• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eyleme tepki yağdı

Gazi Meclis'e üzerlerindeki düzeneklerle girmeye çalışan iki teröristin yakalanmasına ilişkin konuşan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, "Teröristlerin amacı dikkat çekmek ve kaos peşinde koşmak” dedi.

2019-05-16 10:07:00 - 2019-05-16 10:07:27
Eyleme tepki yağdı

DHKP-C’li iki teröristin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmeye çalışırken yakalanmasına ilişkin Akit’e değerlendirmede bulunan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Yakalanan teröristlerin yanlarındaki düzeneklere bakıldığında bir sansasyonel peşinde oldukları anlaşılıyor. Çünkü düzeneklerin içi boş, uçları sivriltilmiş. Dolayısıyla teröristlerin amacı dikkat çekmek ve kaos peşinde koşmak” dedi.

Mesaj vermeye çalışıyorlar

Ahmet Sorgun, şöyle devam etti: “Bitme noktasına gelen terör örgütleri kendilerince ‘yıkılmadık, ayaktayız’ mesajı vermeye çalışıyorlar. Ama milletimizin her türlü teröre karşı bir ve beraber olması bunların nefesini kesiyor. TBMM’de bulunan bütün siyasi partiler teröre karşı kesin ve net tavır koyması gerekiyor. Bu teröristler DHKP-C üyesi ve bu örgütte halk kelimesi geçiyor. Bu hainler terör peşindeyken, bizim halkımız ramazan ayında yardım peşinde, halkın adını kullanarak istismar edenler ise terör peşinde. TBMM’de yapılmak istenmesi halkın iradesine karşı yapılmak isten bir eylem. Teröristlerin ‘halk’ anlayışı halksız bir halk. Bu teröristlerin kimin adını kullandıysa dikkat edilmesi gereken bir husus.

CHP ilişkisi çok manidar!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan da şunları dile getirdi: “2 DHKP-C’li teröristin özellikle CHP Milletvekilini ziyaret edeceklerini söylemeleri çok manidar. Anlaşılan o ki teyakkuzda olmamız gerekiyor. Milletvekillerinin özellikle ziyaretçilerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bazen kapıya gelen ziyaretçi falan kişiyi ziyaret etmek istiyoruz diyor ismini yazdırıyor. Ama daha sonra bakılıyor ki o milletvekilini ziyaret etmediğinde ortaya çıkıyor. Çok dikkat edilmesi gerekiyor

Turan: Gazi meclisi, değil 2 çapulcu, sahipleri de gelse susturamaz!

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ise şu değerlendirmede bulundu: “2 DHKP-C’li teröristi TBMM’ye girmeye çalışırken yakalayan kahraman polislerimizi yürekten kutluyoruz. F-16’ların susturamadığı Gazi Meclisimizi değil 2 çapulcu, sahipleri de gelse susturamaz. Vekillerimize ve tüm Meclis çalışanlarımıza geçmiş olsun. Allah milletimizi korusun.

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23