• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Merhum Abdülmetin Balkanlıoğlu: Cenab-ı Allah, Ramazan-ı Şerif'e yamuk yapanı asla iflah etmez

Merhum Abdulmetin Balkanlıoğlu, on bir ayın sultanı Ramazan ayına ilişkin konuşmasında, yürek titreten mesajlar vermişti.

Yeniakit Publisher
2021-04-12 13:52:00 -

 Yeniakit.com.tr 

İslam alemi Ramazan heyecanını yaşarken, merhum Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun Ramazan ayının önemini anlattığı yürek titreten konuşması yeniden gündeme geldi. Balkanlıoğlu'nun konuşmasında öne çıkanlar şöyleydi:

'Birimizi bin sayıyor'

"Haddim de değil, hakkım da değil. Allah ağzımın kokusunu Misk-i Amber sayıyor. Oruçlu olduğum için uykumu namaz sayıyor. Nefes alışımız zikir sayıyor. Birimi bin sayıyor. Kur'an okumaya gidiyorum, melekler kanadını seriyor."

"Rab'bimiz 'niye?' diye soracak"

"Allah bize çok önem veriyor. Bizim için şeytanları bağlıyor. Cehennemi kapatıyor. Cenneti açıyor. Bu aydaki farklılığımızın devrim kadar olması lazım. Bize bunu soracak. 'Şeytanını bağladım. Cinleri zincirledim. Ortamı müsait hale getirdim. Her tarafa rahmet saçtım. Cennetin kapısını ardına kadar açtım. Niye?' diyecek."

'Cenab-ı Allah, Ramazan-ı Şerif'e yamuk yapanı asla iflah etmez'

"Eski Gayr-i Müslim ve Hristiyanlar, açıktan oruç yiyen çocuklarını Müslümanlara saygısızlık diye döverlerdi. Terbiyesizlik yaptıkları için. Onlar o kadar saygılıyken şimdi bizimkiler çok gevşek bir zaafın içindeler."

'Ramazan on bir ayın lokomotifidir'

"Bayram sabahına Hz. Ebubekir gibi, Hz. Ömer gibi, Hz. Osman gibi, Hz. Ali gibi çıkalım. Ramazan-ı Şerif'i hakkıyla geçiren, bayram sabahı bambaşka bir kimlikle sabahlar. Çok büyük değişiklik olur. Bütün bir yıl rahat edersin. On bir ay vagondur. Bu ay kraldır. Ne derse o olur."

'Cenab-ı Allah'ın sözü var: İftarda kullarını mutluluktan uçuracak'

"Gıybet etmeyin. Yanlış bakmayın. Her şeyin üzerine bir çarpı atın. Kendinizi İ'tikafta sayın. PeygamberimiZ (SAV) melek gibi sahabe ile konuşmazdı. Lütfen kendimize sahip olalım. Çok büyük dertlerimiz var. İyi dua edelim. Hz. Muhammed (SAV) söylüyor. 'İftarda ezan okunduğu an, Cenab-ı Allah'ın her şeyi verdiği saattir' İftar esnasında kulunu mutluluktan uçurmaya Allah'ın sözü var."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MÜSLÜMAN

İNŞALLAH bizlerde RABBİMİZ in o güzel vaadine nail oluruz birlikte güzel günler güzel şeyler yaşayacak güzel şeyler paylaşacağız her günümüz RAMAZAN AYI gibi olsun temennim budur
 • Yanıtla

Putsavar

CAAHAAPELİLERİN OLDUĞU YERDE HER TÜRLÜ KAVGA ZİNA TECAVÜZ RANT ADAM KAYIRMA TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI YEME BİRA ŞARAP KOKAİN KUMAR.... HER TÜRLÜ ZİLLET OLURRR.ŞAŞIRDIK MI?? HAYIRRR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23