• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hangi 2 eski bakan Davutoğlu ile birlikte?

Yeni Parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde iki eski bakanında yer aldığı belirtildi.

Yeniakit Publisher
2019-09-11 14:17:00 -
Hangi 2 eski bakan Davutoğlu ile birlikte?

 Sezai Erhan  yeniakit.com.tr 

AK Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla basın yayın araçları ile sosyal medya paylaşımlarındaki yaptığı açıklamaları örnek gösterilerek kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen ve önümüzdeki hafta ihraç edilecek eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti kurma çalışmalarına hız verdi.

Kasım ayında dilekçe verilecek

Yeniakit’in ulaştığı Davutoğlu’na yakın kaynaklar, partinin kurma çalışmalarının uzun süredir devam ettiğini, Kasım ayı içerisinde partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığına verileceğini belirttiler.

Kadro sorunumuz yoktur

Partinin kadro konusunda sıkıntısı olmadığını belirten kaynaklar, 31 Mart’a kadar Ali Babacan ekibiyle sıkı temas halinde olduklarını ondan sonra ise ayrı ayrı partileşme sürecine girildiğini ifade ettiler.

İki bakan Davutoğlu’nun programlarına katılmışlar

Davutoğlu’nun ekibi içerisinde eski Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, eski Enerji Bakanı Ali Rıza Alaboyun’un da yer aldığı ve bu iki ismin 21 Mayıs 2019’da Ahmet Davutoğlu ile birlikte Ankara Dostlar Platformunun düzenlediği programa katıldıkları bildirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur

Kadro sorunları yokmuş tabiiki olmaz öyle çok hain varki!!!
 • Yanıtla

Hiçbir sorun yok

Lider hazır. Kadro Hazır, Program hazır, Taban hazır, Seçmen hazır. Sadece sezebildiğim iki sorun var. Birincisi Erken Seçim kararının alınması. Biraz da para sorunu olmalı. Mütevazı teşkilat kurulmalı. İkinci turda iş bitirilir. Zaten seçim İmamoğlu-Davutoğlu arasında geçecek.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı