• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan suç duyurusunda bulunmuştu! Skandal dergiye bakın ne yaptılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Le Point'e '2019 Büyük Ödülü' verildi.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 11:52:00 -
Başkan Erdoğan suç duyurusunda bulunmuştu! Skandal dergiye bakın ne yaptılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Le Point'in Ekim nüshasına, Fransa Dış Haberler Derneği'nin '2019 Büyük Ödülü' verildi. Le Point'a verilen ödülde, 'Türkiye'nin Suriye'yi işgaline dair cesur ve titiz haberi ile basın özgürlüğü tehdit altında olan Kürtlerin kaderi için' ifadeleri yer aldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Franssız haftalık siyasi-haber dergisi Le Point'in Ekim nüshasına, Fransa Dış Haberler Derneği'nin '2019 Büyük Ödülü' verildi.

Le Point'a verilen ödülde, "Türkiye'nin Suriye'yi işgaline dair cesur ve titiz haberi ile basın özgürlüğü tehdit altında olan Kürtlerin kaderi için" ifadeleri yer aldı. Ödülün üzerinde Erdoğan'ın haklarında suç duyurusunda bulunduğu derginin yayın direktörü Etienne Gernelle ve yazarı Romain Gubert'in isimleri yer aldı.

Ödüle layık görülen kapakta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asker selamı verdiği bir resmin üzerinde "Etnik temizlik Erdoğan'ın metodu: Yok edici" ifadeleri yer alıyordu. Derginin içinde ayrıca Erdoğan ve Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği 'Barış Pınarı Harekâtı' hakkında bir makale yer alıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na dergiyle ilgili suç duyurusu dilekçesi verdi. Dilekçede Erdoğan'a "aleni şekilde hakaret edildiği" ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın da dergiye tepki göstererek, "Cezayir, Gabon, Moritanya, Senegal, Gine, Kongo, Tunus, Komor Adaları, Madagaskar, Cibuti, Mali, Benin, Çad ve Fas'ı sömürgeleştiren, binlerce insanı katleden ve köle ticareti yapan, Rwanda katliamını izleyen Fransa… Ve ‘etnik temizlik' iftirasını atan bir Fransız dergisi” demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mine Tugay

Batının Gayet normal hareketleri bunlar. Haklı olduğumuzu gösteriyor. Tüm hainleride ödellendiren bunlar değilmi? Aşağılık kompleksi var ABnin ve ABDnin tümünde
 • Yanıtla

akitokuru

AA muhabirini kasten yaralayan ZALİM FRANSIZ ZORBALIĞININ AYNI KUMAŞTAN ZALİM ZORBA IRÇÇI SÖZDE BASIN HABERCİ KURULUŞLARI....kaatil şbirlikçiler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23