• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya-Ukrayna savaşı sürereken Ruslardan Türkiye'yi ilgilendiren kritik karar

Yeniakit Publisher
2022-02-28 08:31:00 - 2022-02-28 10:20:04
Rusya-Ukrayna savaşı sürereken Ruslardan Türkiye'yi ilgilendiren kritik karar

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Rus turistler, küresel anlamda yaşanan belirsizlik nedeniyle bekleme kararı aldı.

Rusya'nın Ukrayna operasyonu etrafında tırmanan gerilim ve rubledeki değer kaybı ülkedeki turistik etkinliği yavaşlattı. Kommersant gazetesi yakın tarihli rezervasyonların ciddi oranda yavaşladığını yazıyor.

Gazetenin haberine göre, yakın tarihli rezervasyonlar, bir önceki haftaya kıyasla yüzde 80 oranında azaldı. Tur operatörü Delfin'den Sergey Romaşkin, satılan turların üçte birinin yakın tarihli, üçte ikisinin ise yaz mevsimine yönelik olduğunu söyledi.

Yazın düzenlenecek turların satışlarında da yüzde 25-30 oranında bir düşüş söz konusu. Rezervasyonların azalması ise paket tur fiyatlarının yükselmesini beraberinde getirdi.

Rusya Tur Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin ise piyasadaki manzararın ancak bir hafta içinde netleşeceği görüşünde. Buna göre tatilciler önümüzdeki üç-dört gün boyunca yaşananları hazmetmeye çalışacak ve yaz tatili ile ilgili nihai kararlarını bu sürenin sonunda verecek.

Kommersant'ın görüştüğü bir uçak bileti rezervasyon servisinin yetkilisi, kapanan havaalanlarının da etkisiyle ülke içi satışların yüzde 30 oranında düştüğünü söyledi.

Bu gelişme özellikle Türkiye'yi yakından ilgilendiriyor.

Türkrus

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sitting bull

...lar Turkiye ye zarar oluyor HasbunAllah

DRSN

BU SAVAŞTA NEDEN TÜRKİYE DİŞİŞLERİ BAKANIN YAPMASI GEREKN AÇIKLAMALRI FAHRETTİN ALTUN İBRAHİM KALIN YAPIYOR REİSİ ÇEVREŞLEMİŞ EMPERYALİST TİN ADAMLARI İLE DİŞİŞLER BAKANIN VE İÇİŞLER BAKANI ÜZERİNDE Bİ OYUNMU OYNUYORLAR REİS SAKIN HA SAKIN ÇEVRENDEKİ EMPERYALİSTLERİN ADAMLARI BUI İKİ DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYOR ALLAH KORUSUN HERŞEY MAHVOLUR
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23