• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İngilizler bomba detayı paylaştı: Türkiye ve Rusya süreci hızlandırabilir

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK'yı tedirgin ettiğini yazan İngiliz basını, Türkiye ve Rusya'nın ABD'nin Suriye'den gidişini hızlandıracağını belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-09-24 12:42:00 -
İngilizler bomba detayı paylaştı: Türkiye ve Rusya süreci hızlandırabilir

İngiliz basını, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin Suriye Demokratik Güçleri (SDG) adını kullanan terör örgütü YPG/PKK'yı tedirgin ettiğini yazdı.

Türkiye ve Rusya ABD'nin gidişini hızlandırabilir

ABD Başkanı Biden'ın Suriye'den ayrılmaya istekli olsa bile, Kabil sonrası eleştiriler sona erene kadar bekleyebileceği ifade edilirken İngiliz basını, "İşaretler SDG (YPG/PKK) için iyi değil. Biden, AUKUS anlaşmasıyla küresel rekabette Çin kaygısını açıkça belirtti. ABD'nin Afganistan'dan ayrılmasıyla birlikte Suriye'deki durumun da sona ermesi anlamına geliyor" yorumunda bulundu.

İsrail ve Suudi Arabistan'ın ABD'nin Suriye'de kalmasını istediği belirtilirken terör örgütü YPG/PKK'ya verilen destek nedeniyle Türkiye'nin ABD'den Suriye'nin kuzeyinden ayrılmasını istediği vurgulandı.

Türkiye'nin insansız hava araçlarıyla YPG/PKK mevzilerine yönelik operasyonlarını hızlandırdığına dikkat çekilen haberde, "Özellikle Suriye'de Türkiye ve Rusya arasındaki dinamikler önemli. Afganistan'daki gelişmelerin Suriye'de de yansımaları olabilir. Hem Rusya hem de Türkiye, hedeflerine ulaşmak için Afganistan'da gelişen olaylardan yararlanmaya çalışacak. Bu da eninde sonunda Amerika'nın gidişini hızlandırabilir" ifadelerine yer verildi.

star.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur Ahmet

Türkiye Rusya'nın yardımı ile esedi yola getirip bu Suriyeli işini çözmeli,yoksa zillet ve KK bu iş seçimden önce çözülmesin,hükümet bu Suriyeliler yüzünden seçimi kaybetsin diye çok uğraşacaktır.Esadla görüşmesinin sebebi de budur.Yani seçime kadar suriyelilerin ülkelerine gitmesini istemiyordur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23