• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransa ikiye bölündü! Siyonizm karşıtlığı ile antisemitizm eş değer sayılacak

Fransa Ulusal Meclisi, siyonizm karşıtlığını antisemitizmle eş değer sayan yasa tasarısını onaylarken, akademisyenler siyonizm karşıtlığı ile antisemitizmin aynı şey olmadığına vurgu yaparak bir devleti eleştirmenin ''siyonizm karşıtlığı'' anlamına gelmediğini dile getirdi.

2019-12-04 08:26:00 - 2019-12-04 08:27:34
Fransa ikiye bölündü! Siyonizm karşıtlığı ile antisemitizm eş değer sayılacak

Fransa Ulusal Meclisi, siyonizm karşıtlığını antisemitizmle eş değer sayan yasa tasarısını onaylandı.

Ulusal Mecliste yapılan oylamada, siyonizm karşıtlığını antisemitizmle eş değer sayan ve herhangi bir yaptırımı olmayan yasa tasarısı, 72 "hayır" oyuna karşı 154 "evet" oyuyla kabul edildi.

Tasarıda, Uluslararası Holokost Anma İttifakının antisemitizm tanımı esas alındı.

Le Monde gazetesinde yayımlanan açık mektupta, Fransa, İsrail ve birçok ülkede görev yapan 127 Yahudi akademisyen, antisemitizmle mücadelenin önemli olduğunu, ancak siyonizm karşıtlığını antisemitizmle eş değer sayan yasa tasarısına karşı çıktıklarını belirtmişti.

Akademisyenler karşı çağrıda bulunmuştu

Akademisyenler, Fransa Ulusal Meclisine söz konusu tasarının kabul edilmemesi konusunda çağrıda bulunmuş, siyonizm karşıtlığının meşru olduğunun altını çizmişti.

Siyonizm karşıtlığı ile antisemitizmin aynı şey olmadığına vurgu yapan akademisyenler, bir devleti eleştirmenin ''siyonizm karşıtlığı'' anlamına gelmediğini kaydetmişti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, şubatta siyonizm karşıtlığının antisemitizmin modern biçimlerinden biri olduğunu ve Uluslararası Holokost Anma İttifakının antisemitizm tanımını kabul edeceğini açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

akitokuru

Hitlerin katlettiği yahudiler mazlum ve mağdur idi, SİYONİST İSRAİL İSE ZALİM-KAATİL-HİTLERDEN DAHA VAHŞİ İŞGALCİ KIYAMETE KADAR TERÖRİST....ikisini bir tutmak bir siyonist kamuflaj oyunu ve FİLİSTİNLİLERE BÖLGE HALKINA HAKSIZLIK... Fransızlar da siyonist katliamlara ORTAK OLUYOR BU YASA GİRİŞİMİYLE!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23