Dilipak’tan Arınç’a ‘kozmik oda’ sorusu: Neyi amaçladın?

Bülent Arınç’ın, “Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur” sözlerine Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’dan da sert tepki geldi. Yeniakit.com.tr’ye konuşan Dilipak, “Bülent Arınç’a Ahmet Türk’ü değil, ‘kozmik oda’yı sormak lazım. Bana kalırsa üstü örtülen ‘kozmik oda’ konusu Ahmet Türk’e verdiği destekten daha önemlidir. Bülent Arınç ‘kozmik oda’yla neyi amaçlamıştır ve kimlere hizmet etmiştir.?” sorusunu yöneltti.

11 Eylül 2019 Çarşamba 13:41
Dilipak’tan Arınç’a ‘kozmik oda’ sorusu: Neyi amaçladın?

 Mehmet Özmen- Ankara  yeniakit.com.tr

Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur” ifadelerini kullanan AK Partili Bülent Arınç’a Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak tepki göstererek kendisine ‘kozmik’ sorular yöneltti.

Dilipak’tan Arınç’a ‘kozmik’ sorusu: Neyi amaçladın?

"Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ı eleştiren Abdurrahman Dilipak,Bülent Arınç’a aslında önce bunları değil, ‘kozmik oda konusu’nu sormak gerek. Bana kalırsa üstü örtülen konu bunlardan daha önemli idi. O Ankara’ya gelen bir kamyon dolusu el bombası hikayesi neydi? Maalesef ‘hafıza-i beşer nisyan ile maluldür.’ Buradan Bülent Arınç’a ‘kozmik oda konusu’nu açıklamasını istiyorum. Ankara’ya geldiğini iddia ettiğin bir kamyon dolusu el bombası hikayesinin gerçeği nedir? ‘Kozmik oda’ meselesiyle neyi amaçladın? Kimlere hizmet ettin?” diye sordu.

Bülent Arınç, 1 Mart Tezkeresi’nin kritik ismiydi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Mart tezkeresinin Meclis'ten geçmemesiyle ilgili "1 Mart Tezkeresi’nin yanındaydım, karşı olanlar bunu toplantılarımızda söylemediler. Birileri de gizli kulisler attılar. O insanları araştırır bulursunuz" şeklindeki sözleriyle Abdullah Gül ve Bülent Arınç'a göndermede bulunmasına da atıfta bulunan Abdurrahman Dilipak, şöyle konuştu:

"Bülent Arınç 1 Mart Tezkeresi’ne karşı çıkmış ve TBMM’deki oylamayı da kendisi yönetmişti. Bülent Arınç’ın ilginç tutumlarını hatırlatmakta fayda var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, ‘ya Erdoğan, ya Gül, bunlar değilse ben adayım’ demişti."

"Bülent Arınç, F.Gülen’e ailece yakın ilişkileri olan bir isim"

Bugünkü siyasi fotoğrafa bakıldığında Bülent Arınç’ın bir AK Partili olmadığına dikkat çeken Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bülent Arınç, standart bir FETÖ’cü de değil. Bu şartlarda o hep bir politik aktör olarak kalacaktır, ama kendi başına siyasi bir hareketin lideri olmayacaktır. Bülent Arınç sadece parti kurucusu değil, milletvekili, parti yöneticisi, bakan, Meclis Başkanı olarak önemli roller üslenen biri. F. Gülen ile ailece yakın ilişkileri olan bir isim. AK Parti’nin oluşumunda Erdoğan Anadolu’yu ve gençliği, Arınç gelenekçi kanadı temsil ediyordu. Ömrü boyunca siyasi tercihleri dolayısı ile, kendi ve çevresine karşı yapılanları eleştiren ve kendini müvekkilleri savunmak zorunda kalan, politik bir aktör olarak bir avukatın refleksleri açısından baktığınızda bu normal olarak görülebilir.. Hep şunu söyledik; ‘Politikacı, STK temsilcileri, gazeteci ve kanaat önderlerinin genişletilmiş eleştiri hakkı ve kamu otoritelerinin artırılmış tahammül yükümlülüğü vardır. Bu kamu düzeni, güvenlik, genel ahlak, kamu sağlığı konusunda açık ve yakın bir tehlike oluşturmadıkça böyledir.’”

“Babacan, Gül ve Davudoğlu ayrılırken, Arınç yaklaşmayı tercih etti”

HDP, FETÖ ve KHK’lılara yönelik skandal sözleriyle Türkiye gündemini meşgul eden Bülent Arınç’a yönelik Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle tamamladı:

“İlginç ve önemli bir politik figür olarak MSP günlerinden beri gündemde olan bir isim… Babacan, Gül ve Davudoğlu partiden ayrılırken, Arınç yakınlaşmayı tercih etti. Hem de FETÖ suçlamalarına rağmen. Arınç’ın hukuki, siyasi risk almadan, yalnızlığını AK Parti ile aşması onun açısından bir çıkış yolu olarak not edilebilir. Erdoğan’ın da, Partinin kuruluş aşamasındaki sacayağından 2.sini yanında tutarak aslında, geleneksel tabanı temsil eden birini yanında tutması yanında, Arınç’ın başka yere giderek karşısına geçmesi riskini devre dışı bırakmış oluyor. Arınç bir hukukçu. Polemik yaptığında sert çıkışlar yaparak kırıcı olabiliyor. Onun için kendi de, muhatapları da dikkatli olmaya çalışıyor olsa gerekir.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 13:41

YORUM YAZ

 • koray derikkoray derik2 gün önce
  akdenizde ve trakyada gelişme var mı ? kendi doğal gazımızı ve petrolümüzü bekliyoruz çıksın artık.
 • birisibirisi2 gün önce
  arınça bir şey olmaz. erdoğan eski partililer tarafından yalnız bırakılırken yeni bir düşman yeni bir muhalif istenmez.her partide çarpışan fikirler var.
 • REMZİ İNANREMZİ İNAN3 gün önce
  Kardeslerim insanlarin madden ve manen yalniz olmadiklarini unutmayalim SAN.SEREF.VE NAMUSLARINI.GURURLARINI KISA BIR OMRUN ICINDE AZDA OLSA INSANLARIN GOZUNDE KURTARABILIRLER BUNUN BIRDE ESAS DUNYASI VAR DERIM?
 • HarunHarun3 gün önce
  Adamlar ilk önce Ergenekonu ortaya çıkardılar sonra kendilerine Biat ettirdiler ve işi sulandırdılar. Allah Fetöcülerin belasını verdi. Sıra Kemalistlere geldi.
 • Mesut cem bayimaMesut cem bayima3 gün önce
  Adam dupeduz ajan olmadık yerde olmadık çıkışlar yapıyor sanki ona soranvar AKP'yi sabote ediyor yani bunu ilkokul çocuğu bile anlar belediye kaynaklarını bebek katili tecavüzcü uyuşturucu haraç adam kaçırma işleri ile uğraşan PKK'ya aktaran belediye başkanlarını mahkeme kararı ile görevden alan İçişleri bakanlığı malum partilerce CHP HDP iyi parti saadetAB hepsi birden koro halinde AKP'yi sıkıştırmaya çalışırken akp içinden tam bu sırada gezi olaylarında olduğu gibi bu zat çıkarak sanki ona soran varmış gibi ötmesi çok manidar adam hdpnin ekmeğine yağ sürdü kripto fetocu siyasi ayağı gereken yapılmalı PKK sözcüsü kefil olduğun adam PKK'nın siyasi ayağı mal oğlu mal
 • NIHAT TOPKARANIHAT TOPKARA3 gün önce
  Sayin Arinca sormak lazim;Ahmet Türkün terörlealakası yok ise aşiretinden bir sürü insan dağda, Türk askerine kurşun sıkıyor, aşiret sistemi içinde Ahmet Türk ve diğer aşiret liderleri isteseler aşiret, mensuplarını dağdan indirip devletle baristirabilecek güce sahipler, sayın arınç ahmet türk terörle bağlantılı diyebilmen için, illaki dağa mı çıkması lazım, sayın arınç insan aklı ile dalga geçme
 • Asım ÇiğlezAsım Çiğlez3 gün önce
  Kozmik Oda günlerinde,kusura bakmayın ama,hepiniz,Türk Ordusunun subaylarının,bir adresi ezberleyemeyip,Arınç'a siukast yapmak için,ellerinde adresi yazılı kağıtla Arınç'ın evini aradıklarında ve polisi görünce o kağıdı yuttuklarına inanmış ve toplumu inandırmaya çalışmıştınız, yazık.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ4 gün önce
  BÜLENT İ TANIMAYAN YORUMCU ARKADAŞLAR! BÜLENT, PAYİTAHT ABDÜLHAMİD HAN DİZİSİNDEKİ " DAMAT MAHMUT PAŞA" (Dizide ERDOĞAN IN Mesaj verdiği bölümü seyredin.) İHANET EDEN MAHMUT U İNGİLİZLERE KAPTİRMAMAK İÇİN YANINDAN AYIRMIYOR! SÜRGÜNE GÖNDERECEKTİ VAZGEÇTİ! ( Osmanlı sürgünlerden çok çekti) SÜRGÜNE GİDENLERİ HEP DUŞMAN KULLANDI.
 • ACI VE GERÇEKACI VE GERÇEK4 gün önce
  sayın dilipak ustadım siz daha iyi bilirsiniz bu zatı muhterem saman altında su yürüten zamanında rahmetli erbakan hocanın karşı çıkmasına rağmen gülü kongrede öne gülü sürmüştü şimdirde reise karsı yanındaymış gibi görünüp babacan ve davutoğlu nu öne sürdü dün bir çıban bugün iki çın ban 30 yıldır bu zatı muhteremi dinlerimbir zerre kadar çözmüş değilimbu gün ahmet türkü savunuyor yarınfetoyu pkk yı hatta deaşı savunursa şasmam
 • YusufYusuf4 gün önce
  Doğru sorular
 • Kocasolak Kocasolak 4 gün önce
  Arınç yeni oluşumlara yelken açma HAZIRLIKLARI yapıyor.
 • şenay doğanşenay doğan4 gün önce
  ırakın suriyenin afganistanın libyanın bugünlerinde payım olsa ya rab bana katından hidayet verbeni uğursuzluğumdan kurtar diye canla başla dua eder çalışırdım allaha emanet olun
 • MuratMurat4 gün önce
  Arınç bukalemun gibi .Ama bizlerin anlamadığı Reisin bu tipe neden arka çıktığıdır.Reis bir an önce bu adamla arasına mesafe koymalı. Tabanın hiç haz etmediği bu tipin reisle hayırlı bir işi olamaz.
 • Sabır ve şükürSabır ve şükür4 gün önce
  Sayın Dilipak bizleri kalemizle aydinlatiyorsunuz Rabb'im kalbinizle bakmayı eksik etmesin
 • Kalbimizle bakalımKalbimizle bakalım4 gün önce
  Sayın Dilipak kaleminizlebizleri aydinlatiyorsunuzRabb'im kalbinizle bakmayı asla ruhunuzdan almasın
 • MemetMemet4 gün önce
  Hiç birbirinizi suçlamayın, kozmik odaya girilirken hepiniz kolkolaydınız, ilker paşayı hiç biriniz dinlemedi, ikinizinde birbirinden farkı yok!
 • Yunus 16Yunus 164 gün önce
  ÇOK BÜYÜK BİR ÇIBANA NEŞTER VURDUNUZ! İNŞAALLAH SİZE BİRŞEY OLMAZ! BUGÜNE KADAR HİÇBİR GAZETECİ CESARET EDEMEDİ! HATTA MUHALİF GÖRÜNEN SOLCU YAZARLAR BİLE AK PARTİ İÇİNDEKİ ESKİ FETÖ CÜ SİYASİLER İLE UĞRAŞMIYOR! ! FETÖ ÇOK GÜÇLÜ! GÜCÜ AMERİKA DAN GELİYOR. BÜLENT AK PARTİYİ BİTİRİYOR! SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM! BU ZAT VARSA 2023 DE BİZ YOKUZ.( SULALECE 18-19 KİŞİ) BU VE BENZERLERİ 2011 DEN SONRA ZATEN OY VERMEDİLER! YAKİNDA BÜLENT YÜZÜNDEN MHP'NİN DESTEĞİDE PATLAR
 • analşılmazlaranalşılmazlar4 gün önce
  kimin eli kimin cebinde olduğu zamanı gelip rollerini oynayınca belli oluyor. erbakann mücahidlerine bak sanki geldikleri yer chp ve din düşmanlığı gibi.sanki  asıllarına rücü edip chp saflarındaki asıl koltuklarına oturuyorlar. desene yıllarca kandırıldık.
 • SinanSinan4 gün önce
  Rahmetli Muhsin yazıcıoglu ve kozmik odayıda arştırmak gerek Bu Bülent VE Abdullah örtbas etmişti gerçi onlara göre hareket etmeyen biz hainiz
 • AhmetAhmet4 gün önce
  Arınç, partile üstü, hatta siyaset üstü " büyük abi " rollerindedir, ama şahsen ben çok karanlık birisi olarak görürüm. Kozmik oda senaryosun da üzerine düşen rolün hakkını verdi. Feto olayında da aynı. AKP bu ve benzerleri ile yollarını ayırmalı.
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz4 gün önce
  Daha bekleyin 50 sene sonra sorarsınız
 • ÖmerÖmer4 gün önce
  Arınç karşı tarafta olsa ne yazar Üstad boş konuşan biri ve her konuşmada zarar veren birisi...
 • AhmetAhmet4 gün önce
  Irk ayrimina karsiyimAma musluman ve turk gibi gorunup baska emeller pesinde kosana karsiyim. 
 • KURŞUNLU YORUMKURŞUNLU YORUM4 gün önce
  Birinin çıkıp durup dururken 15 Temmuz'da başbakan olacağım demesini, olamayınca parti (İP) kurup başına geçmesini anlamış değilim. Bunun da Fetönün hain olduğunu 15 Temmuz'da anladım demesini, birilerinin anlamamasını anlamadım. Demek ki MİT TIR'ları davası, 17/25 Aralık operasyonları doğruydu, öyle mi Bülent Efendi... Bu söze rağmen hala baştacı... Sonra Fetö ile mücadele... Gidin işinize yahu... Bizimle eğlenmeyin...
 • Mert evrenMert evren4 gün önce
  Sayın dilipak yerinde soru sormuş ama geç kalmış kozmik oda ile ilgili soruda.gül le diğerlerşnşn ayrılışı ve arınç ın reşsle kalması düşündürücü.öyle mi istendi.reisin biran önce kurtulması lazım bu kiriptolardan
 • Ökgeş emmi Ökgeş emmi 4 gün önce
  Sayın Dilipak,  bu şerefli Bülent yüzünden KHKile kaç bin kişi ekmeginden oldu bınların ailesi Ak partiye oy vermemesine neden oldu dolaylı yoldan yine fetö ye çalıştı bu şerefli bülent in ÖZGÜLAGIRLIGI kisede yok
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ4 gün önce
  Bülent arınç ın ne olduğunu zaten biliyoruzda anlayamadığımız şey ak partide ne işi ver başka adammı yoktu onu anlayamıyoruz
 • DermanDerman4 gün önce
  Sayin dilipak seni Allah konusturuyor,bir turlu bu adama kabim isinmadi guven vermiyorbir seyde yanlislik var kozmik oda diyorhatirayabiliyonmu Ahmet turke sempatin var yine savunursun tivitir atmayi biliyon zaten sizleri dinlemekle uyuttunuz burda kozmik odayi unuttunuz.
 • hizipsavarhizipsavar4 gün önce
  her devrin adamı her şeye söyleyecek bir sözü var. artık birisi ona bu alemden çekilmesini söylemesi lazım. varlığı hiç bir yere fayda etmiyor çünkü.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019