Seçim 2019 Sayfası

Çakal Carlos yazdı! 'Türkiye'ye Amerikan Tuzağı'

Müslüman olmadan önce tüm dünyada 'Çakal Carlos' olarak bilinen Salim Muhammed, Baran Dergisi'nde bu hafta, ' Türkiye’ye Amerikan Tuzağı' başlıklı bir yazı kaleme aldı

10 Ocak 2019 Perşembe 12:18
Çakal Carlos yazdı! 'Türkiye'ye Amerikan Tuzağı'

Baran Dergisi'nde yazan Salim Muhammed (Nam-ı diğer Çakal Carlos), kaleme aldığı 'Türkiye’ye Amerikan Tuzağı' başlıklı son yazısında, gündemi sarsacak tespitlerde bulundu.

İşte Çakal Carlos'un o yazısı..

TÜRKİYE’YE AMERİKAN TUZAĞI

2019 senesinin Türkiye’deki ve dünyanın çeşitli yerlerindeki tüm gönüldaşlarıma hayırlar getirmesini temenni ediyorum, Suriye’nin, Irak’ın tüm İslâm âleminin ve hususiyetle Türkiye’nin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum. Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyor; fakat bazen hatalar yapıyor. Hainler tarafından öldürülmek istendi, Allah onu korudu, sağlığı iyi ve hâlâ hayatta. Hayatı her zaman tehlikede. Kendisini, Türk halkını ve Türkiye’deki diğer insanları iyi korumalı. 2018 yılında Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nu kaybettik; Allah’ın rahmetine kavuştu. Yıllarca mücadele etti, mücadelesini devam ettirecek ve zafere ulaşacağız.

Geçtiğimiz hafta Trump’ın Suriye’den çekilme kararı ile alakalı konuşmuştum. Trump’ın bu kararı orduda bazı generaller tarafından protesto edildi, savunma bakanı görevinden ayrıldı. Bölgede inisiyatifi Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi zenginlerin eline bıraktı. Ve de Türkiye’nin... Türkiye, Suudi Arabistan yahut BAE gibi zengin değil; fakat fakir bir ülke de değil ve Erdoğan’la birlikte iyi bir konuma geldi.

Enteresan şeyler yaşanıyor. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en büyük ve zengin emirlik. Büyüklüğü topraklarından dolayı değil, Dubai ticaretiyle, turistik özelliğiyle çok iyi bilinen ve BAE denilince ilk akla gelen yer. Fakat BAE’nin başkenti Abu Dabi... Abu Dabi yönetimi tam yedi yıl sonra Şam Büyükelçiliği’ni yeniden açtı. Bunu niçin çok hızlı bir şekilde yaptılar? Suriye ve Irak’taki problemlerin ortaya çıkmasında önemli bir rolleri var. Suriye halkının zararına savaştılar. Suriye’de hükümet sisteminin değişmesi ve daha demokratik bir rejim kurulması için çalışırken bugün bir anda Suriye Devlet Başkanı Esed’in yanına geçtiler.

Suriye rejimi, Türkiye’nin bölgesine doğru yaklaşmaya başladı, orduyu hazır tutuyor. Esed, daha önce Kürtlere bir takım haklar verdi. Suriye Kürtleri Türkiye orijinlidir. Türkiye de ilerlemeye devam ediyor. ABD askerleri de çekilme kararına rağmen hâlâ oradalar, daha çekilmeye başlamadılar. Irak’ta Amerikan Özel Kuvvetleri hâlâ mevcut, ayrıca Fransa’nın da bölgede askerleri var. Ayrıca bölgede birçok ajan da var. Türkiye’nin oraya muhtemel bir operasyonunda, Kürtlerle beraber bu güçler orayı savunacaktır. Orada bir çatışma çıkacak gibi görünüyor ve bu da çok büyük bir tehlike anlamına geliyor.

ABD, Suriye’den çıkma zamanlamasıyla Türk hükümetinin kucağına bir bomba bıraktı. Trump bu kararı kendi çıkarları için aldı; ama bu hâliyle karar Türkiye’ye karşı alınmış bir karar gibi görünüyor. Türk-Amerikan ilişkilerinin tarihine baktığımızda, Kore Savaşı’ndan bu zamana ufak sürtüşmelere rağmen Ankara hükümetleri ABD ile hep iyi geçindi; şimdi ise Amerikan ajanı olmayan bir hükümet var. Kadim dünyanın merkezinde, halkı tarafından seçilmiş, İslâmcı bir lider ve hükümet var. Ona karşı yürütülen tüm operasyonlar, öldürme teşebbüsleri ve manipülasyonlar başarısız oldu. Şimdi onun için Suriye’nin kuzeyinde bir tuzak kuruldu. Umuyorum bu tuzağa düşmez.

Orada bulunan Kürtler yanlış bir savaşın içinde ve Kürtlere karşı Türkiye’nin yürüteceği bir savaş da bu şartlar altında yanlış bir savaş olacak. Kazananı olmayan bir savaş olacak. İdeolojik farklılıklara feda edilemeyecek bazı şeyler vardır. Bu savaş yapılsa bile sorun sürecektir. Üzerinden yüz yıl geçmiş olmasına rağmen bölgedeki çatışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Bugün yine o dönemle aynı şartlar içerisindeyiz. Neler olacağını göreceğiz.

Trump’ın çekilme kararına ordudaki emperyalistler tarafından karşı çıkıldı. Bugün Suriye’de ve Irak’ta yaşananların müsebbibi de bunlar. Aslında tek amaçları da İsrail’in güvenliğini sağlamak, İsrail’i kurtarmak. Trump bu sebeple, hem Cumhuriyetçi, hem de Demokrat Parti’deki düşmanları tarafından Rusya ile alakalı bir takım komik ithamlarla köşeye sıkıştırılmak istendi; fakat o bunların üstesinden gelecek kadar akıllı olduğunu gösteriyor. Zengin ve popüler bir adam. ABD’deki fakir beyaz insanlar tarafından destekleniyor ve hatta bazı siyahîler tarafından da seviliyor. Amerika içerisinde Afrika kökenli siyahilerin yanı sıra, Meksikalılar, Porto Rikolular, Kübalılar ve birçok milletten insan var. Göçler hâlâ devam ediyor.
Trump, göçmen karşıtı politikalarla fakir Amerikalıların haklarını müdafaa ediyor. Bu sebeple fakir halk onla gurur duyuyor. ABD-Meksika sınırında ABD’ye geçmek isteyenler için üzgünüm; ama şu an burası legal bir sınır ve Trump’ın illegal geçişleri engelleme hakkı var.

Öte yandan, CIA ve diğer ABD birimlerinin Güney Amerika’daki operasyon ve manipülasyonları devam ediyor. Esasında ABD, her yerde, herkese saldırıyor. Venezüella’nın saldırı altında olması buna örnek.

Suriye’de barışın yavaş yavaş tesis edildiği yönünde bir görüntü ile karşı karşıyayız. Arka planda neler yaşandığını ise tam olarak bilemiyoruz. Beşar Esed kalacak gibi görünüyor. Ne yazık ki bugüne kadar emperyalistler ve onların bazı Müslüman ajanları tarafından yaptığı manipülasyonlarla savaşlar yaşandı. Suudi Arabistan’ın hadiselerdeki dahli malûm, elbette onların arkasında da İsrail’in müdahalesi var. İsrail hep Suriye’de müdahildi. Niçin? Çünkü Suriye rejimi hep İsrail’in karşısındaydı. İsrail karşıtlığı dolayısıyla toplumu tarafından da destekleniyordu; bu durum İsrail için tehlikeliydi.

Tercüme: Faruk Hanedar
29.12.2018

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ocak 2019 Perşembe 12:18

YORUM YAZ

 • BARIŞBARIŞ3 ay önce
  KÜRT İLE TÜRK MÜSLÜMANDIRKARDEŞTİR BERABER SAVAŞTILAR ŞİMDİ SADECE BİR BİRİYLE SAVAŞIYORLAR BUNA BİR SON VERMEK GEREKİYOR ARTIKATALARIMIZ EDİRNEDEN KARSA KADAR BU TOPRAKLAR İÇİN CAN VERDİLERAMA ŞİMDİ SIRT SIRTA VEREN ATALARIN ÇOCUKLARI KAFİRLER YÜZÜNDENBİR BİRİNE DÜŞECEK YAPMAYALIMİZİN VERMEYELİM KAFİRİN GÜLMESİNE
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer3 ay önce
  Güzel..yazmış..doğrusu..Selamlar.
 • AlperAlper3 ay önce
  ABD bize kazık atmaaz,stratejik ortak,ayrıca BOP eşbaşkanlığı falan mı ne vardı.Biz asla kandırılmadık ve kandırılmazız,Sarayda o kadar danışman,istihbarat varken.Kandırıldık,kuçağımıza bomba bırakıldı falan diyenler bize hakaret etmiş olmaz mı?Zaıen adam ,Salih diye birinden bahsediyor,O da kimdi?
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 3 ay önce
  Türkiye Bu Tuzaklara Karşı Dikkatli Olmalıdır. Hiç Şüphesiz ki.
 • halil45halil453 ay önce
  vaybe adam dogru tesbitlerde bulunmus, cakala helal olsun
 • Ahmed GaribanAhmed Gariban3 ay önce
  Palavra!İsrail'e,Golan tepelerini de işgal altında tuttuğu halde Suriye tarafından bir kurşun dahi atılmamıştır.Suriye rejimi İsrail için asla bir tehdit olmamıştır! Ancak büyük iseail projesini hayata geçirmek için Suriyenin parçalanması gerekmektedir!! Yoksa DAEŞ ve Suriye rejiminin İsraile karşı bir tehdidi bulunmamaktadır!!
 • TespitTespit3 ay önce
  Proje çakalı... Nasıl da inceden doldurmuş mesajları yazısına. Tespite bak; "Kürtlere karşı yapılacak bir savaş..." Af buyur, kime karşı? Adını değiştirmiş ama çakallığa devam...
 • Sina SALIKSina SALIK3 ay önce
  Milli görüşçüyüm diye gezen bir sürü alavere dalavere sızma adam türedi iş dünyasında. Buna dikkat edilmesi lazım. Milli görüş bitirilmeye çalışılıyor. Sağlam bir tuzak kuruluyor gibime geliyor 3-5 sene sonrası için.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE3 ay önce
  "Suriye rejimi hep İsrail’in karşısındaydı" şimdi bu cümle doğru mu? sahi yazının sonundan başına dönecek olursak zeytin dalı operasyonu sırasında abd ,fıransa, ...diğerleri orada değil miydi? yani yazıda doğru bilgi yok pekiii bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. bu yazıda doğru ne dubai Abu Dabi yönetimi tam yedi yıl sonra Şam Büyükelçiliği’ni yeniden açtı. (yani deaşa, pkk ya ve daha bir çok terör grubuna para akacak demek.) bu gün Suriye ye sahip çıkma zamanı terörden temizlemez isek terör bize gelir.
 • Rasim DUMANRasim DUMAN3 ay önce
  Bu adam sûret-i Hak'tan görünüyor amma, çok sinsî ve "zehirleyici" ifâdeleri var : 1. TÜRKİYE'nin, "Suriyeli Kürtlere" saldıracağını iddiâ ediyor. Bu ifâdenin, John BOLTON'un sözlerinden ne farkı var? 2. TÜRKİYE'nin, SURİYE'ye girmesinin doğru olmayacağını, girse bile netice alamayacağını, oradaki "herkesin" TÜRKİYE'ye karşı koyacağını iddiâ ederek, "aba altından sopa gösteriyor". 3. İSRAİL ve ESED'in, birbirlerine düşman olduklarını iddiâ ediyor ki, durum bunun tamamen tersidir. İSRAİL; ESED'e bir zarar gelmesini kat'iyyen istemiyor. Binâenâleyh, bu "ÇAKAL KARLOS"un hakikaten bir "CIA Çakalı" olduğu anlaşılıyor. Editörümüzün de dikkatlerine sunarım. Selâm ve dua ile.
 • mazlummazlum3 ay önce
  elin çakalı bilegörmüş gerçeğide bizim çakallardoları poşeti bahane ediyor halen israil yarın birgün çökecek tepemize haberleri yok
 • mert memetmert memet3 ay önce
  Küfre sapanlar, seni tutup bağlamaları yahut öldürmeleri ya da yurdundan çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kurarlar, Allah da tuzak kurar. Ama Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.ENFAL-30 ayetbize ameraikan tuzağı vız gelir Allah tuzaklarını başlarına çalsın inşaALLAH
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Kazanan Irail ve masonik Bati gücleri olacak, zira Türkiye Suriye ve Iran ile catistirilacak bölgenin gücü bir birine karsi kullanilacak. Zaten bastan beri Nato ve iblisin ordusunun hedefi bu idi. Neticede yorgun deüsen ve bitab düsen Suriye, Türkiye ve Iran isgal edilecek ve parcalara bölünecek ve büyük israil kurulacak. Eger Türkiyenin basinda akli selim politika yapan birileri var ise bölgede anti emperyalist olan ve itrail icin en büyük tehlika arz eden Suriye ve iran ile birlikte hareket eder ve Bati taseronu PKK,PYD ve hatta ABD, Fransiz askerlerini bögede hezimete ugratir. Bu millet Suriyedeki ve Iran daki kardeslerine karsi savasmayacak bunu iyi bilin. Türkiye Suriye ile kordineli bir sekilde PKK, PYD ve YPG yi tost gibi eritmeli orada, aksi takdirde Suriye PKK ile mecbur durumda kalacaktir müzakere masasina oturmayi ve bu PKK denilen it sürüsüne mecbur kalacak otonom bir bölge vermeye. bizim müslümanlarin kanayan yarasi Filistin, afganistan, yemen ve arakan da, !!!!!suni ve uydrma bir Suriye ihtilafi yapan joni lerin oyununa gelmeyelim tekrar lütfen!!!!!Carlos senin gibi bir liderimizin olmadigina cok üzülüyorum. Adin Cakal ama inanki yüregin aslan. Tesekkürler güzel dinimiz islami sectigin icin.
 • a.hamita.hamit3 ay önce
  Eğer tercüme hatası değilse "Kürtlere karşı Türkiye’nin yürüteceği bir savaş " tabiri malum batının kullandığı bir argüman ve bu yazıda da aynısı söyleniyor. Beyler biz oraya KÜRTLER le savaşmaya değil onları da korumaya gidiyoruz. Bunu iyi anlayıp iyi anlatmamız lazım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019