Hangi 2 eski bakan Davutoğlu ile birlikte?

Yeni Parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde iki eski bakanında yer aldığı belirtildi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 14:17
Hangi 2 eski bakan Davutoğlu ile birlikte?

 Sezai Erhan  yeniakit.com.tr 

AK Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla basın yayın araçları ile sosyal medya paylaşımlarındaki yaptığı açıklamaları örnek gösterilerek kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen ve önümüzdeki hafta ihraç edilecek eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti kurma çalışmalarına hız verdi.

Kasım ayında dilekçe verilecek

Yeniakit’in ulaştığı Davutoğlu’na yakın kaynaklar, partinin kurma çalışmalarının uzun süredir devam ettiğini, Kasım ayı içerisinde partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığına verileceğini belirttiler.

Kadro sorunumuz yoktur

Partinin kadro konusunda sıkıntısı olmadığını belirten kaynaklar, 31 Mart’a kadar Ali Babacan ekibiyle sıkı temas halinde olduklarını ondan sonra ise ayrı ayrı partileşme sürecine girildiğini ifade ettiler.

İki bakan Davutoğlu’nun programlarına katılmışlar

Davutoğlu’nun ekibi içerisinde eski Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, eski Enerji Bakanı Ali Rıza Alaboyun’un da yer aldığı ve bu iki ismin 21 Mayıs 2019’da Ahmet Davutoğlu ile birlikte Ankara Dostlar Platformunun düzenlediği programa katıldıkları bildirildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 14:17

YORUM YAZ

 • Libero Libero 4 gün önce
  Allah aşkına kim bunlar ,bu bakanları kim hatırlıyor....
 • tuncay kahvecituncay kahveci4 gün önce
  hainler .....
 • Hiçbir sorun yokHiçbir sorun yok4 gün önce
  Lider hazır. Kadro Hazır, Program hazır, Taban hazır, Seçmen hazır. Sadece sezebildiğim iki sorun var. Birincisi Erken Seçim kararının alınması. Biraz da para sorunu olmalı.Mütevazı teşkilat kurulmalı. İkinci turda iş bitirilir. Zaten seçim İmamoğlu-Davutoğlu arasında geçecek.
 • Nur Nur 4 gün önce
  Kadro sorunları yokmuş tabiiki olmaz öyle çok hain varki!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019