• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP teröristlerin hamisi oldu

Terör örgütlerinin ortak aday ilan ettiği İmamoğlu’na eli kanlı hainlerden destek yağarken, Kılıçdaroğlu ve tayfası iktidara gelme umutlarını yasa dışı örgütlere bağladı. TBMM’de yakalanan DHKP-C’li teröristlerin CHP’li Tanal tarafından Meclis’e çağrıldığının ortaya çıkması, önceki “CHP-terör” bağlantısını hatırlattı...

2019-05-16 09:18:00 - 2019-05-16 10:19:00

AK Parti’yi devirebilmek için seçimin neticesini değiştirecek organize hileler yapan, Kandil’in partisi HDP ile ittifak yapan CHP’nin milli güvenlik sorunu haline geldiği bir kez daha gün yüzüne çıktı. Önceki gün TBMM’ye saldırı planı yaparken yakalanan DHKP-C’li teröristlerin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından Meclis’e çağrıldığı belgesiyle ortaya çıktı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin Tanal tarafından oluşturulan randevu sayesinde giriş yaptığı bildirildi.

Kiraz’ın katilleri de CHP’yi aradı

Meclis’in kapılarını teröristlere açan CHP’li Tanal’ın son vukuatı, CHP’nin terörle ilişkisi bir kez daha gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu döneminde iyice marjinalleşen CHP, “PYD’ye ‘terör örgütü’ diyemeyenlerin hatta ‘terör örgütlerine açıkça destek verenler’in partisi haline dönüştü. 4 sene önce İstanbul Adalet Sarayı’nda şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz olayında, DHKP-C’li teröristler Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla eyleme son vermek için CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun aracı olmasını istedi. Ancak hemen sonra teröristler yine savcıyı vurarak şehid ettiler. Hikmet Sami Türk’e suikast hazırlığı içerisinde yer alan teröriste destek yine CHP’li vekillerce gelmişti. Mahkeme tarafından tutuklanan DHKP-C’li Uğurlu’nun serbest kalması için başlatılan destek kampanyasına CHP Milletvekili Ali Tolga Çandar ve Mustafa Akaydın imza attıkları ortaya çıkmıştı.

Polisin mağdur ettiği öğrenci!

DHKP-C’li Elif Sultan Kalsen, Vatan Caddesi’de bulunan İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü binasına düzenlediği saldırıda öldürülmüştü. CHP’liler daha önce Elif Sultan Kalsen’in ‘canlı bomba’ olduğu haberlerine hedef gösterildiği iddiasıyla tepki göstermişti. Sezgin Tanrıkulu, Kalsen için ‘Polis tarafından mağdur edilen öğrenci’ ifadesini kullanmıştı. Bayrampaşa’da bulunan Çevik Kuvvet otobüsüne saldıran ve ölü ele geçirilen teröristlerden Berna Yılmaz da CHP’nin kol kanat gerdiği isimlerden biriydi. DHKP-C üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Yılmaz’a geçmişte Kılıçdaroğlu, ‘parasız eğitim pankartı açtı’ diyerek sahip çıkmıştı.

‘Silahlı terörist serbest bırakılsın’

Kahvehane basıp ‘evet’çileri ölümle tehdit eden DHKP-C’li teröristin, CHP Bahçelievler Gençlik Kolları Üyesi Umut Güney olduğu belirlenmişti. Güney, geçtiğimiz Kasım ayında da gözaltına alınmış, CHP’li Barış Yarkadaş teröristin serbest bırakılmasını talep etmişti. Yine Kılıçdaroğlu, DHKP-C operasyonunda ÇHD üyesi 9 avukatın tutuklanmasına “Türkiye’de bir sürek avı başlattılar. Kenan Evren bile bunları yapmadı. Hukuk ayaklar altına alındı” diye tepki göstermişti. CHP’li İlhan Cihaner, Hüseyin Aygün ve Melda Onur da avukatların gözaltına alınmasına tepki göstermişlerdi.

Terörist değilmiş arkadaşıymış

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, PYD’ye katılıp Kobani’de öldürülen Aziz Güler isimli teröristin cenazesine katılarak gözyaşı döktü. CHP’li Tanrıkulu, PKK ve FETÖ’ye yönelik tek bir eleştiri yapmayıp, “Silahlı İnsansız Hava Araçları”yla gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen teröristlere ‘sivil’ dedi. Terör örgütlerine yakınlığıyla bilinen CHP’li Şenal Sarıhan, Afrin’de Mehmetçik’e kurşun sıkan teröristlere ‘çocuğum, şehit’ deme cüretini gösterdi. Kılıçdaroğlu, hendekçi PKK’lılara “Barikatı kuran arkadaşlar” demişti. Ekrem İmamoğlu’nun yanından ayırmadığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise PKK kurucusu terörist Sakine Cansız‘ın öldürülmesinin ardından “Ve insanlık yine kaybetti” demişti.

FETÖ’yü de koruyup kolluyorlar

FETÖ kanallarında boy gösteren Kılıçdaroğlu, FETÖ elebaşısı Gülen’in örgüt üyelerini etkilemek için yazdığı kitabı övmüştü. Kılıçdaroğlu, Erdoğan için de “Emin olun yurt dışına kaçmaktan başka bunun bir çaresi yoktur. Erdoğan için söylüyorum. Kaçsa da onu bu ülkeye getireceğiz. Yargılanacak bu, bunun kurtuluşu yok” demişti. CHP’li Mahmut Tanal da Bank Asya’nın TMSF’ye devredilmesinin ardından örgüt bankasına destek için hesap açtırmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bile değişen bir şey yok ve CHP ile kasetle gelen lideri hâlâ iliklerine kadar FETÖ’nün hizmetinde...

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23