• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ’cü Halit Esendir’den bomba itiraf! Gülen’in darbeden haberi vardı

Yeniakit Publisher
2024-06-24 11:50:00 -

FETÖ firarisi Halit Esendir, teröristbaşı Fetullah Gülen'in 15 Temmuz hain darbe kalkışmasından haberi olduğunu itiraf etti.

FETÖ'cüler 15 Temmuz hain darbe girişimini FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in planlamadığını iddia edip Türkiye'de karışıklık bulma çabalarına devam ediyordu. Öyle ki Gülen'in hain darbe girişimi sonrası videoları internete servis edilmiş ülkede farklı bir siyasi iklim oluşturulmaya çalışılmıştı.

FETÖ firarisi Esendir'den adeta itiraf gibi bir açıklama geldi. FETÖ elebaşının hain darbe girişimini saat 3:00'da beklediğini ifade eden Esendir açıklamalarında şunları söyledi:

"Hocaefendi akşam kalkışması olduğunda. Cuma'dan çıkmışlar ABD'de saat 21:00 civarı köprüler kapatılıyor ilk haber çıkınca uçaklar uçuyor vs Ankara'da hemen arkadaşlar kapıyı çalıyorlar. Hocam Türkiye'de darbe olmuş diyorlar. Hocaefendi bir anda şaşırıyor gece 3:00'da olacağından bilgisi var. Hocaefendi bir anda Türkiye'de saat kaç diyor. 21:30 diyorlar. Bu saatte darbe olmaz bu bir oyun bu diyor. Hocaefendinin bu ifadesini duyuramadık."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Akit sürekli haber yapıyorsunuz!

Medyada çok konuşulan süleymancı lar kimler devletin içinde nüfusları varmı seçimlerde İmamoğlu ve chp lehine çalıştıkları doğru mu kim bu süleymancı lar. İbb de güçleri çıkar işleri varmı. Biz ülkemizde böyle tarikat cemaat devlet içinde devlet istemiyoruz. Devlet derhal gereğini yapmalı.

Şimdi merak ettim

Muhtemelen uzun bir konusmanin bir bolumu kesilip verilmis. Konuşmanın tamamında ne var? Darbe hala tam cozulebilmis değil malesef. Onlara oyun diyorsa var bunda bir bit yenigi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23