• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu'ndan 'Muharrem İnce' talimatı! "Onunla ben ilgileneceğim"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin Muharrem İnce ve beraber hareket ettiği isimlerle tartışmaya girmemesini istedi.

Yeniakit Publisher
2020-08-07 11:48:00 -
Kılıçdaroğlu'ndan 'Muharrem İnce' talimatı! "Onunla ben ilgileneceğim"

Kurultaylar partisi CHP'de panik havası var. Muharrem İnce'nin yeni parti kurma çalışmaları, CHP Genel Merkezi'nde endişeye neden oldu.

İttifak hesaplarını yeniden yapmaya başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, oldukça gergin günler geçirdiği öğrenildi.

Hain ilan ettiler

Muharrem İnce, parti çalışmalarını hızla devam ettirirken CHP içerisinden İnce'ye hain damgası vuruldu.

Kılıçdaroğlu bizzat yanıt verecek

Partinin farklı kademelerinden Muharrem İnce'ye ilişkin açıklamalar gelirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bu konuda talimat geldi.

Konuyla ilgili kimsenin açıklama yapmamasını isteyen CHP Lideri, A Takımı'nın oluşturduktan sonra Muharrem İnce'ye bizzat yanıt vermeyi planlıyor.

İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Bölücü olan kim?

İstanbul ve Ankara'da yoğun görüşme trafiğinde olan Muharrem İnce, kendisine yönelik gelen eleştirilere cevap verirken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Değişime imza veren milletvekillerini, belediye başkanlarını, kurultay delegelerini dışla sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?" sorusunu sormuştu

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ömer

Partiye ömrünü adamış bir insana ince ye küfredenler bu eylemleriyle gerçek CHP’li olmadıklarını da göstermişlerdir.
 • Yanıtla

ömer

CHP’de yetişti, partinin her molekülünde görev aldı. Dört dönem Yalova Milletvekili seçildi. Grup Başkan Vekilliği görevinde bulundu. CHP’de ‘’Değişim Harekatı’’nı başlattı. Kimseden korkmadı, iki kez CHP Genel Başkanlığına adaylığını koydu. Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyarak yüzde 30.6 oranında oy aldı. Bu oy yüzdesi partinin seçimlerde aldığı yüzdeden daha fazlaydı. Aydın’a geldi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den daha fazla ilgi gördü. Muharrem İnce’yi dinlemek için alanı dolduranlar o, kürsüden ininceye kadar ayrılmadılar. Kılıçdaroğlu'nu dinleyenler ise daha ilk saatler içinde gruplar halinde alanı terk etmişlerdi. Seçim yenilgisinin faturasını Muharrem İnce’ye kestiler, onu suçladılar; ama hiçbiri onun yanında değillerdi. CHP içinde başlatmış olduğu değişim rüzgarının hedefe ulaşmaması için birileri elinden geleni yaptılar. İsteseydi bunların hiçbirine girmez, milletvekilliğinin nimetlerinden yararlanmayı sürdürürdü. Muharrem İnce’nin yeni bir parti kuracağı söylentileri birilerini çok telaşlandırmış olacak ki, bir yıl önce onun peşinden gidenlerin çoğu şimdi onu siyaset sahnesinde linç etmeye çalışıyorlar. Muharrem İnce’yi her gittiği yerde, Türkü de, Kürdü de, Lazı da, Çerkesi de, Alevisi de, Sünnisi de birlikte dinlediler, birlikte alkışladılar; ama şimdi öyle değil. Sosyal medyayı izlediğimde, Muharrem İnce’ye hakaret eden, küfür edenlerin arasında mezhepcilik yapanları görmek siyasetin kirli yüzü olarak beliriyor. Sanki bir güç butona basarak Muharrem İnce’yi karalama kampanyasına başladı. Bu bir kin mi? Bu bir nefret duygusu mu? Yoksa korkularının dışa vurumu mu? Bence, Muharrem İnce'den korkuyorlar, bu korkularını gizlemek için de "CHP’yi Böler" diyorlar. Oysa CHP Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığından bir iki yıl sonra zaten bölünmüştü. Yeni CHP'liler ile Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu gerçek CHP’liler. Mücadele de bu iki grup arasında geçiyor. Ve olaylar gösteriyor ki mücadeleyi gerçek CHP’liler kazanacak. Bunun en belirgin kanıtı da CHP’yi kullanarak saltanatlarını sürdürenlerin Muharrem İnce’nin yeni bir parti kurmasından korkanlar. Su akar yolunu bulur, tek korkuları kendi dümenlerinin bozulacak olması. Varoluşun ‘’değişmeyen tek şey değişimdir’’ kuralı bütün baskıcı unsurlara karşın hükmünü sürdürecektir; çünkü şimdiye dek hiçbir güç bunun tersini yapmayı başaramadı. Muharrem İnce yeni bir parti kursa da Atatürk’ün kurduğu CHP’ye hiçbir şey olmaz. 82 yıldır Atatürk’ü öldüremeyen her türlü güç, Atamızın kurduğu partiyi mi yok edecek. CHP’nin başına gelenler, kendi bünyesinde amip gibi çoğalan asalaklar yüzündendir. Onların da sonu yaklaşmaktadır. Partiye ömrünü adamış bir insana küfredenler bu eylemleriyle gerçek CHP’li olmadıklarını da göstermişlerdir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı