Kılıçdaroğlu'ndan skandal sözler: Osmanlı olsaydı okuyamazdım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Osmanlı’nın varlığı halinde ben okuyamayacaktım ama cumhuriyet bize eşit yurttaşlığı, fırsat eşitliğini, eğitimi, aydınlanmayı getirdi" dedi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 16:29
Kılıçdaroğlu'ndan skandal sözler: Osmanlı olsaydı okuyamazdım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Osmanlı’nın varlığı halinde ben okuyamayacaktım ama cumhuriyet bize eşit yurttaşlığı, fırsat eşitliğini, eğitimi, aydınlanmayı getirdi" derken, iktidar olmaları halinde eğitimde yapacakları icraatları da sıraladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında, 7 kardeşten üniversiteye gidenin sadece kendisinin olduğunu da hatırlattı.

"OSMANLI'NIN VARLIĞINDA BEN OKUYAMAYACAKTIM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği tarafından Köy Enstitüleri’nin 78. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen "Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek" konulu sempozyuma katıldı. Anadolu’nun kuş uçmaz kervan geçmez bir köyünde doğduğunu, 7 kardeşten üniversiteye gidenin sadece kendisinin olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bana bu fırsatı sağlayan cumhuriyete ve onun kurucusuna yaşamım boyunca hep minnet duydum. Osmanlı’nın varlığı halinde ben okuyamayacaktım ama cumhuriyet bize eşit yurttaşlığı, fırsat eşitliğini, eğitimi, aydınlanmayı getirdi" diye konuştu. Kılıçdaroğlu ayrıca, iktidar olmaları halinde eğitimde yapacaklarını tek tek sıraladı.

Haber Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi 16:29

YORUM YAZ

 • YusufYusuf23 sa önce
  7 kardeşten sadece kendisi okumuş. Diğerleri niye okuyamamış? Cumhuriyet onlara eşit yurttaşlığı ve eğitimi getirmemiş mi?
 • nn2 gün önce
  OKURSUNOKURSUN GİNE OKURSUNOKURSUN AMA BİR MÜDDET SONRAEŞEK SEKİZE KADAR SAYIYIOKUYOR SA SEN MAYMUNDAN İYİSİNİYİ OKURSUN
 • AnlaAnla2 gün önce
  Okumuşsun ne yaramiştir ulan devlet haini sen hep őle kalacaksin hain
 • HamzaHamza2 gün önce
  Yazık sen bu yüzden mi okuyup da cahil kaldın vah vah vah üzüldüm. Biri okutsun şunu adam akıllı yoksa bu bigisi ile milleti telef ddecek :)))
 • MEÇULMEÇUL2 gün önce
  bre beyin yoksunu şahıs iyiki varsın iyiki bizler örnek oluyorsun yoksa nerden bilelim senin gibi bir anti zekayı
 • Ibrahim akIbrahim ak2 gün önce
  Bence de okuyamazdi osmanli maarif sisteminde seningibi denyo hemen elenir ırgat olarak tarlada çalışırdın
 • Şırnaklı Salih Şırnaklı Salih 2 gün önce
  (oku adam ol baban gibi, .... olma)yada (oku adam ol , baban gibi .... olma)bu kime çektiyse.
 • hasanhasan2 gün önce
  Cumhuriyet ten sonra bunun gibi diplomali cahiller turedi hepsi bu!
 • cemaleddincemaleddin2 gün önce
  Dogru söylüyorsun, 1- O günlerde Din agirlikli egetim vardi, senin böyle bir derdin yok. Gereokuman, 2- Bugün okumushsun haala daha cahilsin, hicbir tahsil görmüsh kültürü yok sende bay KK (kaka).Deishen brshey yok.
 • dolunay6438@gmail.com[email protected]2 gün önce
  Siz okur yazarmiydiniz? Osmanli kim Siz kim konustukca milletin gozunden dusuyorsunuz.Allah (c.c.) sizi bu milletin basina gerirmez InsaAllah.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü