• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son yaşananlar Şenocak Hoca'nın o sohbetini hatırlattı

Dr. İhsan Şenocak Hoca, geçtiğimiz aylarda kartel medyasının hedefi haline gelmişti. Damadın kaynanasının elini öpmesiyle ilgili bir soruya İmam-ı Azam'ın fetvasıyla cevap veren Şenocak, sözlerinden kısa kesitler yayınlanarak iftiralara maruz kalmıştı. Ankara'da yaşanan rezalet, İhsan Şenocak'ın haklılık payını ortaya koydu.

Yeniakit Publisher
2018-03-29 11:39:00 - 2018-09-09 11:55:01

 yeniakit.com.tr  İlahiyatçı İhsan Şenocak, sorulan bir soru üzerine İmam-ı Azam’ın verdiği bir fetvayı dile getirdiği için kartel medyasının hedefi haline gelmişti. Linç edilmek istenen İhsan Şenocak’ın damadın kaynanasının elini öpmesiyle ilgili açıklaması, küçük bir kesit halinde servis edilerek karalama kampanyalarına başlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşanan rezalet bir olay, İhsan Şenocak’ın haklılık payını ortaya koydu. Olay kısaca şöyle yaşandı:

Ankara’da 27 yaşındaki damat, 41 yaşındaki kaynanası ile ilişkiye girdi. Olayı öğrenen kayınbirader ve dayısı, damat ile tartıştı. Sapık damat, dayıyı öldürerek cezaevine girdi.

HÜRRİYET’İN AHLAKSIZLIĞI

Hocaların sözlerinin cımbızlanarak servis edilmesi konusunda şeytana bile ders verecek Doğan Medya, Şenocak’ın karalanmasında aktif rol oynamıştı. Doğan’ın paralı kalemşörleri, Şenocak’ı karalamak için elinden geleni yapmıştı.

Ankara’da yaşanan bu rezalet olayı ise, Hürriyet şöyle gördü:

Kaynana damat aşkı cinayetle noktalandı

Ankara’da eniştesi ve annesinin ilişki yaşadığını öğrenen oğlun tepkisi aile faciasına neden oldu.

DAMADIN SAPIKLIĞINA SÖZ YOK

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve yazarlarından Ali İhsan Karahasanoğlu, Hürriyet’in bu ahlaksızlığı hakkında şu yorumu yaptı:

Yani, bilinçaltınıza üflenen şey şu:

Damadın sapıklığı, kaynananın ahlaksızlığına söz yok..

Olayı öğrenen “oğul”un tepkisi yüzünden, “aile faciası” yaşanmış.

Oğul bu ahlaksızlığa tepki göstermese, ne güzel güllük gülistanlık geçinip gideceklermiş!

Vay ahlaksızlar vay.. Vay sapıklar vay..

Şimdi anlıyor musunuz, biz niçin Nureddin Hoca’ya hak veriyoruz?

Niçin “İhsan Hoca doğru söylüyor” diyoruz..

Her iki hocamızın da, yaptıkları uyarıların, toplumda bir karşılığı var.. Gerçekliği var.. Uyarıların amacı, sapıklıkların artmasını değil, azalmasını hedefliyor..

Uyarılar, daha ahlaklı bir toplum için..

Belki sıfırlamak mümkün değildir ama.. Sapıklıkları asgariye indirmek için.. Sapıklıklara zemin oluşmaması için.. Sapıklara fırsat çıkmaması için..

Hocalarımızı lince tabi tutanların isteği ise..

YAYINLARIYLA GENÇLERİ TAHRİK ETMEK İSTİYORLAR

Ahlaksız medyanın hedeflediği ise:

Yayınlarıyla gençleri tahrik etsinler.. Bu arada hem reyting sağlasınlar, hem para kazansınlar.. Hem de toplumda ahlaki yozlaşma yaşansın.. Her türlü sapıklığa zemin hazırlansın.. Sapıklıklar için şartlar oluşturulsun.. İradesi güçlü olanlar yine bu tür sapıklıklara meyletmez ama.. İkilem yaşayanlar.. Gelgit akıllı olanlar.. Zaten küçük bir fırsatta, imtihanı kaybedecek olanlar..

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ:

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23