CHP teröristlerin hamisi oldu

Terör örgütlerinin ortak aday ilan ettiği İmamoğlu’na eli kanlı hainlerden destek yağarken, Kılıçdaroğlu ve tayfası iktidara gelme umutlarını yasa dışı örgütlere bağladı. TBMM’de yakalanan DHKP-C’li teröristlerin CHP’li Tanal tarafından Meclis’e çağrıldığının ortaya çıkması, önceki “CHP-terör” bağlantısını hatırlattı...

16 Mayıs 2019 Perşembe 09:18

AK Parti’yi devirebilmek için seçimin neticesini değiştirecek organize hileler yapan, Kandil’in partisi HDP ile ittifak yapan CHP’nin milli güvenlik sorunu haline geldiği bir kez daha gün yüzüne çıktı. Önceki gün TBMM’ye saldırı planı yaparken yakalanan DHKP-C’li teröristlerin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından Meclis’e çağrıldığı belgesiyle ortaya çıktı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin Tanal tarafından oluşturulan randevu sayesinde giriş yaptığı bildirildi.

Kiraz’ın katilleri de CHP’yi aradı

Meclis’in kapılarını teröristlere açan CHP’li Tanal’ın son vukuatı, CHP’nin terörle ilişkisi bir kez daha gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu döneminde iyice marjinalleşen CHP, “PYD’ye ‘terör örgütü’ diyemeyenlerin hatta ‘terör örgütlerine açıkça destek verenler’in partisi haline dönüştü. 4 sene önce İstanbul Adalet Sarayı’nda şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz olayında, DHKP-C’li teröristler Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla eyleme son vermek için CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun aracı olmasını istedi. Ancak hemen sonra teröristler yine savcıyı vurarak şehid ettiler. Hikmet Sami Türk’e suikast hazırlığı içerisinde yer alan teröriste destek yine CHP’li vekillerce gelmişti. Mahkeme tarafından tutuklanan DHKP-C’li Uğurlu’nun serbest kalması için başlatılan destek kampanyasına CHP Milletvekili Ali Tolga Çandar ve Mustafa Akaydın imza attıkları ortaya çıkmıştı.

Polisin mağdur ettiği öğrenci!

DHKP-C’li Elif Sultan Kalsen, Vatan Caddesi’de bulunan İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü binasına düzenlediği saldırıda öldürülmüştü. CHP’liler daha önce Elif Sultan Kalsen’in ‘canlı bomba’ olduğu haberlerine hedef gösterildiği iddiasıyla tepki göstermişti. Sezgin Tanrıkulu, Kalsen için ‘Polis tarafından mağdur edilen öğrenci’ ifadesini kullanmıştı. Bayrampaşa’da bulunan Çevik Kuvvet otobüsüne saldıran ve ölü ele geçirilen teröristlerden Berna Yılmaz da CHP’nin kol kanat gerdiği isimlerden biriydi. DHKP-C üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Yılmaz’a geçmişte Kılıçdaroğlu, ‘parasız eğitim pankartı açtı’ diyerek sahip çıkmıştı.

‘Silahlı terörist serbest bırakılsın’

Kahvehane basıp ‘evet’çileri ölümle tehdit eden DHKP-C’li teröristin, CHP Bahçelievler Gençlik Kolları Üyesi Umut Güney olduğu belirlenmişti. Güney, geçtiğimiz Kasım ayında da gözaltına alınmış, CHP’li Barış Yarkadaş teröristin serbest bırakılmasını talep etmişti. Yine Kılıçdaroğlu, DHKP-C operasyonunda ÇHD üyesi 9 avukatın tutuklanmasına “Türkiye’de bir sürek avı başlattılar. Kenan Evren bile bunları yapmadı. Hukuk ayaklar altına alındı” diye tepki göstermişti. CHP’li İlhan Cihaner, Hüseyin Aygün ve Melda Onur da avukatların gözaltına alınmasına tepki göstermişlerdi.

Terörist değilmiş arkadaşıymış

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, PYD’ye katılıp Kobani’de öldürülen Aziz Güler isimli teröristin cenazesine katılarak gözyaşı döktü. CHP’li Tanrıkulu, PKK ve FETÖ’ye yönelik tek bir eleştiri yapmayıp, “Silahlı İnsansız Hava Araçları”yla gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen teröristlere ‘sivil’ dedi. Terör örgütlerine yakınlığıyla bilinen CHP’li Şenal Sarıhan, Afrin’de Mehmetçik’e kurşun sıkan teröristlere ‘çocuğum, şehit’ deme cüretini gösterdi. Kılıçdaroğlu, hendekçi PKK’lılara “Barikatı kuran arkadaşlar” demişti. Ekrem İmamoğlu’nun yanından ayırmadığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise PKK kurucusu terörist Sakine Cansız‘ın öldürülmesinin ardından “Ve insanlık yine kaybetti” demişti.

FETÖ’yü de koruyup kolluyorlar

FETÖ kanallarında boy gösteren Kılıçdaroğlu, FETÖ elebaşısı Gülen’in örgüt üyelerini etkilemek için yazdığı kitabı övmüştü. Kılıçdaroğlu, Erdoğan için de “Emin olun yurt dışına kaçmaktan başka bunun bir çaresi yoktur. Erdoğan için söylüyorum. Kaçsa da onu bu ülkeye getireceğiz. Yargılanacak bu, bunun kurtuluşu yok” demişti. CHP’li Mahmut Tanal da Bank Asya’nın TMSF’ye devredilmesinin ardından örgüt bankasına destek için hesap açtırmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bile değişen bir şey yok ve CHP ile kasetle gelen lideri hâlâ iliklerine kadar FETÖ’nün hizmetinde...

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 09:18

YORUM YAZ

 • dumanlıdumanlı3 gün önce
  teröre yataklığı yanlış dış politika ile pyd yi büyüten beceriksiz politikacılarda arayın. o yanlış politikalarla pyd nin tankları,zırhlı araçları,uçaksavar bataryaları 60.000 kişilik ordusu oldu.iki yıldır yakında menbice operasyon yapacağız. ölme eşşeğim yaz gelsin yonca bitsin. bu yalanları söylüyenlerin peşinden gitmekten bıkmadınızmı.
 • Hakikat: CHP’den Kurtulmak için...Hakikat: CHP’den Kurtulmak için...3 gün önce
  Reis’in bir hamlesine bakar bu terörist-sevici partiyi tarihin çöplüğüne atmak için lakin o da vaatte bulunup sonra unutuyor işte. Halbuki her seçim öncesi meydan meydan gezip “tek parti döneminde millete şöyle eziyet oldu, böyle zulmedildi” diye bağırıp duruyor. (Her seçimde kolay kolay oy toplamak için CHP hayatta kalsın istiyor heralde.) Madem CHP böyle kalleş bir yapı, açarsın Ayasofya’yı ne CHP kalır ne İsrail. Ama yok içerideki cihad düşmanı müslüman(!) kardeşlerimizi de ikna etmek lazım; ne diyorlar “Ayasofya açılırsa dolar fırlar, Yunanistan’la savaşırız.” filan falan. Ulan bunları Ayasofya’yı açmıyoruz diye yapmayacaklar mı sanıyorsunuz siz ahmaklar. Gavurun suyuna gidildiği nerede görülmüş. Ah Reis ah!
 • hizipsavarhizipsavar3 gün önce
  bu chp nin teröre yataklıktan kapatılması lazım nerde o her şeye kapatma açan anayasa mahkemesi neden bunlara göz yumuyor. kanun her şeyden üstündür adam seçmez. sonucu ne olursa olsun adalet işini yapar.
 • x yx y3 gün önce
  Teröriste kim destek veriyor kolluyor savunuyorsa milletvekili de olsa dokunulmazlığı acilen kaldırılıp teröre destekten yargılanmalı ve terör suçlarına ağır cezalar getirilmeli. Bu ülke sürekli bunlarla mı uğraşacak. Sürekli ülkeyi germeye ne hakkınız var. Tüm terör uzantıları destekçileri meclisten acilen temizlenmeli bu hususta katı olunmalı ve gevşeklik gösterilmemeli. Dağı temizler meclisi temizlemezsen terör bu ülkede bitmez. Yakalanan teröristin hakkında açılmış 13 dava bulunuyormuş terörist dışarda geziyor meclise girmeye çalışıyor.Bu nasıl iş.? Bu ülke saldım çayıra matığıyla mı yönetiliyor.?
 • kmlkml3 gün önce
  Türkiye'deki bütün kötülüklerin anasıdır bunlar kurulalı beri..
 • ahmetahmet3 gün önce
  terörü besleyen vandalları kahraman yapan sizin çöp zihniyetiniz
 • hayrethayret3 gün önce
  Şu mübarek günlerde böyle iftiralarla milleti birbirine düşman ediyorsunuz ya.... Allah sizi bildiği gibi yapsın.... Bir Allahın kulu da sormaz madem teröristler neden bizim arka bahçemiz olan YSK bunlara seçime katılma hakkı tanımış, neden haklarında soruşturma kovuşturma yok diye.
 • arifarif3 gün önce
  Hala parti olarak kendi bacağınıza sıkmaktan vazgeçmiyorsunuz. Ak partili olmayan her topluluğa terör örgütü, herkese terörist demeye devam ettikçe size olan destek her gün daha da azalacak. Millet, halk şişti artık. Bıktı bu tutumdan, dün dost dediğinize bugün düşman demenizden öylesine gına geldi ki, yarın da yok o aslında "Sayın Öcalan" veya yok o aslında "Hoca Efendi" demeyeceğinizin garantisi yok. Halk yıldı artık bu yanar dönerlikten.
 • orak çekiçorak çekiç3 gün önce
  terör örgütleri siyonist ve haçlıların türkiye içindeki askerlerleridir, bunların siyasi partileride vardır.
 • Ali KOÇAli KOÇ3 gün önce
  yahu bir ... olup gidin....
 • ihsanihsan3 gün önce
  chp terörist parti fetö cü pkk lı değilmi ulusal tehlike chp emniyet sabvcılar mit dikkat mani olun
 • ......3 gün önce
  CHP'ni kendisi ne?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?
 • SelimSelim3 gün önce
  CHP ve HDP terör bağlantıları yüzünden kapatılmalıdır. İkisi de bu ülkeye zulüm.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 3 gün önce
  CHPKK, Tam Bir Terör Ve Fetö Partisi Oldu Kapatılmalıdır.
 • DavutDavut3 gün önce
  Bırakın şimdi CHP "teröristlerin hamisi"ni, CHP teröristin kendisi.
 • sonersoner3 gün önce
  kendi tezlerini meşruymuş gibi göstermek için ayak oyunları yapıyorlar, dertleri meclisi itibarsızlaştırıp çalıştırmamak, böylece diktatör kavramını pekiştirmeyi hedefliyorlar, AKP bu konuda çok hassas ve dikkatli olmalı...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019