• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe'ye saldıranlar kim?

Boğaziçi Üniversitesi önündeki protestolar sırasında bir grup Kabe fotoğrafını yere serdi. Bu hakareti yapanların kim olduğu, haklarında soruşturma başlatılıp başlatılmadığı merak ediliyor. Kabe fotoğrafına kim hakaret etti?

Yeniakit Publisher
2021-01-30 10:35:00 -
Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe'ye saldıranlar kim?

Boğaziçi Üniversitesi önünde süren protestolar sırasında bir grup Kabe fotoğrafını yere serdi. Yapılan bu hakarete milyonlarca kişi sessiz kalmadı. Milyonlar tepkilerini sosyal medyadan duyururken bu sapkınlığı kimin yaptığı ise merak konusu oldu. Peki, Boğaziçi’nde Kabe’ye kim hakaret etti?

Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe'ye saldıranlar kim?

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafını yere serenlerin LGBT’li bir grup sapkın olduğu ortaya çıktı. Konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından, “Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı” açıklamasını yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bulu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bir grup kendini bilmez tarafından İslamiyetin kutsallarına saldırı hiç bir şekilde kabul edilebilir değildir. Bunun Boğaziçi değerlerinde asla yeri yoktur. Bu şuursuz saldırıdan sorumlu olanlar hakkında kapsamlı soruşturma başlatılmıştır" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, " Boğaziçi Üniversitesi’nde sapkın bir grubun kıblemiz Kabe’ye yaptığı saygısızlığı kınıyoruz. Kabe insanlık değerlerinin zirvesidir. Hiçbir çirkinlik Kabe’ye zarar veremez. Bilimin ve değerlere saygının hakim olması gereken üniversitede gerçekleşen bu eylem bir provokasyondur. Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin müstesna bir değeridir. Nefret yüklü ve sapkın eylemlerin Boğaziçi Üniversitemize gölge düşürmesine herkes karşı koymalıdır.Kıblemiz Kabe’ye karşı gerçekleşen bu saygısızlığa en başta, değerlere ve inançlara saygı duyan Boğaziçili gençlerimizin  karşı duracağına ve bu alçakça girişimi reddedeceğine inancımız tamdır. Kıblemize dönük çirkin eylem vicdanlarda  mahkum olmuştur. Nefret suçları sadece bir inanca karşı değil tüm insanlığa karşı işlenen suçlardır. Bu provokasyona dair yürütülen yasal soruşturmanın takipçisi olacağız.Kabe, tüm insanlık değerleri için yüceliğin ve emniyetin sembolüdür. Kabe, ebediyyen hürmet görecektir. Kabe’ye hürmetsizlik edenler sadece kendilerinin insanlıktan uzak olduklarını beyan etmiş olurlar” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Konyali dede

Atalarimiz ne güzel soylemiş.GEBERECEK IT CAMI DUVARINA PISLER.
 • Yanıtla

BİZANSIN KAHPE ÇOCUKLARI

İslam Ordusunun ayaklarına sarılan, medet isteyen Kilisenin veledi zina artıkları bedeniniz Fatih'in emaneti İstanbul'da olsa da ruhunuz hala başka yerlerde. MUŞLUADAM
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23