• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Feminist dayatma aileyi parçalıyor

8 Mart’ta sokakları karıştıran feminist grupların dayattığı İstanbul Sözleşmesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi ve 6284 sayılı sözde Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun istismar edildikçe, insanlığın geleceği aile çatırdıyor. 32 STK adil olmayan uygulamalara tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2020-03-09 09:12:00 - 2020-03-09 09:13:49
Feminist dayatma aileyi parçalıyor

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

Sözde şiddet karşıtlığı üzerinden hareket edilerek aile yapısı ile kadın-erkek kimlik ve ilişki biçimlerinin altı oyularak, sapkın kimlikler ve ilişki biçimleri doğallaştırılıp, nesil ve ırz ifsat edilmeye çalışılıyor. Türkiye Aile Meclisi Derneği, 31 STK’nın da desteğiyle feminist grupların sözde mağduriyeti ile dayattığı yasaları eleştiren bir basın açıklaması yayınladı.

Kadın değil mağdur beyanı olmalı

İstanbul Sözleşmesi’nin derhal feshedilmesi gerektiğini belirten Türkiye Aile Meclisi Gaziantep Başkanı Cengiz Diril, şunları söyledi: “Sözleşme ile her türlü cinsel sapkınlık normalleştirilmeye ve yasal koruma altına alınmaya çalışılmaktadır. Yine ‘nikâhsız’ ve ‘metres hayatı’ şeklindeki birliktelikler aile kabul edilerek zina meşrulaştırılmaktadır. Sözleşme zemininde hazırlanan 6284 sayılı kanunda ise şikâyet edip mağdur olduğunu ifade edenlerin, iddiaları ile ilgili hiçbir delil veya belge sunma mecburiyeti bulunmamaktadır. Kadın beyanı değil mağdur beyanı esas alınmalı ve mobil yargı ile taraflar 24 saat içinde dinlenilerek karar verilmeli.

Toplumsal cinsiyet sapıklığı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’ne de tepki gösteren Cengiz Diril, şöyle devam etti: “6284 nolu Yasa ve diğer mevzuat kendi aile medeniyetimize göre yeniden düzenlenmeli. Aksi halde; boşanmalar, şiddet vakaları, kadın-erkek düşmanlığı, uyuşturucu, cinayetler artacak, genç nüfus azalarak toplumumuz toplumsal barış büyük bir yara alacak. Gençlerimiz evlenemeyecek, ahlaksız olacak, nüfus yaşlanacak. Fıtrata aykırı ‘Cinsiyetsiz Toplum Projesi’ olan İstanbul Sözleşmesi’nin 80. maddesi gereğince her ülke istediği zaman, Avrupa Konseyi Genel Sekreterine yapacağı bir bildirimle bu sözleşmeyi fesh edebilecektir. 6284 yasası şiddeti cinsiyetleştirerek şiddete yol açıyor. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkılmalıdır. İftira atana iki kat ceza verilmeli. İnsanlık suçu nafaka hapsi ve çocuk haczi kaldırılmalı.

STK’lar ayağa kalktı

İstanbul Sözleşmesinin fesh edilmesini isteyen STK’lar: Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Tevhid Vakfı, Anhars Derneği, Ay-der - Davet ve Kardeşlik Derneği, Bülbülzade Vakfı, Cihan-der - Hayrat Vakfı, Cihannüma Derneği, Ensar Vakfı, Gaziantep Darül Hadis Cemiyeti, Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı, Gaziantep İHH, Gaziantep Kalem Derneği, Hasan Hoca Vakfı, Hoşgör Fatih İlim Araştırma Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İnsan ve Medeniyet Hareketi, İrfanyolu Derneği, Köprü-Der, Medeniyet Vakfı, Memur-Sen, Milli Birlik Cemiyeti, Önder İmam Hatipliler Derneği, Semerkand, Suffa-Der, Türkiye Gençlik Vakfı, Türkiye Kardeşlik Vakfı, Uşaki Vakfı, Vahdet Vakfı, Verenel-Safa Vakfı, Yedi Hilal Derneği, Yeni Dünya Vakfı ve Türkiye Aile Meclisi.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Ali Babacan'ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DAP) tam bir aile düşmanı partidir. Nasıl mı? Babacan İstanbul Sözleşmesi'ne imza attı. Yine DAP'ın Tüzüğünü hazırladığı söylenen Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Haşim Kılıç, ömür boyu nafakanın anayasaya aykırı olduğundan kaldırılmasını talep eden Yerel Mahkeme Kararını reddederek, mezara kadar nafakanın koca için ahlaki bir görev olduğunu söyleyerek süresiz nafakayı savunmuştur. İsteyen kararı, internetten araştırabilir. Şimdi karar verme zamanı Yüce Türk Milletinindir. Yüce Türk milletin yuvasını yıkan, Ailesini dağıtan DAP'dan sandıkta hesap sormak 83 milyonun görevidir. DAP'a oy vermek haramdır.
 • Yanıtla

ERSİN

FEMİNİZM SAPKINLARI
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23