• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sivas mazlumunun annesinin feryadı! "Ölmeden evladıma kavuşmak istiyorum"

27 yıldır zindanda olan Sivas mazlumu Kenan Kale’nin 69 yaşındaki annesi Fatma Kale gazetemize bir mektup göndererek, “Anayasa’nın ne olduğunu bilmeyen oğlum o Anayasa’yı yıkmaktan hapiste. Ölmeden önce evladıma kavuşup ona sarılmak istiyorum” dedi.

2020-02-06 10:28:00 -
Sivas mazlumunun annesinin feryadı! "Ölmeden evladıma kavuşmak istiyorum"

Sivas mazlumu Ahmet Turan Kılıç’ın (Ahmet Dede) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla cezasının kaldırılması diğer mazlumlara da umut oldu. Aynı davadan cezaevinde 27 senedir yatan Kenan Kale’nin annesi Gazetemiz Akit aracılığıyla sesini duyurmaya çalıştı. 27 senedir tutuklu olan Kale’nin annesi Emine Kale, Sivas mazlumu Ahmet Turan Kılıç’ın Cumhurbaşkanı kararıyla tahliye edilmesinin ardından gazetemize mektup yazarak diğer mazlumların da tahliye edilmesini istedi. Oğlunun Kırıkkale Cezaevinde hükümlü olduğunu belirten Emine Kaya, “Geçtiğimiz sene Kurban Bayramından beri evladımı göremiyorum. Rahatsızlığı olsa da ben üzülmeyeyim diye bana söylemez. Cezaevine girdiğinde nişanlıydı. Resmi nikahları cezaevinde yapıldı. Tahliye olamaması nedeniyle boşandılar. Kırıkkale cezaevinde tutuklu olarak yatıyor. Vallahi kanser hastasıyım, yerimden kalkamıyorum. 1300 lira para alıyorum, ancak harçlığını gönderiyorum, kendim gidip gelemiyorum param yetmiyor. Ne olur tahliye edilsin, edilmiyorsa da Sivas cezaevine alınsın. Maddi gücüm yok evlat hasreti çektirmesinler bana” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Aleviler aleyhine imza toplamış

69 yaşında, oldukça yaşlandığının altını çizen anne Emine Kale, okuryazarlığı olmadığı için yakınlarına mektup yazdırdığını belirterek, “Ben, Sivas Madımak Oteli Davasından dolayı 27 senedir haksız yere cezaevinde yatan, haksız yere Anayasa’yı yıkmak ile suçlanan Kenan Kale’nin annesiyim. Oğlum Kenan’ı Sivas olaylarından 9 gün sonra kendi işlettiğimiz kahvehaneden sadece ifade vermek üzere götürüldü ve bir daha çıkmadı. Oğlumun zerre kadar suçu ilgisi yoktu. Hiçbir delil olmaksızın 27 senedir yatıyor. Ne zaman çıkacağı da belli değil. O zaman Ali Baba Karakol Komiseri Mehmet Ali Bey ve 3 komşumuz kahvehanede olduğuna dair şahitlik yapmıştır. Ama 4 şahidimiz olmasına rağmen çıkamadı. Mahallede o zaman Alevilik Sünnilik olduğu için Aleviler aleyhinde imza toplamışlar. Bu yüzden içeriye alındı. Benim oğlum karakol yüzü görmemiş. Anayasa’nın bile ne olduğunu bilmeyen ama o Anayasa’yı yıkmaktan yatan şerefli, namuslu ve masum biridir. En büyük şahidimiz Rabbimdir. İşte bu yüzden sizden yardım istiyorum. Size yalvarıyorum. Bizim de sesimizi duyun ve duyurun. Size yalvarıyorum Ahmet amca gibi haksız yere yatan diğer masumlara da elinizi uzatın, yardımınızı esirgemeyin. Elinizden gelen her şeyi yapalım. Sesimizi duyurabileceğimiz her yere duyuralım” ifadelerini kullandı.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

muaviye

devir hala laikusların devri köşe başların da onlar var bir tek reis ne yapsın
 • Yanıtla

abdulmetin

Yetmedi mi? bu kadar zulüm! artık bırakılsın o insanlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı