• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sözde hayvanseverlerden Mustafa Kemal'e büyük saygısızlık!

Yeniakit Publisher
2024-05-22 17:50:00 - 2024-05-22 18:04:04
Sözde hayvanseverlerden Mustafa Kemal'e büyük saygısızlık!

AK Parti'nin üzerinde çalıştığı başıboş sokak köpeklerine ilişkin yasa tasarısı, sözde hayvansever tarafından yine hedefe kondu.

Başıboş köpek sorunu kendilerini "hayvansever" diye tanımlayan çevrenin karşı duruşuyla yıllarıdr çözülemezken, toplumsal bir felakete döndü.

Yıllardır çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere başıboş sokak köpeği saldırıları sebebile onlarca can hayattan koparken, iktidar sonunda adım attı.

30 gün sonunda uyutulacak!

Adalet Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çalışmasıyla başıboş sokak köpeği sorunu çözüme kavuşturulacak.

Hazırlanan yasa tasarısına göre, her belediye, barınaklarındaki kapasite kadar köpeğin fotoğraflarını çekerek internet sitesinde sahiplendirme ilanı yayınlayacak. Her bir köpeğin sahiplenilmesi için 30 gün beklenecek. 30 gün sonunda sahiplenilmeyen köpekler enjeksiyon ile acısız şekilde uyutulacak. Öte yandan sahiplenilen sokak köpeklerinin takibi yapılacak. Sahiplendirilen hayvanların üzerine çip takılması suretiyle, hayvanları sahiplenen kişilerin denetlenmesini sağlayacak.

Sözde hayvanseverler yine harekete geçti!

Sözde hayvanseverler ise başıboş sokak köpeklerine ilişkin soruna çözüm getirecek yasa tasarısını hedefe koydu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Batı ülkelerinin de tercih ettiği "uyutma" modeli, 1932 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal tarafından da uygulanmıştı.

Mustafa Kemal, başıboş köpeklerin itlaf edilmesini içeren kanunu hazırlamıştı.

Bugün AK Parti iktidarını hedef alanların, Mustafa Kemal'in kararına da saygısızlık yapması sosyal medyanın en çok konuştuğu konular arasına girdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Leyl....

Ulkemizde insanlarin 5 yasinda cocuk kadar beyni yok. Sokak ati, sokak inegi, sokak tavugu var mi? Sokakda ya$ayan coplerden yiyen hayvan gibi yasayan insan cok, git onlari Kurtar once Ruh hastalari $imariklar!!

resat

bugünkü atatürkçüler ,yenilebilir içilebilir cinsten atatürkün mirASIYLA İLGİLİDİRLER, VER YESİN ÖRT UYUSUN CULAR,,
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23