• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Boğaziçi Üniversitesi'nde LGBT bayrakları açıldı

Yeniakit Publisher
2021-01-06 16:37:00 - 2021-01-06 21:49:27

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Prof Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını protesto eden ve aralarında birçok terör örgütü üyesinin de bulunduğu öğrenciler 'katil polis' sloganı ve terör marşlı halayların ardından metallica müziği eşliğinde LGBT bayraklarıyla dans etti.

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Rektörü olarak atanması üzerinden kaos çıkarma çabaları hız kesmeden devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi'nde devam eden provokatif eylemlere LGBT üyeleri de kafa sallayarak eşlik etti.

Boğaziçi Üniversitesi'nde provokasyon

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak Melih Bulu'nun atanmasının ardından olayı provoke etmek isteyenler ortaya çıktı.

Gözaltına alınanların çoğunun öğrenci olmadığı ve MLKP üyesi oldukları belirlendi. HDP ve CHP'lilerin desteğini arkasına alan eylemcilere, LGBT üyeleri de katıldı.

LGBT bayraklarıyla dans ettiler

LGBT üyeleri, hard rock müzik türünü beğendiğini ve Metallica dinlediğini söyleyen rektör Metin Bulu’yu, Metallica’nın ‘Master of Puppets’ şarkısıyla kafa sallayarak protesto etti.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Rektör Prof Dr. Melih Bulu'nun açıklaması

Dün canlı yayında yaptığı açıklamada Prof. Dr. Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi'ni dünyada ilk 100'e sokma hedefinin olduğunu söylemişti.

Melih Bulu şu şekilde konuştu:

"Ben hard rock Metallica dinleyen bir rektörüm. Bu kültürle ilgili en ufak bir şey düşünmüyorum. Ama hocalarımızla mutlaka güncellemeleri yapacağız.

Diğer taraftan ilk 100 hedefim var benim. Herkes '4 senede Boğaziçi'ni ilk 100'e sokamazsın' diyor. Yaparım, bu konuda iddialıyım. Şu anda 600'de. Burada da işin matematiğini iyi bilmek lazım. Akademik alanda, strateji alanda benim yayınlarım, atıflarım fena değildir. Bizim alanda dergiler daha sınırlıdır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

LGBT, yok bilmem ne örgütünü araya katarak Boğaziçi öğrencilerinin haklı taleplerini itibarsızlaştıramazsınız!

Putsavar

chpti+ işte tam da budur. mezhepçi ve sapık akımları birleştiren mikrop bir oluşum
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23