• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suudi Arabistan Kralı Selman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mekke sürprizi

Yeniakit Publisher
2022-04-07 14:50:00 -
Suudi Arabistan Kralı Selman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mekke sürprizi

Suudi Arabistan medyasında yer alan habere göre; Kralı Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Mekke'ye davet etti. Habere göre Erdoğan, bayram namazını Mekke'de kılacak.

Bir dönem gerilen Türkiye ile Suudi Arabistan ilişkilerinde, son dönemde ılımlı rüzgarlar esiyor. Arap Baharı döneminde farklı kutuplara düşen iki ülke arasındaki ilişkiler, Kaşıkçı cinayetiyle birlikte daha gerilimli bir hale gelmişti. Ancak uzun bir süredir iki ülke liderleri arasında ılımlı rüzgarlar esmeye başladı.

Telefonda görüştüler

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman arasında gerçekleştirilen son telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi için "diyalog kanallarının açık tutulmasında" mutabık kalınmıştı.

Mekke'ye davet edildi

Son olarak iki ülke arasında normalleşme sürecine giren ilişkiler için Lübnan medyasından bir iddia ortaya atıldı. Tactical Report, Suud yetkililere dayandırdığı haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mekke'ye davet edildiğini söyledi.

Bayram namazını birlikte kılacaklar

Ziyarette Suudi Kralı Selman ve Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile birlikte Erdoğan'ın bayram namazını Mekke'de kılacağı yazıldı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Selim

Eder tabi. Kaşıkçı cinayeti resmen örtbas edildi. 

Y B

Kaşıkçı dosyasının iadesi için teşekkür etmek istemiştir. Bize de hac kontenjanı versin.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23