Kahraman Afgan! Teröriste tek başına karşı koyup, camidekileri kurtarmış

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde dün cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısı sırasında Linwood Camisi'nde dışarı çıkıp teröriste karşı koyan ve onu camiden uzaklaştıran cemaatten Abdül Aziz, onlarca kişinin hayatını kurtardı.

17 Mart 2019 Pazar 17:33
Kahraman Afgan! Teröriste tek başına karşı koyup, camidekileri kurtarmış

Yeni Zelanda'da Afgan göçmen Abdül Aziz,Linwood Camisi'ndeki terör saldırı sırasında saldırgana silahsız karşı koyarak onun namaz kılınan bölüme girmesini engelledi.

Birkaç yıldır Yeni Zelanda'da yaşıyor

Avustralya kamu yayıncılık kurumu ABC'nin internet sitesinde yer alan habere göre, çocukken Afganistan'tan göç eden, 25 yıldan uzun süredir Avustralya'da yaşadıktan sonra birkaç yıl önce Yeni Zelanda'ya yerleşen 48 yaşındaki Abdül Aziz, terörist Brenton Tarrant'a silahsız karşı koyarak onun namaz kılınan bölüme girmesini engelledi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 17:33

YORUM YAZ

  • The telegraph uk'de yazanlarThe telegraph uk'de yazanlar1 gün önce
    Allah razı olsun Abdul Aziz sayesinde Linwood katliamı ileri boyuta varmadı. İlk arbededen sonra terörist arabaya kaçıyor, Abdül'se arkasından kredi kart makinesi fırlatıyor; gözü dönmüş terörist it durmuyor ve dolu tüfekle geri dönüyor ve Abdül Aziz'i hedef alıyor. Abdül Aziz arabaların arasında hedef şaşırtarak mermilerden kurtuluyor. Abdül Aziz yerde bir silah görüyor ve alıp tetiği çekiyor ama mermisi bitmiş. Katil tekrar arabaya koşuyor, silah alıp dönecek. Abdül Aziz elindeki tüfeği ok ya da mızrak atar gibi ön cama atıp camı patlatınca brenton iti korkup arabasıyla kaçıyor. Abdül Aziz arkasından koşuyor. Kırmızı trafik lambasına gelen araba belli ki akan trafiği geçemediğinden u dönüşü yapıp geri yoldan kaçıyor. Her şey saniyeler içinde olup bitiyor ama o ilk saniyeler onlarca insanın hayatını kurtarıyor. Abdül Aziz kaşı koymasa caminin içi kan gölüne dönecekti. Katil başka hedefler de belirlemiş ama normal trafik polisleri sayesinde daha fazla kan dökmeye fırsat bulamadan yakalanıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019