubudur" sözlerine tepki göstermiş, “Hamas bir terör örgütüdür. Erdoğan'ın bu sözleri Türkiye açısından utanç vericidir. Reddediyoruz" demişti.

CHP 38'inci Olağan Kurultayı'nda da söz alan CHP Genel Başkan Özgür Özel konuşması sırasında "Bir terör örgütü olan Hamas” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniakit.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

654

hamas kadar başınıza taş düşsün hamas kendi halkının namusunu şerefini savunan bir kurtuluş ordusudur bir sivil asker ordusudur tıpkı kuvayı milliyedir tıpkı islami şeriatı savunan bir mücahid ordusudur cumhruiyet dönemindekiler gibidir allahın tarafını tuttuğu içinmi terörist diyorsuz alçakj dinsizler beyinsizler

Vahap Kalyoncu

Bu CHP hiç bir zaman demokrat veya sosyalist OLMADI olamaz da olsa olsa Faşist olur.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23