• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tepkiler İTÜ'de karşılık buldu! Tacizci Celal Şengör'e soruşturma açıldı

'Dışkısever prof.' olarak bilinen Celal Şengör, üniversitede kız öğrenciye yaptığı tacizi açık açık anlatmış sosyal medyada tepki yağmıştı. Vatandaşların ve okuldaki öğrencilerin de çağrısı üzerine İTÜ'den yapılan açıklamada Şengör hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yeniakit Publisher
2021-09-19 22:54:00 - 2021-09-20 01:15:53

Kız öğrencisini taciz ettiği anları canlı yayında anlatan Prof. Dr. Celal Şengör'ün görev yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şengör hakkında soruşturma açıldığını belirtti. Rektörlükten yapılan açıklamada, "Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır” denildi.

Kız öğrencisine tacizini anlatmıştı

İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepki çekmişti.

Videoda Şengör, “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” ifadelerini kullanmıştı.

İTÜ'den açıklama

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) rektörlüğü, öğrencisini taciz ettiği ortaya çıkan Prof. Dr. Celal Şengör hakkında idari soruşturma başlattığını açıkladı. İTÜ’nün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada ayrıca, soruşturma sürecinin devam ettiği belirtilirken kamuoyuna “sabırlı” olma çağrısı yapıldı.

Açıklamada, “Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır” denildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Aslan

Sarhoşken konuşmuştur.degisik şeyler yiyenler içenler bazen böyle zorbalığı.bizde böyle...........leri reklam yapıyoruz.
 • Yanıtla

Türkiye bu alanda da çok geri

ABD’ de çok ünlü bir fizik profesörü vardı: MIT’ de ders anlatan: Levin Walter: Bu adamı internette kızdırdılar, ve bir kız öğrenciye hakettiği halde vermemesi gereken bir cevabı verdi. Bunu seksüel taciz sayan üniversite yönetimi şöhretine bakmadan hocanın işine son verdi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23