• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hain imzacılar Ermeni aşığı çıktı

Terör örgütü PKK’yı dağlardan kazıyan, şehirlerde de silinme noktasına getiren güvenlik güçlerimizi; imza attıkları ihanet bildirisiyle hedef alan karanlık akademisyenlerin, ‘Ermeni yalanı’ konusunda da bildiri imzaladıkları ortaya çıktı. Hain bildiriye imza koyan sözde aydınların 35’i, 2008 yılında da “Özür Diliyorum” kampanyasına destek vererek 1915 olaylarında Türkiye’nin Ermenileri katlettiği yalanını dillendirmişti.

Yeniakit Publisher
2016-01-16 07:39:00 - 2016-01-16 11:27:53
Hain imzacılar Ermeni aşığı çıktı

FARUK ARSLAN / İSTANBULHer fırsatta Türkiye aleyhindeki karalama kampanyalarında boy gösteren karanlık akademisyenlerin Ermeni yalanı konusunda da boy gösterdikleri belirlendi. PKK’yı silme operasyonlarını başarıyla yürüten güvenlik kuvvetlerinin, bölgede halkı ve çocukları katlettiği yalanını “barış bildirisi” adı altında dile getiren karanlık akademisyenler, 2008 yılında da “Özür Diliyorum” kampanyasına destek vererek 1915 olaylarında Türkiye’nin Ermenileri katlettiği iftirasına sarılmışlardı. Baskın Oran, Büşra Ersanlı, Koray Çalışkan, Sibel Özbudun, Esra Mungan ve Ali Akay gibi isimlerin aralarında bulunduğu 35 ismin hem PKK’nın hem de Ermenilerin yalanlarına sözcülük yapması, Türkiye’de ihanetin ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne seriyor.

İŞTE O İSİMLER

PKK’ya destek bildirisinde imzası bulunanlarla, Aralık 2008’de de Türkiye karşıtı “Özür Diliyorum” kampanyasında imzası bulunanlar aynı isimler çıktı. Hem hendekçilere destek bildirisine imza atıp hem de Osmanlı’nın 1915 Olayları’nda Ermenileri katlettiği yalanını öne süren sözde aydınların isimleri ve görevli oldukları kurumlar şöyle: 

Prof. Dr. Ahmet İnsel (emekli), Prof. Dr. Ali Akay-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Prof. Dr. Ayşe Erzan-İstanbul Teknik Üniversitesi (emekli), Prof. Dr. Ayşe Gözen-Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Doç. Dr. Ayşe Gül Altınay-Sabancı Üniversitesi, Prof. Dr. Baskın Oran-Ankara Üniversitesi (emekli), Prof. Dr. Betül Tanbay-Boğaziçi Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Bülent Somay-İstanbul Bilgi Üniversitesi, Prof. Dr. Büşra Ersanlı-Marmara Üniversitesi, Doç. Dr. Cengiz Aktar-Süleyman Şah Üniversitesi, Prof. Dr. Erdağ Aksel-Sabancı Üniversitesi, Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu-Marmara Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Fatma Müge Göçek-Michigan Üniversitesi, Doç. Dr. Ferda Keskin-İstanbul Bilgi Üniversitesi, Prof. Dr. Füsun Üstel-Galatasaray Üniversitesi, Prof. Dr. Günay Göksu Özdoğan-Marmara Üniversitesi, Doç. Dr. Koray Çalışkan-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Kuvvet Lordoğu-Kocaeli Üniversitesi, Prof. Dr. Leyla Neyzi-Sabancı Üniversitesi, Prof. Dr. Melek Göregenli-Ege Üniversitesi, Prof. Dr. Meltem Ahıska-Boğaziçi Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Murat Paker-İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Nil Mutluer-Nişantaşı Üniversitesi, Prof. Dr. Nilgün Toker-Ege Üniversitesi, Prof. Dr. Nilüfer Göle-Ecole des hautes études en sciences socials, Prof. Dr. Reşit Canbeyli-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Samim Akgönül, Strasbourg Üniversitesi, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı-İstanbul Üniversitesi, Doç. Dr. Semra Somersan-Boğaziçi Üniversitesi, Doç. Dr. Sibel Özbudun-Yeditepe Üniversitesi, Prof. Dr. Tahsin Yeşildere-İstanbul Üniversitesi, Doç. Dr. Zafer Yenal-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Zeynep Direk-İstanbul Üniversitesi, Doç. Dr. Zeynep Gambetti-Boğaziçi Üniversitesi. 

ERMENİ YALANLARININ MÜDAVİMLERİ

‘Ermeni Soykırımı’ yalanını her platformda savunan karanlık akademisyenlerden Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, köşe yazdığı bir gazetede sık sık Ermeni iddialarını savunuyor. “Ermeni soykırımı hâlâ kapı arkalarında konuşuluyor” ifadelerini kullanmaktan çekinmeyen Fincancı, ihanete özgürlük isteyen akademisyenler arasında yer alıyor. Köken olarak da Ermeni olduğu gündeme gelen Prof. Dr. Baskın Oran da Ermeni yalanlarının müdavimlerinden. “Özür Diliyorum” kampanyasını başlatan isimler arasında yer alan Baskın Oran, “Adının soykırım olup olmaması önemli değil, Türkler Ermeni medeniyetini yok etti” şeklindeki ifadeleriyle tanınıyor. PKK terörünün belini kıran güvenlik kuvvetlerimizi hedef alan bildiriye de imza atarak tıynetini oraya koyan Baskın Oran’ın bölücü yazıları uzun bir süre Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Radikal’de yayınlandı.

Hem PKK, hem Ermeni yalanlarının savunucularından olan bir diğer isim ise Yrd. Doç. Dr. Bülent Somay. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde görev yapan Bülent Somay, adeta her konuşmasında “Ermeni Soykırımı” tabirini kullanıyor. Son olarak “Mesele” isimli dergiye konuşan Somay, tam 10 defa “Ermeni soykırımı” tabirini kullanmıştı. Michigan Üniversitesi’nin yeminli Türkiye karşıtı öğretim görevlisi Prof. Dr. Fatma Müge Göçek de, soykırım yalanını kabul eden PKK’yı görmezden gelenlerden. Yurt dışında verdiği konferanslarda sık sık bu konuyu işleyen Göçek, hayatını sürdürdüğü ABD’den her fırsatta Türkiye aleyhinde yaptığı konuşmalarla gündeme geliyor.

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23